Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 47/1002 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 369 - 376 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Sırf bu hobi olayı için 3+1 eve çıktım. Arduino, 3d yazıcı yapımı, Drone yapımı. Birde yükselikliği ayarlanabilir bilgisayar masası aldım. Sürekli oturmadan ayakta da çalışabilmek için. Kendi odama girince güzel vakit geçiriyorum. Bence de olabildiği kadar geniş olmalı.
    Drone yapimi?

Abi asmissin sen olayi

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Tamam da, borçlu olan için banka önce şu borcunu öde öyle gel dediğinde ne olacak.

Ben şimdi sıfır konut için o ucuz konut kredisi talebinde bulunsam, banka bana o pc de görünen 9.600 TL. ihtiyaç kredisini kapat öyle gel diyor, kredit history puanım 1.960 olsa bile.

4. Borçluyu nasıl hallederler bilemem.

Borçsuzlar için kullanma talimatı var yukarda.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5. Vurgulanmak istenen 'sübvansyon'ların nasıl suistimal edilebileceği , bu yüzden çok iyi tasarlanması gerektiğidir!

''Yabancı Kruvazyer gemileri TC limanına uğradığında yolcu listesini ibraz edip , yolcubaşı $30 teşvik alıp , yolcular birkaç saat şehirde dolaştıktan sonra gemiler limandan ayrılıp aldıkları $30'ı Yunan adalarına yanaşınca $27 ücret ödüyorlarmış !
    $30 teşvik olmasa hiç gelmiyeceklermiş. ''
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Vurgulanmak istenen 'sübvansyon'ların nasıl suistimal edilebileceği , bu yüzden çok iyi tasarlanması gerektiğidir!

''Yabancı Kruvazyer gemileri TC limanına uğradığında yolcu listesini ibraz edip , yolcubaşı $30 teşvik alıp , yolcular birkaç saat şehirde dolaştıktan sonra gemiler limandan ayrılıp aldıkları $30'ı Yunan adalarına yanaşınca $27 ücret ödüyorlarmış !
    $30 teşvik olmasa hiç gelmiyeceklermiş. ''
    Ben Ayvalık'ta rastladım bir gün o gelenlere.

Alış veriş için geliyorlar.

Şimdi yolsuzluk bu bizim ulusun milli sporudur.

Yaparlar.

Ancak inancım o ki, bu teşvik olmasa da, ucuz alışveriş yapmak için geleceklerdir.

Öyle ki, hazır mutfak alanı gördüm, adam sattı, sonraki seferde ustasıyla birlikte malı gönderdi.

Bize de akıl verdi,' abi mutfağın parasını da, takmak için usta parasını da peşin aldım, eğer almasam bu parayı asla ödemezlerdi ' dedi.

Bu yolsuzluk, sahtekarlık maalesef bizde çok yaygın.

40 dairelik sitede daireyi kapalı garaj var diye satıyor, ancak 10 araçlık park yeri var, bir de kaba güç gösteren bir çakal var, 3 araçlık yeri kendine kapatmış, her gün kavga gürültü.

Hukuk devletiyiz ya..

7. Ben bunu Santorini'de yerleşik bir Türk turizimciden duydum .
    Daha neler neler anlattı...

'siz turizm değil , otelcilik oynuyorsunuz' diyor.

Gürcistan'dan çay bahçelerine çalışmaya gelen , günde 4-5 kere giriş çıkış yapıp , her girişte viski sigara sokan adamların her girişi bile ''TURİST'' statüsünde istatistiklere geçiyormuş!

Avrupada'ki büyük seyahat acentelerinin Yunan Ege adalarına düzenledikleri turlarda uçakla Bodrum'a gelip , 5 dakika bile kalmadan feribotlarla Yunan adalarına geçip, dönüşte de aynı yolu kullanarak ülkelerine geri dönerken (2 giriş)..... bu yolcular bizim istatistiklerde 'TURİST' olarak gözüküyormuş! Yıllık 750bin kişiden bahsetti. 750 x 2 giriş = 1.5milyon turist istatistiklerde!

Bir de, uçaklara benzin sübvansyonu varmış ($5bin cıvarı)...

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ben bunu Santorini'de yerleşik bir Türk turizimciden duydum .
    Daha neler neler anlattı...

'siz turizm değil , otelcilik oynuyorsunuz' diyor.

Gürcistan'dan çay bahçelerine çalışmaya gelen , günde 4-5 kere giriş çıkış yapıp , her girişte viski sigara sokan adamların her girişi bile ''TURİST'' statüsünde istatistiklere geçiyormuş!

Avrupada'ki büyük seyahat acentelerinin Yunan Ege adalarına düzenledikleri turlarda uçakla Bodrum'a gelip , 5 dakika bile kalmadan feribotlarla Yunan adalarına geçip, dönüşte de aynı yolu kullanarak ülkelerine geri dönerken (2 giriş)..... bu yolcular bizim istatistiklerde 'TURİST' olarak gözüküyormuş! Yıllık 750bin kişiden bahsetti. 750 x 2 giriş = 1.5milyon turist istatistiklerde!

Bir de, uçaklara benzin sübvansyonu varmış ($5bin cıvarı)...
    Bu hesaplama yöntemindeki hata sadece Türkiye'de mi yoksa küresel olarak tüm ülkelerde aynı şekilde mi hesaplanıyor?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 47/1002 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •