Sayfa 475/1013 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bir Hükümetin önceliği ekonomi olmazsa; suni konularla ekonomiyi 2. plana atarsa parası

aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, rakibi ülkelerden ayrışır gider.

Memleketin şu anki hali bu ayrışmanın devam edeceğini gösteriyor.

Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    Bu Eurobond işinden anlayan arkadaş var mı?

İş Bankası Eurobondu:

Ben bu eurobondu 1120 dolara alsam ve 2020 yılı Haziran ayına kadar beklesem vade sonunda

ne kadar elime geçer?

Kod-Vade 643 -05/06/2020
    Para Cinsi USD (Sabit Faizli)
    İlk Kupon Vadesi : 5.6.2017
    Kupon Vadeye Kalan Gün: 47 gün
    Kupon Faizi - (dönemsel- %) : 3.5
    Kupon Dönemi : 6 Ay
    Bankamız Alış Fiyatı : 1,120 dolar
    Bankamız Satış Fiyatı : 1,130 dolar
    Getirisi(%) : 3.46
    Hangi Eurobond u alırsan al vade sonunda sana nominal üzerinden ana para verirler...Nominal fiyat sizin örnekteki gibi 1000 dir....Cazip bir eurobond değil....Satıcı sana %13 primle bir eurobond satıyor ...Bunun %3.5 kupon faizi dersek nominalden %9 daha pahalı malı alıyorsun.....3 yılda %7 den %21 kazancın olacak ama bu kazancın %9 nu bankaya verdiğinde geriiye % 12 kalıyor ve yıllığa vurduğunda ortalama kazancın %4 nettir....

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Hangi Eurobond u alırsan al vade sonunda sana nominal üzerinden ana para verirler...Nominal fiyat sizin örnekteki gibi 1000 dir....Cazip bir eurobond değil....Satıcı sana %13 primle bir eurobond satıyor ...Bunun %3.5 kupon faizi dersek nominalden %9 daha pahalı malı alıyorsun.....3 yılda %7 den %21 kazancın olacak ama bu kazancın %9 nu bankaya verdiğinde geriiye % 12 kalıyor ve yıllığa vurduğunda ortalama kazancın %4 nettir....
    O zaman şuan Rodeonunki ile aynı. Sadece kardan stopaj kesilmiyor herhalde.

Serverbey Eurobond ile bankanın 2 katı (%8) kazanabilirsin demişti:

"Eurobond olabilir, 6 ayda bir odemeli yillik %6 getirisi var su aralarda, o kadar buyuk para icin mevduat faizi yazik zaten.. (stopaj yok)
    6 ayda bir 30 bin usd alirsiniz (kupon odemeleri) aylik 5 bin usd olur (en az 2X daha iyi brut faize gore bile)"

4.  Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    O zaman şuan Rodeonunki ile aynı. Sadece kardan stopaj kesilmiyor herhalde.

Serverbey Eurobond ile bankanın 2 katı (%8) kazanabilirsin demişti:

"Eurobond olabilir, 6 ayda bir odemeli yillik %6 getirisi var su aralarda, o kadar buyuk para icin mevduat faizi yazik zaten.. (stopaj yok)
    6 ayda bir 30 bin usd alirsiniz (kupon odemeleri) aylik 5 bin usd olur (en az 2X daha iyi brut faize gore bile)"
    senede 2 defa % 4 kupon ödemesini görünce yıllık % 8 getiri var zannediyorlar..
    vade sonu getiriye bir bak bakalım.. yine getirisi yüksek bondların vadeleri de çok uzundur..
    arada çıkmak istersen bondun fiyatına göre anapara zararı riski vardır..

5. Bond işi yaş iş. Adamın hareket alanını çok kısıtlıyor. Bu çağda en önemli şey esnek/likit olabilmek, her ihtimale hazır olabilmektir. Bence.

Piyasada fırsat hiç bitmiyor. Nereden ne bulacağınız belli değil. %5-6 dan bono yapacağım sonra 4-5 sene elim kolum bağlı kalacak minimum. İstemez.

Millet her sene telefon, araba değiştiriyor. Kimsenin yatırım yapmak için 5 sene zamanı yooook

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bond işi yaş iş. Adamın hareket alanını çok kısıtlıyor. Bu çağda en önemli şey esnek/likit olabilmek, er ihtimale hazır olabilmektir. Bence.

Piyasada fırsat hiç bitmiyor. Nereden ne bulacağınız belli değil. %5-6 dan bono yapacağım sonra 4-5 sene elim kolum bağlı kalacak minimum. İstemez.

Millet her sene telefon, araba değitiriyor. Kimsenin 5 sene zamanı yooook
    ISYAT'ta bunu sizin yerinize bankanin uzmanlari yapiyor.

7. Yine dolara uzun yol göründü gibi.... YSK bu akşam referandum iptal kararı almaz ise CHP meclisten çekilmeyi düşünüyor...Yani erken seçim zorunlu... Referandumu iptal ederse ( çok zayıf ihtimal ) yine seçim yine sandık, yine gerginlik.... Bu ülkede iki saat çok uzun zamanmış... ( bir sinemaya gittim, ortalık karışmış. )

8. PASO paslıyorlar

Alıntı Originally Posted by Discover Yazıyı Oku
    kırmızı atm bile 3 5 tl ile %10 zıplattılar.

kucuk firma değil.

nasıl pisayasa sığ ise .
    2 3 sene önce kim kaç para ile

yoncayı kırmızı atm yi zıplatabilirdi.

para bitti.

e halk küstü

yatırımcı yok.

kendi tayfanı da bictin bistte.

osmanlı geliyor.

bankası ucacak diye
    verdin laleleri eline.

düdük gibi kaldılar.

3 4 sene önce bana al al dedikleri banka

sürünüyor dava o bu şu.

yatırımcıları da.

nezaman konuşşam

nolldu !!!
    noldu.

nolduu

nolduu. !

tipik
    düdük makarnası gibi ses yok.

koydu parasını.

yatırıp
    öpe öpe sevdiler yatırımcısını..

çok ta fifi.

dediğim gibi üzülürdüm eskiden.

şimdi

tanıdık da olsa.

bu Lalenin çoçuklarına üzülmüyorum. !
    Ahmet ağbi elinde mal var mı?
    CEVAP: yok ağam yok vallah
    dibine kadar yalan tabii

MEHMET ağbi elinde mal var mı?
    CVP: yok ağbi ne malı ben 50bin endeks bekliyorum
    #kökü yalannnn

kime sorsam elde mal yok
    yoksa koskoca akbnk ı neden zıplatıp teknik seviyeye korkakça dokundursunlar

#kimin satmasından korkuyorlar?

# veya bu zirvede kime mal aldıracak gibi sert hareket yaptırıyorlar? kimi kandırıyorlar?

# DOLAR hareketine başladı önceki Grafiğimde 3 sayfa önce diyordum ki agustosta 4,41-4,61 TL bandı garanti gösteriyordu
    grafik
    ne oldu EVET çıktı önce bizdekini silkelemek isteyecekler dedim 3,51 TL ye kadar yatıracaklar dedim mi?

halen yatırmadılar ve ÇAKMA bir yükselme varsa borsa da demek ki birilerine GEL GEL yapıyorlar

aksine DOLAR şuan o kadar potansiyelli oldu ki kimse satmaya cesaret edemiyor..

#ayrıca DOLAR ın 4,6 TL olması bile bizim TR bankalarının Milyar dolar faiz zararı yazmasına SEBEP olur

# ve ödenemeyen krediler yüzünden krediler geri dönmez mal mülk ne varsa bankalar HARAÇ mezat satar..

yine elinde nakit olan şanslı çıkar.

Sayfa 475/1013 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •