Sayfa 476/818 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon
Arama sonucu : 6542 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    orası hiç belli olmaz.
    kimseden de mal düşmez büyük mal tahtaya vermez.
    eşşek gibi anıra anıra çekerse yukarı belki maliyetine gelen korkaklar verir.

bizim için değişen tek şey ortaklık oranımız düştükçe daha çok aratacak olması

75 yıllık yapıkredi bankasının binde biri bir daire dükkan fiyatına gelmiş.

eşşekliğinde ayılığında sonu yok. düşürmeye devam edebilirler.

0.01 ila 3.94 arası her yer aynı fiyat bizde.
    kentuf analizlerinde hatalar mevcut. binde biri dükkan fiyatına gelmiş diyosun da o dükkan fiyatları balondu. manhattan fiyatından pahalıya dükkan daire satılıyordu bu memlekette. bir daha gelmez o günler o yüzden yaklaşımın baştan yanlış.

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ne söylesem inanmaz sın ki..Boşver nerede olduğumu sen..
    Ben spekülatörüm sizin elinizdeki mallara göz diktim tamam..
    Hayır inanmayacak bişey yok. Ben borsadaydım ve yine ortam böyle olduk bittikti. Belki ilk aldigim zaman zarar ettim ama asla zararina satmadim. Cokta güzel para kazandim. Bunu dibinden alabilen varsa helal olsun. Ben uzuncuyum. İhtiyacım olmayan parayla oynarım. Televizyon izlemem. Düştükçe musait oldukca alırım. Ha banka batar mi? Batar. Neden batmasın. Ama o zaman elindeki para da batar. Pul olur. Cebindeki para da pul olur. Ha borsada batmis ha cebimde batmış. Bisey degismez. Max 5 yila parami katlar işime bakarim. Sansim yaver giderse 2 seneye de katlarim. Bu fiyatlar bana cok komik geliyor

SKR-H0 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Morrick Yazıyı Oku
    Hayır inanmayacak bişey yok. Ben borsadaydım ve yine ortam böyle olduk bittikti. Belki ilk aldigim zaman zarar ettim ama asla zararina satmadim. Cokta güzel para kazandim. Bunu dibinden alabilen varsa helal olsun. Ben uzuncuyum. İhtiyacım olmayan parayla oynarım. Televizyon izlemem. Düştükçe musait oldukca alırım. Ha banka batar mi? Batar. Neden batmasın. Ama o zaman elindeki para da batar. Pul olur. Cebindeki para da pul olur. Ha borsada batmis ha cebimde batmış. Bisey degismez. Max 5 yila parami katlar işime bakarim. Sansim yaver giderse 2 seneye de katlarim. Bu fiyatlar bana cok komik geliyor

Güzel..
    1. Ben 9 temmuz sonrası dikkat edin hatta ve hatta maliyet bile düşürmeyin..sadece izleyin yazdım..
    2. Sen bu fiyatlardan girdinse canın daha az acır tabe..
    3. Temmuz evveli gömülen sonrasında da acele edip (ucuz diye) komple maliyet yapıp maliyeti 2 tl lerde kalmış birisi..
    2-3 sene sonra esas maliyeti 4 tl olur
    5 tl den satsa çok mu güzel para kazanmış olur..tutturabilirse o da..
    4. Bu 2-3 sene 4-5 seneye çıkarsa..Öyle değil mi 2014 de tl bazlı kaç para idi.
    5. YKBNK bir banka öyle PD2 den falan fiyatlanacağı zamanları bekleyen daha çok bekler ..1 max 1.1 PD bulduğun an satar geçersin..
    2-3 sene sonra bu değer de max 6 tl ler eder..
    Halbuki maliyet 4 tl..

Bu yazdığım en iyi ihtimal..Hemen şimdi ralli ye kalksa..

Halep orada ise arşın burada matematiksel olarak bir nokta vardır ki o noktada SEN ZATEN KAYBETMİŞSİNDİR..

İstersen 5 sene bekle istersen 1 sene..farketmez..

ykbnk da 20 senedir bekleyenler birşey mi kazanmış..
    2008 zirvesi de dahil..

biraz matematik..

4.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    tahta total değeri 2.5 milyar dolar
    yani dolaşımdaki pay en baba 500 milyon usd tamamı
    buda demektir ki ışığı gören ve cebinde 300 milyon usd olan bir yatırımcı grubu ykbnk istediği yere çekebilir.
    300 milyon -500 milyon usd de leopar fonlar içinde çerez parasıdır.

çerez olduğunu yatırımcı dipte algılayamaz ne zaman maliyetinin üç kademe üstünden mallarını çerez çitlembik gibi yerler

bundan bir sene sonra anlarlar. ahh be çerez fiyatıymış pehhh pehh gibi.

batıyor çok kötü bankalar sıçtılar kredi patlağı dolu deyip kağıdı ve topiği takip etmek de ayrı bir tez konusu.
    sıkınt yok alırız sadece zoruma giden bari usd kuru şöyle 8 tl üstünde olsada mermileri ucuza sıkmasak.
    Papaz kaçtı diye bir oyun var. En son papaz kimin elinde kalırsa oyunu kaybeder.
    Leopar fonlar , papazın son sahibi olmak istemez.
    Israrla temel analiz konuşmak için yorum yapıyorum. Şahsen Hasar tespiti yapmadan Türkiye bankacılık sektörune yatırım yapmam.
    Piyasa değerlerinin eridiğini tek gören sen değilsin.
    Hükümetten hala bir çözüm için çalışma göremiyorum. Tek telasi seçime kadar sorunları halı altına süpürmek.
    Futbol kulüplerinin basiretsiz mafya yöneticilerinin zararlarını millete yıkmak uzereler.
    Aynı şekilde kredi kartı ödeyemeyenlerin borçları oteleniyor.
    Asgari ücret zammı, işverenleri öyle bir zor duruma düşürdü ki. İşsizlik artacak, göreceksiniz. Daha dün Türkiye'nin en büyük firmalarından birinin sahibi ile beraberdik. Toplu işçi çıkaracaklar, neredeyse zam oranında işçi çıkaracaklar.
    Hükümet seçim derdinde, yaptığı popülist hareketlerin tamamı enflasyon/devalüasyon baskısı yaratıyor. Bu daha çok sorunlu kredi demek.
    F/k =3 çok ucuz diye alım yapmak, çerez parası bu diyerek para bağlamak devekuşu gibi kafayı toprağa gommekten farklı değil.
    Dün bir yazı yazdım not olsun dedim
    2018 konkordatolarinin %75 i son 3 ayda açıklanmış.
    Bankalarin takipteki şüpheli alacakları ne kadar olacak ekim-aralik döneminde?
    Yapikredi özelinde soruyorum. Neden ortaklar 1 yıl içinde milyarlarca TL sermaye enjekte ettiler. Bizimle paylasmadiklari bilgi nedir?

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Güzel..
    1. Ben 9 temmuz sonrası dikkat edin hatta ve hatta maliyet bile düşürmeyin..sadece izleyin yazdım..
    3. Temmuz evveli gömülen sonrasında da acele edip (ucuz diye) komple maliyet yapıp maliyeti 2 tl lerde kalmış birisi..
    5. YKBNK bir banka öyle PD2 den falan fiyatlanacağı zamanları bekleyen daha çok bekler ..1 max 1.1 PD bulduğun an satar geçersin..
    Halbuki maliyet 4 tl..

Halep orada ise arşın burada matematiksel olarak bir nokta vardır ki o noktada SEN ZATEN KAYBETMİŞSİNDİR..

2008 zirvesi de dahil..

biraz matematik..
    Kardeş tebrik ediyorum seni, nihayet bu forumlarda matematik hesabı yapabilen birilerini görmek güzel. Vatandaşda ne enflasyon var, ne fırsat maliyeti var ne doların faizi var ne eurobond var. Varsa yoksa tl ile hesap yapıp bilmem kaç sene önce şunu alan bilmem kaç kat para kazanmış var, 50 sene önce dedem 20 tl'ye arsa almış hesabı yani. Böyle bir hesabı reelde yapsan adama deli gömleği giydirirler.

Yahu bu borsa 2000 yılında 3.72 cent, 2007 yılında 5,1 cent, 2010 yılında 5 cent, 2013 yılında 5 cent, bugün 1,5 cent 20 yıl sonra. Üstüne fırsat maliyetini de koy tek kelimeyle facia, bekleyen benim gibilerin parası pul oldu, pul edildi. Efendim şuradan aldın, buradan aldın yahu şu tabloyla nereden aldın da para kazandın acaba? Adam dolar bazında bile üçte bir fiyatına gelmiş. Endeks ağırlıklı ortalamayı gösterir zaten, içinde temettü yok ama bizim borsa temettü borsası mı ki?

Ekonomi bir krizden diğerine savruldu durdu, borsası da yerle yeksan oldu, hala kazançtan bahsedenler var, biz bekledik gördük anyayı konyayı, biz yandık el yanmasın matematik öğrensinler. Dört işlem yapmayı bileşik faizi, enflasyonu öğrensinler.

Gelecekte enflasyon düşer borsa yükselir diyorsan al bekle, ama geçmişte alan kazandı deme, çarpılırsın.
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Güzel..
    Halbuki maliyet 4 tl..

2008 zirvesi de dahil..

biraz matematik..
    2014 ten 5 sene sayma. Benzeri durumdan 5 sene say. 2002 den say mesela. 2008 den say. Kac katına çıkmış enflasyon nerelerdeymis. 2014 te gullik gulistanlik piyasayla 2019 da pert olmus piyasa bir mi. 2003 te 14binden 130bine. 2008 de 42binden 154bine cikmis bi bankacilik endeksi varken. Neden 2013 le kiyasliyorsun. 2013 te durum boyle miydi. Dolar ne kadardi? Ortalamasi 1.90. 2019 da 1 dolar ne kadar? 2014 2.19 dolar. Enflasyon verisine bak mesala 2008 in 2 katindan fazla. Faiz oranlarina bak mesela 2003 2004 sevilerinde. Biz su an 2003 den daha iyi. 2008 den daha kötüyüz. 2014-2018 arasinda fiyatları yukseltecek bi olay yasanmadi turkiyede. Bu son yazimdir artik cevap vermeyeceğim. Aklı selim yatırımcı güvendiği bir şirkete 1 ay sonrasi icin değil. Parcali alimlarla 3-5 sene sonrasi için yatırım yapsin. Yuzde 25 faizle bu sürede bankadan alacagi paradan cok daha fazlasini kazanacagini düşünüyorum. Ben bu kâğıdı sectim. Çünkü bankacılığa guveniyorum. Belki yarin daha ucuz baska bi bankaya gecerim. Hicbirsey sonsuza kasar düşmez. Pd dd 1.1 oldugunda bankalarin o zamanki piyasa degerlerine gore ederleri de senin yaptığın hesap gibi 5 tl olmayacak. Saygılar. Sevgiler.

7.  Alıntı Originally Posted by Morrick Yazıyı Oku
    2014 ten 5 sene sayma. Benzeri durumdan 5 sene say. 2002 den say mesela. 2008 den say. Kac katına çıkmış enflasyon nerelerdeymis. 2014 te gullik gulistanlik piyasayla 2019 da pert olmus piyasa bir mi. 2003 te 14binden 130bine. 2008 de 42binden 154bine cikmis bi bankacilik endeksi varken. Neden 2013 le kiyasliyorsun. 2013 te durum boyle miydi. Dolar ne kadardi? Ortalamasi 1.90. 2019 da 1 dolar ne kadar? 2014 2.19 dolar. Enflasyon verisine bak mesala 2008 in 2 katindan fazla. Faiz oranlarina bak mesela 2003 2004 sevilerinde. Biz su an 2003 den daha iyi. 2008 den daha kötüyüz. 2014-2018 arasinda fiyatları yukseltecek bi olay yasanmadi turkiyede. Bu son yazimdir artik cevap vermeyeceğim. Aklı selim yatırımcı güvendiği bir şirkete 1 ay sonrasi icin değil. Parcali alimlarla 3-5 sene sonrasi için yatırım yapsin. Yuzde 25 faizle bu sürede bankadan alacagi paradan cok daha fazlasini kazanacagini düşünüyorum. Ben bu kâğıdı sectim. Çünkü bankacılığa guveniyorum. Belki yarin daha ucuz baska bi bankaya gecerim. Hicbirsey sonsuza kasar düşmez. Pd dd 1.1 oldugunda bankalarin o zamanki piyasa degerlerine gore ederleri de senin yaptığın hesap gibi 5 tl olmayacak. Saygılar. Sevgiler.

Yazın kendi içinde çelişen noktaları var..
    2014 den sayma dersen 2002 den say dersen
    Buralar KESİN dip diyorsun manası çıkar
    Ya 1.30 a düşer se
    Ya benim beklediğim 1 tl ler görülürse..
    Dünün 2014 bugünün 2018 olmasın

Son yazın olmasın yaz..
    Küsüp gitmece yok..

Grafik bu

Oran orantı değişmez..
    1 tl den 3.5 a gitmiş 2009-10 da

ama zaten 2.5 dan geliyormuş

ha komple 1 tl den gömüldün se...
    yoksa ne kazandın..
    o aralar faiz yüzde 15 18 bandında idi..
    2008 düşerken ortalama yapmaya başlayan ne kazandı 2010 en en en tepede..

2010 en en en tepesinde satamadınsa biraz elin titredi ise 4 haftada 2.70 zaten..
    Millet borsayı bu yüzden kolay sanıyo

8. Borsa 84K yapı kredi 1.55 borsa 91K yapı kredi 1.55... Uzun vade borsa 130K yapı kredi 1.55
    Başka söze gerek yok
    Allah belasını versin bunların sağlam güvenilir banka diye girdik şuna bak... Endekse bari tepki ver ********

Sayfa 476/818 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •