Sayfa 476/1024 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. yurtiçi yerleşiklerdeki Toplam TL mevduatı 707 milyon liraya düşmüş ben 810 milyon tl yazmışım

[/QUOTE]
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

2. II Menkul değerler kalemi
    A-1
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

3.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    yurtiçi yerleşiklerdeki Toplam TL mevduatı 707 milyon liraya düşmüş ben 810 milyon tl yazmışım

[/QUOTE]

Sn acıbiber, banka bilançolarında rakamlar x1000 şeklindedir. Yani o rakamları binle çarpacaksınız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Bazen sizin hoca olduğunuza inanasım gelmiyor ama mantıklı bir cümle söylediniz sonunda.
    enflasyon %90
    nominal faiz %100
    reel faiz nedir?
    sorusuna benim cevabım %10 değildir.
    şimdi hoca olduğuma inandınız mı?
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    enflasyon %90
    nominal faiz %100
    reel faiz nedir?
    1994 senesinde Prof. Dr. Güngör Uras Dünya gazetesindeki bir köşe yazısında sizin işaret ettiğiniz hatayı yapmıştı. Ertesi gün bizim treasury müdürünün gönderdiği uyarıyı dikkate alarak düzeltme yapmıştı.

Yani bu hesap pratik zekanın göstergesidir, akademisyenliğin değil. akademisyenlik için başka kanıt göstermeniz uygun olur bence.

6.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    enflasyon %90
    nominal faiz %100
    reel faiz nedir?
    reel faiz %5.2632
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    1994 senesinde Prof. Dr. Güngör Uras Dünya gazetesindeki bir köşe yazısında sizin işaret ettiğiniz hatayı yapmıştı. Ertesi gün bizim treasury müdürünün gönderdiği uyarıyı dikkate alarak düzeltme yapmıştı.

Yani bu hesap pratik zekanın göstergesidir, akademisyenliğin değil. akademisyenlik için başka kanıt göstermeniz uygun olur bence.
    peki:
    enflasyon %9
    nominal faiz %10
    reel faiz nedir?
    sorusuna benim cevabım yaklaşık %1'dir.

8.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    reel faiz %5.2632
    Hocam sorum şu neden %5.2632 de %5.2631 değil.

Eğer bir banka ile reel faiz ödemeli bir sözleşme yapmış olsaydınız banka size %5.2632 mi yoksa %5.2631 mi ödemeyi tercih ederdi?
    (kanunen)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 476/1024 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •