Sayfa 477/630 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon
Arama sonucu : 5039 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Bilançoyu hazırlayanlar uyanıklık yapıp devlet tahvillerini sınıflandırmamışlar ama sınıflandırmaları gerekiyordu enflasyona endeksliler, vadesi 2027 ye kadar olanlar ve vadesi 2027 yi aşanlar diye. O yüzden risk hesabı biraz ampirik oluyor ve varsayımlar dayanıyor haliyle.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Hisselere yatırımcı gözlüğüyle bakan bir temel analizci değilim, momentum treydiriyim (al-satçıyım) ama temel analiz benim karakterimde olduğu için her daim temel rasyoları didikler dururum çünkü o ekolden geliyorum. Hiç bir şey göründüğü gibi değildir, benden söylemesi.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Şimşek bankaların enflasyon düzeltmesine tabi tutulmasını istemiyor ancak bu büyük bir haksızlık olur çünkü bankalar ödemeleri gerekenin çok üzerinde vergi ödemek zorunda kalır. Bu da özkaynakları olumsuz etkiler. Umarım bu cihete gitmezler.

4. Elimizdeki teknik tablo şöyle:
    Üstteki dirençler 22 ve 24 de
    Alttaki destekler 20 ve 18 de
    20-22 arası gri bölge
    20 nin altı kırmızı bölge
    22 nin üstü yeşil bölge

Böyle olmakla beraber bu rakamlara ve bölgelere fazla önem vermek hata olur zira yüksek enflasyon ortamındayız. Böyle bir ortamda bu tür rakamlara fazla güvenmemek lazım. Her 2 yönde de çok ani ve şiddetli hareketler olabilir ve içinde bulunduğumuz ortamın doğası gereği bu rakamlar / bölgeler hiç umulmadık bir şekilde geçersiz kılınabilir. Yapılacak şey her türlü senaryoya açık olmak ve B planını her daim icraata hazır bulundurmaktır.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ..., momentum treydiriyim .... Hiç bir şey göründüğü gibi değildir, benden söylemesi.

..zira yüksek enflasyon ortamındayız. .. içinde bulunduğumuz ortamın doğası gereği bu rakamlar / bölgeler hiç umulmadık bir şekilde geçersiz kılınabilir.
    Abi ben seni anladım..

6. Hisse günlük %5 i aşan marjlar çiziyor. Treyderlerin arayıp da bulamadığı bir ortamdır bu. Öte yandan kaldıraçlı işlem yapıp da yüksek faiz de ödeyenler çin son derece riskli bir ortamdır. İki ucu keskin bir kılıç. Yüksek kaldıraçla günlük marjın limitinde ama ters yönde yakalandın mı işin biter.

7.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Abi ben seni anladım..
    Black Box (algoritma) kriterlerinde neleri baz alıyorsun?

.. neleri baz alıyorsun?
    Şu an matris hesaplamalarını düzenliyorum - doğru yapmaya çalışıyorum.. henüz o (hidden layer - black box) aşamasına gelemedim.

Az bi yukarı gitse gerisi gelebilir.. gibi..
    Az bi aşağı gitse gerisi gelebilir.. gibi..

Sayfa 477/630 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •