Sayfa 477/759 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Bu sirketin bu uretim ve satislarla ceyrek bazda bile zarar aciklamasi cok zor gorunuyor. Yilsonu kur kapanislarina gore bilancoyu baltalamazlar ise 30 milyon kar potonsoyeli cok rahat gorulebilir. Ha bunlar fiyata yansir mi! Sıkıntı bence burada. Patron fiyatin yukselmesini istemiyor gibi yoksa bu fiyatlar bu kotu piyasada bile komik kaliyor. Normalde halka arzdan bu yana grafiginde bir trend olusturmus olmasi lazimdi ama ne zaman gidesi gelse 1.25 lere zorlanmis. Bu 1.25 herhalde patronun stop noktasi. Ben 12 aylik bilancoyu merakla bekliyorum. Islerde bozulma olmadigi surece (kapasite artislari iyiye isaret) ve cok buyuk yonetimsel hata yapmazlarsa gelecege yonelik guzel temeller atiliyor. Patron ahlaki bu yuzden cok onemli. Vergi odemeyelim diye kari dusukte tutabilirler. Bunlari yapanlari cok gorduk. Iyi kar ve tekrar temettu dagitimi hisseye guveni artirir. Sermaye kadar yillik kar acikladigi zamanlar cok uzak degil bence ama insanlara guven de vermeleri lazim. En azindan gecmis kotu izleri silmeleri gerekiyor. Boyle devam edeceklerse sirket adindan Bilici ismini kaldirsinlar daha iyi. Yoksa herkes Yavuz Donat gibi bilmez kendilerini. Kesinlikle yatirim tavsiyesi degil sahsen gorebildiklerimdir.

Hissenin piyasa yapıcısı yok,,patronun da umurunda değil.
    Bekleyeni kanser eder,,Eyyüb sabrı olması lazım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. Bizim borsada bankalar ,biraz sanayi hisseleri var gerisi figüran hisseler. Düşüşte en önde, çıkışta en arkada işlem hacmi yok sayılır, bu tür hisselerin halka arzına onay verende kabahat. Şuraya bakın bizim bili bili de 100 k işlem hacmi yok, komedi.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Birkaç kendi çapında oyuncuya oyuncak olmuş sahipsiz bir MAL

6. Bu piyasada her hissenin bekçisi vardır bence. Bugünkü hareket sadece hacim olsun diye yapılmış bir gibi duruyor. Bir çok kurumdan al sat yapıp eğlenmiş, o da sıkıldı ne yapsın, dükkana gelen giden olmayınca. Özetle "osur osur ipe diz". Bilançoya yakın veya sonrası bakmak lazım. Gerisi al gülüm ver gülüm kendi kendine eğlenir durur.YTD.

7. Şirketin 9 aylık faliyet karı 59 milyon tl. Hadi 14 milyon tl diğer gelirleri düşelim yine 45 milyon tl. Son çeyrek de en az 18 milyon tl gelse. Diğer gelirlerden arındırılmış net esas faliyet karı 63 milyon tl olacak. Ayrıca dolar daki düşüşten dolayı iyi de bir dönem karı gelecek inş.

Şirketin piyasa değeri 60 milyon tl. Oldukça trajik bir durum malesef

Bu fiyatlarda durdukça az az almaya devam ediyorum. Her hisse takası yaptığımda 1-2 bin lot da buraya ayırıyorum. Bugün de az aldım.

Bakalım hisseyi sürekli bu çok ucuz fiyatlarda tutan spek mi pişman olacak yoksa çok ucuz diye sürekli toplayan benim gibi ky lar mı? Bekleyip göreceğiz.

Ytd

8. Matematik zaten boyle diyor ama son ceyrek karini oncekiler gibi 3-5 milyonla kapatirlarsa, ahırı ve atları korumak gerek. Ne me lazim bu piyasada ortalik at hirsizi dolu. Yabancilarina da robot diyorlarmis.

Sayfa 477/759 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •