Onemli Gunler Banner
Sayfa 479/992 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Viop - XVIII

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Biz neden bu imf’ye üye olduk. Çıkmamızın önünde engel var mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Belki alacağımız vardır, hani bir 5 milyar dolar gayme borç istedilerdi, verin dediydik.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,668
    "don't feed the troll, just don't give a f.k and ignore them"

albert einstein

çünkü beslendikçe semirir bunlar. engeli çakın rahat edin. gerçekten forumu okuma konforunuz artar.

para kazanmaya devam.

3. x30 spot

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Belki alacağımız vardır, hani bir 5 milyar dolar gayme borç istedilerdi, verin dediydik.
    Bitiyorum o söze zaten ne zaman aklıma gelse 1 gülme tutuyor beni.,

Imf bizden 5 milyar Dolar borç istedi.Arkadaşlara dedimki verin gitsin.

5.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    Dolara Euroya bugüne kadar değerlensin diye zırnık yatırım yapmadım.Bana deseler yarın dolar kesin 10 tl olacak , olmaz ise aradaki farkı biz vercez deseler garanti verseler almam yani , yani dolar Euro alıp param değerlensin Türk lirası düşssün benim vicdanımı çok rahatsız ediyor.Zamanında bir arkadaşdan borç istedim vereyim ama dolarla vereyim dedi sağol yine ihtiyaç olursa alayım dedim bir daha konuyu açmadım.Bugüne kadar dolara euroya hiç bulaşmadım.Allahıma çok şükür mutluyum.Hep hisse senedi çalıştım neydi o forekler vardı felan bir çok insan battı belki şöyle dolar biriktiririm yurtdışına çıkıp oralarda ev almak gibi düşüncelerim olsa biriktiririm ama dolar artsın diye Türk lirasının düşmesini beklemek bana ızdırap verir yani düşün kendi ülkenin parası değer kaybedecek sen para kazanacaksın.Bakın bu yılan beslemeye benzer bu yaşanmış bir olaydır bizim buralarda dolarcı birisi var emekli o kadar ileri gidiyorki emekli maaşını 3 aylık alıyor aynen dolara yatırıyor 3-5 kuruş kazanıyor.Neyse sohbetlerde konuşur işte şöyle para kazandım böyle para kazandım neyse günler geçti aylar geçti dolar geçenki 7 tl olduğu zamanlar 650 tl olan kömürün tonu 1350 tl ye çıktı ithal olduğu için bizim uyanık vıyyak vıyyak bağırıyor kömürün tonu geçen yaz 650 tl idi 1350 tl olmuş..... bende çok uyanığımdır neden çıkmış Necmi abi dedim eee dolar yükseldi ya dedi ondan çıkmış dedi lafı aynen yapıştırdım senin için önemli değil Necmi abi be dedim dolardan kazandıkların aradaki farkı karşılar dedim..... saf saf diyorki ne karşılaması ya dedi kazandığımız ne ki dedi..... bende içimde beter ol dedim gevur parasına böyle bel bağlarsın döner dolaşır seni de böyle sokar dedim o kadar mutlu oldum ki anlatamam bu yaşanmış bir hikayedir.Yıllar önce yanında mark dolar taşıyanları vatan haini diye hapse atarlardı demekki adamların bir bildiği varmış.
    Dollar dolmaz bilemem ama bu dolları kim icat ettiyse artık nasıl bişii icat etmiş hakkaten enteresan. sonsuza kadar cıkacak ama bizim ömrümüz yetmez, belki bi üç sıfır daha atarlar tl den 10-15 sene sonra, bilemeyiz.
    ama iyi buluştu tl den altı sıfır atmak, 2004 de miydi neydi tam krizden üüüle yaparak cıktıydık.

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    gr altın long pozum var, öğlen vakti usdtry kısa ile hedge etmedim, iyi olmadı. karlar eridi gitti.
    geceye flat kalacağım veya usdtry kısa açarak hedge edebilirim ama karda olmayan pozumu neden hedge edeyim ki bence en ama en güvenlisi geceye flat girmek... rahat bir uyku için en iyisi
    bu gecelik flat...
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

7.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Alkin: Türkiye'yi IMF ile anlaşmaya zorluyorlar
    Alkin lerden hangisi

8. Sağ taraftaki ise fazla aldırma.
    Fazla birşey de yazmayayım .

Sayfa 479/992 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz