Sayfa 48/189 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    matematiğim çok iyi değil belki haklısın ama şöyle basit düşün...bizim endeksin ya da vadelinin günlük marjı kabaca %1 veya %1,5 gibi bu aralıkta oynuyor normal bir günde...yani vadeli hemen hemen her gün 1.000 /1.500 puan arası dalgalanıyor...bundan sıfır atsalarda yine aynı % oranla ve 2 sıfır atılınca 10/15 puan gibi dalgalanmayacak mı? ben tam anlayamadım ortaya çıkacak olan ve sistemleri çöpe çevirecek olan farkı...haklısındır belkide ama ben kafamda oturtamadım olayı...
    Basit aslında yani kademeler düşecek 0,25 değilde kaça denk geliyorsa atıyorum 0,01 e inecek kademeler.

Bunun bukadar inmesi demek tüm indikatörlerin öncekine göre bir kademedeki tepkisini hayal edebilirsiniz. o nedenle vobda süper çalışan bir sistemi fdowda dene işlemez. veya fdax. veya parite emtia vs.

Farkı hayal edebilmek için 5 -10 tl değerindeki bir hissenin 1 dakikalık grafiğine bakınız. aynı sisteme birde krdmd hissesinin yine 1 dakikalık grafiğine bakınız. tam olarak böyle birşey olacak işte
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    eğer kademelerle oynarlarsa dediğin gibi 0,01 veya 0,10 falan yani şimdiki 25 lik kademeye denk olan şekilde olmazsa evet şu anki sistemler çöp olur...ben aynı kalır sadece 2 sıfır atılır gibi düşündüm...fazla safım galiba

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Basit aslında yani kademeler düşecek 0,25 değilde kaça denk geliyorsa atıyorum 0,01 e inecek kademeler.

Bunun bukadar inmesi demek tüm indikatörlerin öncekine göre bir kademedeki tepkisini hayal edebilirsiniz. o nedenle vobda süper çalışan bir sistemi fdowda dene işlemez. veya fdax. veya parite emtia vs.

Farkı hayal edebilmek için 5 değerindeki bir hissenin 1 dakikalık grafiğine bakınız. aynı sisteme birde krdmd hissesinin yine 1 dakikalık grafiğine bakınız. tam olarak böyle birşey olacak işte

3. Ya arkadaşlar bu endeks buralara 20 lerden 30 lardan geldi (20 bin değil bildiğin YİRMİ)o zaman daha iyi bile çalışıyordu sistemler. Bizi karşılaştıracaksanız emerging market lerle karşılaştırın. Olay sadece mot a mot sayılardan ibaret olsaydı...

eğer kademelerle oynarlarsa dediğin gibi 0,01 veya 0,10 falan yani şimdiki 25 lik kademeye denk olan şekilde olmazsa evet şu anki sistemler çöp olur...ben aynı kalır sadece 2 sıfır atılır gibi düşündüm...fazla safım galiba
    Tek avantajı slip page olur. al sat maliyetimiz düşecektir 2 kademe kayma olsun isterse çok etkilemez.

5. Misal sistemleriniz muhtemelen yunanistan borsasında da iyi çalışıyordur zaten çalışmıyorsa atın çöpe

https://finance.yahoo.com/quote/GD.AT?ltr=1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bir de şu var 2008 yılında vadeli 28.000 lere inmişti...ama eğer hafızam yanıltmıyorsa yine kademeler 25 likti...uzun zaman oldu ama ben öyle işlem yaptığımı hatırlıyorum...

ama işkillendim şimdi kademelerle oynar mı bunlar? sıfırı atacaksa atsın...ama kademeleri değiştirmek işi başka boyuta taşır...

bir de şu var 2008 yılında vadeli 28.000 lere inmişti...ama eğer hafızam yanıltmıyorsa yine kademeler 25 likti...uzun zaman oldu ama ben öyle işlem yaptığımı hatırlıyorum...

ama işkillendim şimdi kademelerle oynar mı bunlar? sıfırı atacaksa atsın...ama kademeleri değiştirmek işi başka boyuta taşır...
    İşte bu tezle yaklaşırsanız krizler vb gibi durumlarda değişmemesi normal.

Kademe değişmez ise ya hergün ralli ve kriz yaşatırlar yaparız.
    Hergün yaşarız 15 20 senede bir değil

8. Ayrıca data terminalleri de geçmiş grafiği hisse senetlerinin temettü bedelsiz bölünmelerinde olduğu gibi oransal olarak geçmiş fiyatı değiştirecek. Birşey değişmeyecek yani. Hatta hep söylüyordum endeks böyle millete psikolojik olarak pahalı geliyor 2-3 sıfır atılsın millete ucuz gelir diyordum iyi bile oldu bence. Trendler dolayısıyla da sistemler daha etkili olacak bence

Sayfa 48/189 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •