Sayfa 490/556 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540 ... SonSon
Arama sonucu : 4446 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kucukortak Yazıyı Oku
    BAGFS borsanın en eski şirketlerinden biri .. Başka bir yönetim olsaydı bu şirket borsanın en nadide hisselerinden biri olmuştu.. Sanki baba Gencer fabrikayı kurdu- mahdumu şirketi aynı seviyede tutamadı-tutamıyor gibi bir izlenimim var.

50 yıllık şirketsin; hala ortaklardan para istiyorsun, bir fabrikayı doğru düzgün kurduramıyorsun, bir fan yüzünden haftalarca stop ediyorsun.. Şirketi Cihangirden yönetmeye kalkınca yeni kuşak işlere hakim olamıyor mu acaba?

2 TL bedellinin nerede kullanılabileceğine dair en ufak bir fikrimiz bile yok. Sadece sallıyorum; KY korkutma amaçlı olduğunu tahmin ediyorum. Borsaya olan KY akınından korkuyorlar herhalde; eğer yüksek fiyattan bile KY hisse toplarsa ve kenara atsa kendilerine hareket alanı kalmayacak..

Bir yönetimi başarıya zorlayacak şey organize olmuş diğer ortaklardır..
    Sn:küçükortak yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum özellikle yazınızın son cümlesi ne.

ayrıca; yaklaşık 10 yıl süre içerisinde bu üçüncü defadır bedelli artırması (%400,%200 yapılacak olan da %200)
    yaklaşık 30 yıldır bu hisseyi tanırım yatırımcıya kan kusturmuş bir hisse olup çok ah almıştır.
    yeni ortak olacak arkadaşlar 1987 yılında borsaya kote olmadan önce şirket sahibi hisseleri nasıl toplamış merak ediyorum ben bir bilgi elde edemedim.
    "iyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı, bir ülkede
    hiçbir şey değişmez." Tupac Shakur

Bu haftayı 26.40 üzerinde geçirmek ısteyebilir.. altta 24.72 var. ama haftalıkları özenle hazırlanıyor.. patron pimi ne zaman çeker bilmıyorum ama pimi çektiğinde burda olmakta yarar var..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

3.  Alıntı Originally Posted by KARSEL Yazıyı Oku
    Sn:küçükortak yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum özellikle yazınızın son cümlesi ne.

ayrıca; yaklaşık 10 yıl süre içerisinde bu üçüncü defadır bedelli artırması (%400,%200 yapılacak olan da %200)
    yaklaşık 30 yıldır bu hisseyi tanırım yatırımcıya kan kusturmuş bir hisse olup çok ah almıştır.
    yeni ortak olacak arkadaşlar 1987 yılında borsaya kote olmadan önce şirket sahibi hisseleri nasıl toplamış merak ediyorum ben bir bilgi elde edemedim.
    Bu tip kağıtlarda " tahtacı için" en istenmeyen yatırımcı tipi kağıdı alıp da üzerine yatan, imkan buldukça üzerine koyan yatırımcıdır. İşte o zaman satmaktan korkacaklar.. Sattıkları geri gelmeyecek.. Bir koyundan 3 post çıkaramayacaklar.. O zaman bir kağıdın fiyatı aşağıya gelebilir mi? Mutlaka ederine yakın gider..

4.  Alıntı Originally Posted by kucukortak Yazıyı Oku
    Bu tip kağıtlarda " tahtacı için" en istenmeyen yatırımcı tipi kağıdı alıp da üzerine yatan, imkan buldukça üzerine koyan yatırımcıdır. İşte o zaman satmaktan korkacaklar.. Sattıkları geri gelmeyecek.. Bir koyundan 3 post çıkaramayacaklar.. O zaman bir kağıdın fiyatı aşağıya gelebilir mi? Mutlaka ederine yakın gider..
    👏 uzun zamandir bu kagida karsi ilgisizdim. Raporlari inceledigimde halka aciklik oraninin dustugunu fark ettim. Yazin R. GENCER 1.000.000 adet satmisti. Alimdan sonra Gencer holding orani %5.67 oraninda aciklandi. Demek ki halka acik kismin yaklasik %3'u de holding'in elindeymis. Ben hala merak ediyorum niye %50'nin uzerinde halka aciklik var???

5. Hisseyi alıp da üzerine yatanın ya da hissesini unutanın elindeki malı almanın en kolay yolu bedelli sermaye talebidir. Şöyle bir analizim var;

1- Geçtiğimiz senelerde BAGFS 4-5e indiğinde toparlamayan bu yönetim (şirket) kendi hissesini alabilirdi.. Şahsi olarak almış olabilirler..

2- Bedelliyi o zaman açıklayıp yatırımcıya "patron da elini taşın altına koyuyor" şeklinde güven verdirebilirdi. Mal toplamak için yükselsin istenmemiş olabilir.

3- Ne zaman kur artışı durdu, fabrikalar çalışmaya başladı, normal şartlar altında uzun zamandan sonra güzel bir 4Ç bilançosu bekleniyor. Şak diye bedelli. Ağa benim diyor, verin paraları diyor. Amaç ne olabilir; özünde bir bölüm yatırımcının dökülmesini istiyor olabilirler. Neden yaparlar? Daha fazla kazanmak için

4- Bunlar bu işleri boşu boşuna yapmazlar, demek ki burada bir şey olacak ki diye şüphe ediyorum. Şüphenin de ötesinde hayal ediyorum ve istiyorum Ondan dolayı bedelliye katılacağım. Hatta o dönem müsait bütçem olursa rüçhan satan olursa da alacağım..

Burada sadece şahsi tahminlerimi paylaştım. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir. Zaten çok biliyor olsam burada ağlamazdım..

6. Zarar

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ne zararı. Açık yazar mısınız

8. 2020 yılı dönem net zararı 82.705.389 tl

Sayfa 490/556 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •