Sayfa 495/972 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Nasdaq yatay seyrediyor.

2.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Ben bugün itibariyle kendimce az riskli bir fon icin alis verdim .. ppf ve kvba lar artık tatmin edici getiri saglamiyor..biraz risk almak lazim
    en iyisini yapmışsınız. ppf tutmaktansa az riskli bir değişken tutmak şart. son üç ayda ppf'ler yüzde 2 buçuk dahi getirmezken bunun iki katını getiren az riskli fonlar bulunabilir. ben de bu gün benzer bir fon aldım. duruma göre daha da artırmayı düşünüyorum.

Az miktarda ÖST riski barındırsa da EIB ve EIC’yi izlemekte fayda var diye düşünüyorum ! Yoksa Hayrani üstadın dediği gibi ppf ve kvba ile para pula dönüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Az miktarda ÖST riski barındırsa da EIB ve EIC’yi izlemekte fayda var diye düşünüyorum ! Yoksa Hayrani üstadın dediği gibi ppf ve kvba ile para pula dönüyor.
    Eibin yatirim yaptigi hisse olan bilici üretime ara verdi corona dolayisiyla simdi bloombergte üretime ara veren sirketler listesinde adı vardi

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    getirmez götürmez olsun. bundan sonra memorex olmadan kvb almam. ppf yerine de acilen alternatif şart. suyun içine sabun atar gibi paramızı enflasyon karşısında erimeye bırakıyoruz resmen. çalış didin, zor günler için birikim yap. sonra da ben yiyemiyorum, buyrun siz yiyin misali bir şekilde adına enflasyon falan dedikleri canavar mı her ne karın ağrısıysa artık, kazancımız buharlaşıp gidiyor. altın 1550'ye doğru gelirse ciddi alım yapacağım. yavaş yavaş borsaya da girmek şart gibi. yoksa bu ppf kvb kısır döngüsü bizi bitirecek. güya risk almıyoruz. risk almayana yaşama şansı yok bu ortamda. kontrollü de olsa risk almak şart oldu.
    risk almaya biraz gec ola bilir
    yani 2019 guzel sans vermistir zaten. dikkat edin
    bazen dunyada parani korumak kardan daha onemlidir. buffet dedigi gibi bazen uzaktan cay icip piyasaya bakiyoruz sadece. Uzaktan iyi gozuke bilir tabi. offf falan hisse 100 de 50 yukseldi felan.
    Canlar gider heyyyy

6.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Eibin yatirim yaptigi hisse olan bilici üretime ara verdi corona dolayisiyla simdi bloombergte üretime ara veren sirketler listesinde adı vardi
    evet bu tur riskler!
    Canlar gider heyyyy

7.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    EİB biraz riskli gibi görünüyor gözüme, çünkü fonu BLCY sürüklüyor.
    Ve bu hisse çok ciddi şekilde pahallı durumda.5 yıllık grafiğine bakın, ciddi dercede yüksek görünüyor şu anda

Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Yeni haber değil o, geçen haftaki haber. Bu süreçte birçok şirket bu yolu izliyor. Ya kapasite düşürüyorlar ya da evden çalışılıyor.

Sayfa 495/972 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •