Onemli Gunler Banner
Sayfa 50/1006 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

1. Bu Yassıada da kimler kalıyor acaba .

Ayda 8-10 milyon TL elektrik parası gidiyordur da merak ettim

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    DSG'yi çoğu insan yanlış kullanıyor. DSG'si patlayanların çoğu buna kızıyor ama bu yanlış kullanma da DSG'nin bozulmasını hızlandırıyor.

Benim 7-8 sene oldu DSG, henüz patlamadı yalnız 2 ay önce falan geri geri giderken anormal devirli kalkıyordu araba bir de düz yolda kalkışta geri vitese atınca küt diye ses gelip sallanıyordu. 1 hafta devam etti sonra kayboldu kendi kendine.

Bu aynı ses gelme ve sallanma olayını yokuşa park yanlış parkettikten sonra arabayı kaldırırken oluyordu. İlk yıllarda çok yaptım bunu.

Sonradan öğrendim ki aracı yokuşta park ettikten sonra vitesi önce el frenini çekip N'e atacakmışım. Ayağımı frenden çekip araba biraz salındıktan sonra P'ye takacakmışım vitesi.

Aksi durumda güç şanzumana biniyor ve kalkışta vites takınca araba sarsılıyor.

DSG'yi patlatan en önemli olay bu bence. Zamanla da yıpranıp bozuluyor ama bunu yapmamak direk intihar. Şanslıysanız 4-5 senede bir 5-10bin tl masraf çıkarır. Ben çok kullanmıyorum zaten o yüzden 7 seneyi buldum tamirci görmeden.
    İyi günlerde kullan arabanı Petrik dayı.

Sakin kullanan bi vosvogenciye rastlamadım daha
    O sertlikte kullanılan arabaya yazık, DSG ne yapsın?!
    Yazılım güncelleme ile "idare" ettiler Türkiye'de.
    Amarigada dsgyi iptal edip başka tip bi otomatiğe geçtiler.
    Açıklama şu: "DSG çok hızlı çalıştığı için fazla ısınıyor ve arıza ihtimali artıyor." He amariga yemedi ama bunu, seve seve değiştirdi kutuyu firma.

Çift kavrama kullanan diğer firmalar, rğenö EDC, Hunday dct, fort powerşift falan hep benzer teknoloji ama DSG aralarında en hızlısı. Bu yüzden suçlu ilan edildi.
    Koskoca firma, biraz daha yatırım yapıp kökünden çözmediler meseleyi.
    Gerçi bahsettiğimiz firma dizelgeyt baş aktörü.

Bu firmadan araç almak spek hisselere girmek gibi oluyor bence.

Aman üf neyse, araçlarınızı getirin Egea ile değiştirelim arkadaşlar

Yatırım tavsiyesi değildir.

Kongre yapilacakmis.oysa internette artik toplantilar.ongorusuz isler.yazik.

Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    pandemide avrupada yaşanan rezaletin sefaletin 1/1000 yaşanmadı güzel memleketimde
    nankör olmamamk lazım.
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Almanya bizi kıskaniyeahh :-)

Yemezler....

Yesenizde yemesenizde (görseniz de, görmezden gelseniz de) değil AlAmanya PANDEMİDE dünya bizi kıskandı.

DSG'yi çoğu insan yanlış kullanıyor. DSG'si patlayanların çoğu buna kızıyor ama bu yanlış kullanma da DSG'nin bozulmasını hızlandırıyor.

Sonradan öğrendim ki aracı yokuşta park ettikten sonra vitesi önce el frenini çekip N'e atacakmışım. Ayağımı frenden çekip araba biraz salındıktan sonra P'ye takacakmışım vitesi.

DSG'yi patlatan en önemli olay bu bence. Zamanla da yıpranıp bozuluyor ama bunu yapmamak direk intihar.
    Bunu tüm araçlarda uygulamak lazım.
    Benim araç CVT olmasına rağmen aynı işlemleri uyguluyorum.
    Hatta yokuş olmasa da yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,500

Benim 7-8 sene oldu DSG, henüz patlamadı yalnız 2 ay önce falan geri geri giderken anormal devirli kalkıyordu araba bir de düz yolda kalkışta geri vitese atınca küt diye ses gelip sallanıyordu. 1 hafta devam etti sonra kayboldu kendi kendine.

Bu aynı ses gelme ve sallanma olayını yokuşa park yanlış parkettikten sonra arabayı kaldırırken oluyordu. İlk yıllarda çok yaptım bunu.

DSG'yi patlatan en önemli olay bu bence. Zamanla da yıpranıp bozuluyor ama bunu yapmamak direk intihar. Şanslıysanız 4-5 senede bir 5-10bin tl masraf çıkarır. Ben çok kullanmıyorum zaten o yüzden 7 seneyi buldum tamirci görmeden.
    Dsg konusunda bu davranis dogru.
    Ben de egimli yerlerde park etmeyi sevmem.
    Edeceksem de yuk dsgye binmesin diye bu sekilde yaparim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,500
    Suriyelilerin bu kadar iceri alinmalari TOBB nedeni ile diye okumustum bi yerde.
    Reyize bize ucuz is gucu lazim bizimkilerin .otu kalkti, bunlarin burnunu surtelim demisler..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Abiler, bono-tahvil tutan-biriktiren var mı aranızda acaba?

Sayfa 50/1006 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •