Sayfa 507/752 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon
Arama sonucu : 6009 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Kapanış olarak 31,90 destek seviyesi.

Gap'ı da kapatmış olur.

Ana destek 28 görüyorum.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    olmasını istediğin biçimde yorum yapma. tersi de olabilir. sert satışların nedeni kimse bilmiyor. 32 lira(yaklaşık) kırılırsa
    ana trendine 24 liraya kadar düşüş devam edebilir..
    nazif zorluya( forumda küfür ettin. birol mutluya ise iiftira atıyorsun. trade yaptığını nereden biliyorsun. forumu okuyorlar üzülüyorlar
    senin gibiler yüzünden temettü tarihini açıklamıyorlar..
    32 lira ara destektir. eğer kırılırsa sert geri çekilmelerde yükselen trend desteği düşüşü durdurabilecek seviyedir. trend desteği
    24 liralardan geçmektedir..
    arkadaşlar sayın Ahmet Nazif Zorluya hakaret edenleri uyaralım. Türkiyenin yetiştirdiği en büyük değerlerden biridir. sıfırdan yükselmiştir. bitik bir firmayı kısa sürede dünya devi haline getirmiştir (kısaca). kötü niyetli bir insan değildir. vestel beyaz eşya yatırımcılarına
    her yıl düzenli temettü vermektedir.

https://hizliresim.com/OQKwEn
    Sn. Tokkan

Malum olduğunuz üzere %5 ve %10 pay sınırlarına ulaşınca SPK'ya bildirim zorunluluğu bulunmaktadır.

Çarşamba günü Birol Mutlu 504146 lot Vestel hissesi alarak %10,01'e ulaştı ve Kap'a bildirim düştü.

Ertesi gün de 756289 adet hisse sattı ve tekrar %10 sınırının altına düşünce kapa bildirim geldi.

%10 bandının sembolik hemen üzerinde gerçekleşen alım kapa haber düşmesi ve ertesi gün daha fazla satış yapılması, üzülmesinler ama kafalarda soru işareti bırakmıyor değil.

Nedir bu sorular;

1) Neden %9,99'da bırakılmadı da %10,01'de alım tamamlandı? Kap'a alım haberi düşsün diye mi?
    2) Dün ucuz olan bugün pahalı mıydı alınandan daha fazlası satıldı?

2. soru yatırım tercihidir, yeri geliyor ben de birkaç dakikada fikrimi değiştirip piyasa ile inatlaşmayı bırakabiliyorum.
    ama birinci soru ile birleşince ky'yi üzdü.

İlgili SPK Metni Aşağıdaki Gibidir

İhraççının Sermaye Yapısına ve Yönetimin Kontrolüne İlişkin Değişiklikler ile İdari Sorumluluğu Bulunan Kişilerin Sermaye Piyasası Araçlarına İlişkin İşlemlerinin Açıklanması
    Açıklama yükümlülüğü;
    Bir gerçek veya tüzel kişinin ya da bu gerçek veya tüzel kişi ile birlikte hareket eden diğer gerçek veya tüzel kişilerin doğrudan veya dolaylı olarak payları borsada işlem gören bir ihraççının sermayesindeki payının veya toplam oy haklarının %5, %10, %15, %20, %25, %33, %50, %67 veya %95 ine ulaşması veya söz konusu oranların altına düşmesi halinde bu kişiler tarafından yerine getirilir.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    sur kardeşim açıklaman çok güzel. bu kişiyi SPK ya şikayet etmek doğru davranış olur. ancak başka birilerini suçlayarak sorumluluğu
    reddetme eğiliminde olan çok insan var. konumuz borsa . borsada başarısızlığını örtmek için sorumluluğu reddeder. çıkan sonuç
    borsayla baş etme yeteneğinin eksikliğine işarettir. cevap verdiğim şahıs tipik örnektir..
    sence yönetim temettü tarihini neden açıklamadı? Sayın Ahmet Nazif Zorluya galiz küfürleri, hakaretleri, alayları okuyoruz.
    bu hakaretleri borsayla baş etme yeteneğinden yoksun kişililer yapıyorlar. Sayın Zorlu pazarlarda tekstil satarak çok büyük
    başarıları ulaşmış bir değer. hala gece gündüz çalışıyor( kısa keselim) bu yıl vestel ve vestel beyaz eşyada toplam yaklaşık 2 milyar yediyüz milyon liradır. haddini bilmez insanların hakaretlerine üzülüyorlar.. her neyse yazacak çok şey var. uzatmak istemiyorum..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    dağıtılan toplam net temettü ikimilyar yediyüz milyon lira olacak..
    Grafik Yorumcusu

5.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    olmasını istediğin biçimde yorum yapma. tersi de olabilir. sert satışların nedeni kimse bilmiyor. 32 lira(yaklaşık) kırılırsa
    ana trendine 24 liraya kadar düşüş devam edebilir..
    nazif zorluya( forumda küfür ettin. birol mutluya ise iiftira atıyorsun. trade yaptığını nereden biliyorsun. forumu okuyorlar üzülüyorlar
    senin gibiler yüzünden temettü tarihini açıklamıyorlar..
    32 lira ara destektir. eğer kırılırsa sert geri çekilmelerde yükselen trend desteği düşüşü durdurabilecek seviyedir. trend desteği
    24 liralardan geçmektedir..
    arkadaşlar sayın Ahmet Nazif Zorluya hakaret edenleri uyaralım. Türkiyenin yetiştirdiği en büyük değerlerden biridir. sıfırdan yükselmiştir. bitik bir firmayı kısa sürede dünya devi haline getirmiştir (kısaca). kötü niyetli bir insan değildir. vestel beyaz eşya yatırımcılarına
    her yıl düzenli temettü vermektedir.

https://hizliresim.com/OQKwEn
    ToKKan Hocam bilmediğim için soruyorum trendin 24 ten geçtiği aşikar ama 24lü fiyatlar temettü sonrası bu şirket için 3 civarı f/k ya denk geliyor sizce bunun mümkün olma ihtimali var mıdır?Daha önce böyle bir sanayi şirketinin bu çarpanlardan değerlendiği olmuş mu?Böyle bir ihtimal sizce var mıdır?
    Teşekkür ederim

6. Ek olarak ihracatın çoğu Avrupa'ya.Avrupa pandemi toparlanmasında geride kaldı olarak biliniyor.Bence pandemi sonrası ihracatta bir miktar daha artış olacaktır.
    Ve tabi ülkemizdeki pandemi sonrası bana göre patlayacak olan düğün sektörü de iç satışları ciddi arttıracaktır.
    TOGG meselesi asıl kafamı kurcalayan konu bu girişimin hisseye etkisi sizce nasıl olur?
    Herkese iyi hafta sonları dilerim.

7. 24 TL mi ???
    Temettü vermeden mi fiyatların 24 TL'ye geleceğini düşünüyorsunuz.
    Bunun olabilmesi için Deutsche Bank'ın elinde bulunan 15.5 milyon lotun tamamını satmak istemesi gerekli.

Gerçekten 30-31 TL'den tekrar almak istiyordum ama yazılanları görünce alımdan vazgeçtim.
    Korktum.
    Şunu öğrendim ki bir hisseyi alıp unutmak gerekiyormuş.
    Forumları vs okuyunca insanın morali bozuluyor.

Kendi adıma stratejim,
    Elimdeki hisselere satmadan sene sonuna kadar bekleyeceğim.
    Eğer aynı fiyatta kalırsa %20 temettü aldım der faizle başabaş geldi der avunurum.
    Ha çıkarsa da satar kurtulurum.

Herkese hoşçakalın. Bir daha da forum morum okumam.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendi stratejimdir.

8. Kendi adıma da 31.90 ya da 30.80 ya da en kötü siyasi bir gerginlik vs olması halinde 28.34 fiyatlarının hisse için dip olduğunu düşünüyorum.

24 TL'ye kadar gelmesini Rusya-Ukrayna savaşı, S400 yaptırımları, erken seçim vs gibi anormal bir olay olmadıkça mümkün görmüyorum.

Yazık, 39 TL gören hisse için 50TL fiyatlar konuşacağımıza ne fiyatları konuşur hale geldik.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 507/752 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •