Sayfa 507/606 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557 ... SonSon
Arama sonucu : 4842 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: JANTS - Jantsa Jant Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by adonisleo7 Yazıyı Oku
    nasil bilinebilir ki bu hareket? nasil zengin olmuyosun o halde
    Zengin sayılırım,çok iyi grafik okuma ile diyelim ....

2. Herşey teknik ve grafikten ibaret olsaydı,bütün teknikçiler zengin olurdu,ve hiç para kaybetmezdi.Bir haber bile (şirket içi,şirket dışı) her zaman tekniği bozabilir.

Temel her şey , teknik bir şeydir.

3.  Alıntı Originally Posted by serden Yazıyı Oku
    Herşey teknik ve grafikten ibaret olsaydı,bütün teknikçiler zengin olurdu,ve hiç para kaybetmezdi.Bir haber bile (şirket içi,şirket dışı) her zaman tekniği bozabilir.

Temel her şey , teknik bir şeydir.
    Temel ve teknik olmaz ise olmaz temele bakarsak banka almak daha mantıklı o zaman hisse alalım hep tutalım temel sağlam diye mesela temeli sağlam diye alınan ve batılan bir hisse yazayım sana ihlas finans biliyon mu sen bu hisseyi teknik yol gösterir teknik bilgin yoksa kör insandan farkın olmaz biz bi yerimizden uydurup yazmıyoruz herhalde mesala sen bugün 770 ortalama ile satıp 692 ortalama alım yapabildin mi sen yine de teknikçi aforozuna devam et bende neden yazıyorsam hadi birileri faydalanır diyorum

4.  Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Telaş yok, sakin, sakin,
    Sabır, sabır,
    Çıkan kağıt düşer..
    Düşen kağıt çıkar...
    egeen 1900
    den 1200 e indi belki 900 e inecek. ne sabri cidden insanlar borsa yuzunden hasta kanser falan oluyodur. enayilik bu ulke borsasina yatirim. bas kriptoya uzun vadefe 500 kat

5.  Alıntı Originally Posted by Nedensiz Yazıyı Oku
    Temel ve teknik olmaz ise olmaz temele bakarsak banka almak daha mantıklı o zaman hisse alalım hep tutalım temel sağlam diye mesela temeli sağlam diye alınan ve batılan bir hisse yazayım sana ihlas finans biliyon mu sen bu hisseyi teknik yol gösterir teknik bilgin yoksa kör insandan farkın olmaz biz bi yerimizden uydurup yazmıyoruz herhalde mesala sen bugün 770 ortalama ile satıp 692 ortalama alım yapabildin mi sen yine de teknikçi aforozuna devam et bende neden yazıyorsam hadi birileri faydalanır diyorum
    umarim faydalaniriz. enayo gibi elde tuttum kazanmadim jantsada. kayba devam

6. su ortamda dort hane beklemek asiri iyimserlik. dibe dogru cokuyor borsa malesef. hicbir olumlu gelisme yok. altin ucusa gecti

7.  Alıntı Originally Posted by Nedensiz Yazıyı Oku
    Neden bu kadar heyecan yapıyorsun? Ben hakaret etmeden ,kendi fikrimi söylüyorum,neden tahammül etmiyorsun?Herkes senin gibi düşünmek zorundamı?

Bankalar örnek olamaz,çünkü bu iktidar döneminde faizler olabildiğince düşük tutulmaya çalışılıyor,20 yıla yakındır böyle..Bunu gören yatırımcılar yıllardır sanayi hisselerine kaydılar,Ayrıca Verdiğin örneğe bak,ihlas grubunun nasıl bir hisse olduğu gayet ortada,ihracatımı var? döviz fazlasımı var? devamlı yatırımı varmı? sürekli karını artırıyormu? hikayesi olan bir sektörümü temsil ediyor? vb.vb.

Neden bu teknikçiler ölümüne savunur tekniklerini? neden ana esasın temel olduğunu,temeli olmayan bir hissede tekniğin bir işe yaramayacağını görmek istemezler? Tekniğe inanmıyorum demiyorum,ama esas olan temeldir diyorum.

Teknik temele asla yön vermez,tam tersi temel tekniği sürükler.Bir haberin tekniği altüst ettiği belli iken teknik pamuk ipliğine bağlıdır.

Bu yüzden yine söylüyorum temeli sağlam( sürekli artan net karları olan,ihracatcı-döviz borcu olmayan,argeye önem veren devletin sürekli teşvik verdiği,patronun iyi niyetli olduğu,mümküne sermayesi düşük ve lot sayısı çok aşırı olmayan bir hissede teknik temele orta-uzun vadede boyun eğer ve temelin belirlediği hedeflere varır.

Böyle olmasaydı,herkes teknik öğrenir, rsı,f/k ,d/d ,destek dirence bakar,ona göre alıp satar ve teknikçiler hiç kaybetmezdi.Buda benim düşüncem,herkes özgürce düşüncesini yazar.Kimseyi bir şeylere inandırmak ve ''Ben demiştim'' ci olmak zorunda değiliz.Oradan alıp buradan satabilmek ayrı ,Piyasanın ani çöküşü içinde her hisse gibi bu hisseninde buna uyduğu bir anda ,kendi yazdıklarını arka arkaya alıntılayıp''bunu demiştim ''nokta atışı'' vb. cümleleri kurup egolu davranmak apayrı bir şeydir..
    Son düzenleme : serden; 22-04-2021 saat: 02:07.

8. Bakmak ve görmek ayrı şeyler aynı pencereden bakan insanların odaklandıkları şeylerde farklıdır herkez aynı grafige bakar ve aynı blancoya ama aynı şeyi görmezler örnek olarak bankayı verdim finans sektörü olmadan sanayi nasıl olacak bilmiyorum örnek batan şirkete blancolarında saglam gibi gözüktügü için verdim aslında abd li şirketi versem çok daha iyiymis enron vardı temeli saglam ve hızlı büyüyen sonra ne oldu acaba,herşey kalemine uydurulur şu an ki ortam gibi tüm açıklanan veri ve rakamlar makyajlanmış biz bunu bildigimiz halde dönme dolapta oturup oyuna devam ediyoruz.....

Sayfa 507/606 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •