Onemli Gunler Banner
Sayfa 510/1001 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: Viop - XXIX

1.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    başarılar inşalah sistemin ekmeğini yersin...sistem önemli.
    Amin sizde öyle Emek veren, pes etmeyen, sabreden herkes kazansin��
    ve Allah sana güçlü yardım elini uzatacaktır.

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    bozuk türkçe chat ekranı misali kullanımlar ...altı boş pozlar manipualtif hareketler..umarım geri döndüğünde daha tutarlı olur...
    bir de yanlışınız var hiç de kibar laf sokmuyordu...
    dümbük dedi adam ya..sırf kendine muhalif görüş sunanları..!!kara sinek dedi..
    ben ona muhalif olanların bu kadar ağır cümle kurduğunu görmedim hocam..
    neyse gelsin kavurmasını pişirsin kısık ateşte kavurmayı yakan adamdan ne beklenir..
    mesaj sayısı fazla diye saygı fuyanı gördüm şurada..)
    valla bende anlamıyordum yazdıklarını ama nerden buluyor bu lafları diye hoşuma gitmiyor değildi o tür sinkaflı yazmalarını görmedim her zaman sayfayı okumuyorum çünkü
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Bu işlerde manupulasyon nedir nasıl yapılır
    Bunu bilmeden düşecek çıkacak diyenleri manipülasyon ile suçlamak doğru mu.?
    Hadi şu manipülasyon konusunu bir açalım.
    Nedir manüplasyon.?

SPKn’nun 107/1 maddesi hükmündeki suçun maddi unsuru “sermaye piyasası araçlarının alım ve satımını yapmak, emir vermek, emir iptal etmek, emir değiştirmek veya hesap hareketleri gerçekleştirmek†olarak yer almaktadır. Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarının belirlenmesinde arz ve talebin ekonomi kuralları çerçevesinde sağlıklı biçimde oluşmasına engel olan herhangi bir alım ve/veya satım, emir verilmesi, verilen emirlerin iptali, değiştirilmesi veya hesap hareketleri gerçekleştirilmesi piyasa kuralları içerisinde ‘yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırıcı’ olarak nitelendirilebilir. Söz konusu işlemlerin ‘elverişli’ olması, yani sermaye piyasası araçlarının fiyatlarında, fiyat değişimlerinde, arz ve taleplerinde yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırabilecek nitelikte bulunması gerekir. Alım ve satımın yapay veya hileli olması maddi unsurun varlığını etkilemektedir.

Manipülatör denilen kişiler, gerçekdışı durumları insanlara yansıtarak piyasalara müdahale eder ve bu sayede para kazanmaya çalışırlar. Ülkemizde yasadışı olan bu işlemi yapanlara para ve hapis cezası uygulanmaktadır. Sıkça spekülasyon ile karıştırılsa da, aslında birbirinden alakasız iki kavramdır.

Burada ben hangi gerçek dışı durumları ortaya atarak,veya emir verip silerek
    Manipülasyon yaptım
    Bay oyunagelen adam.
    Ben macide uyumsuz garan düşecek dedim.
    Sende 9.29 üstünde çıkacak dedin.
    Farkımız ne.?
    Üstelik senin nedeninde belli değil

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    o yüreği yiyen çok oldu ..!! ne cesareti bilemedim neyi kanıtlama çabası bilemedim 9,29 dan sonra short tehlikeli dedikçe alayı maniplasyona döndü..vs vs..başarılar..!!
    Ne yaptılar yani.?

Bunlar manipülasyon sayılırsa
    Burada yazılan tüm yazılar manüplasyon olur.
    Kimse bişi yazamaz.

Sayfa 510/1001 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •