Sayfa 515/579 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Selam Şahna. Çok özel bir durum olmadıkça kamu kağıtlarına bundan sonra kesinlikle girmeyeceğim. Dediğim gibi HALKB aşağıya salınırsa ve kafamdaki seviyeye inerse HALKB'ye tekrar girmeyi düşünüyorum. Böyle yapmam için kendimce belirlediğim şartlar oluşmalı, aksi taktirde yokum.
    Ben kustan cikan paranin bir kismini Sulunde park ediyorum simdilik.

2. Vaziyet karışacak, safları sıkıştırın.

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ayıp ayıp hisse net ortalaması yüzde 300..

Şaka yapıyorum alınma..
    Ama hakkaten ortalama yüzde 300..
    Yok canım neden alınayım, son 3 yılda ben sadece resmi enflasyon rakamıyla kafa kafaya gidebildim, HALKB'de yazdığım büyük zarar yüzünden oldu bu, reel bazda bende kâr filan yok, eğer başkaları %300 kazanmışsa bana onları tebrik etmek düşer
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by sato17 Yazıyı Oku
    Dayı merhaba nasılsın yazışmayalı suan bende full nakıte geçtim BİST bu kadar zirvedeyken alım yapmak bana riskli geliyor kucakta patlama ihtimali yüksek gibi duruyor ama gerçeği istersen daha yukarı gideceğininde farkındayım sen ne düşünüyorsun şuan hisse alacakmısın sankı spor hisselerinde doğru tercih alınabilir gibi en son Tüpraş’ı sattıktan sonra içime Sinen hiç bir hisse yok sen ne düşünüyorsun acaba
    Selam yeğen, ben çok iyiyim, umarım senin de sağlığın yerindedir, ben 24 Aralık Perşembe günü tüm portföyü İSCTR'ye soktum 6.75 ortalamadan, hiç kimseye kağıt tavsiye edemem. Herkesin risk iştahı, beklentisi, yatırım kriterleri ve süreci farklı olduğuna göre herkes kendi kararını kendi verecek. Sportifler aşırı primlendi artık, bundan sonra onlara girmek riskli olur. Ayrıca bedelli riski de oldukça yüksek sportiflerde.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by karcal Yazıyı Oku
    Hocam yatırım prensibinize uyarak halkbank almış sizinle benzer fiyatlamalar ile girmiştik uzun yıllar kaldık ve zararda asla mal verilmez mantığımızla ve 4 lere kadarda almaya kademeli ve düşüşlerdede alımları kalınlaştırarak hatta mevduattanda öok daha iyi kazandık, belki farklı sektör ve diğer yan tahtalarımız %200 - 300 yaptı bu zaman zarfında ama olsun çok iyi bir eğitim sabır süreci oldu bazen canımızı sıksada kademe ve sabır kurtardı bu sebeplede size teşekkür ederim. Fiyatlama ve şirket deperlemeleri konusunda da güzel öğrenmeler sağlıyoruz. Şimdilerde görece ucuz ve şirket karlılığı bazında olumlu gördüğüm şişe,aselsan,asuzu,klgyo,alarko gibi belli başlı tahtalarda işlem yapıyorum prensibi bızmadan tabikide kol bacak kesmeden ve daima yedek kurşunu bol bırakarak

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Selam karcal, HALKB'de ben maalesef büyük zarar yazdım, 2 yıldan fazla malı taşıyıp %49 zararla satıp çıktım, gerçi bu zarar diğer yatırımlar tarafından telafi edildi ama son 3 yılda reel bazda herhangi bir kâr elde edemedim, sadece resmi enflasyonla kafa kafaya gittim

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Hosgelmissin, soyleyen olmadi ki. Buraya da bir domuz dadandigi icin birakmistik! Hala Halk'ta kavgani yapiyorum, gelip arkadaslara da bir selam soylesen. Bilmedigimiz cok sey oldu, cok aradik.
    Selam sevgili kardeşim, dilerim sağlığın ve keyfin yerindedir. Senin o gerçek tecrübe kokan ve de çok yerinde yorumlarını çok özledim. HALKB'den %49 gibi büyük bir zararla ayrılmıştım 9 ay kadar önce. Keşke daha önce ayrılsaymışım, ama o meşhur tuzağa düşüverdim işte yani "bir umut ile bekleyiş (hoping and holding) tuzağı". Buradaki problemlerin öyle kısa/orta vadede çözüleceğine inanmak gibi bir hataya düştüm ve bu hatanın bedelini de fazlasıyla ödemek zorunda kaldım (%49 zararla satıp çıktım).

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ben aldim Pegi'yi 34'ten de 23.64'ten de. 55'ten yolladim Nisan'da. Kac posta gectik yahu o zamandan beri!
    Zamansız aldığım 57.90 maliyetli PGSUS'ları 8.5 ay sonra 74.70 den verdim. Alımımı sadece birkaç hafta geciktirebilseydim 25-30 aralığından maliyetim olacaktı ama kısmet işte. Koronayı çok hafife aldığım için oldu bu. İşin boyutunun bu kadar büyük olabileceği hiç aklıma gelmemişti doğrusu, ben domuz gribi benzeri bir senaryo düşünüyordum ancak bu virüs çok ciddi küresel problemlere neden oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    ABD'de robinhoodcular komisyon odemiyor. O yuzden 1000 dolarlik cekleri alan borsaya getirdi. Turkiye'de de 1 milyon kumarbaz girmis. Ben araci kurumla konusuyordum, kadin "telefonlarimiz bir dakika bos kalmiyor. Sabahin korunda arayip bugun hangisi tavan oldu, hangisini alalim deyip butun gun telefonda tutup 50 liralik hisse aliyorlar" diyordu!
    Evet, TR'de borsa yatırımcısı sayısı 2 milyonu aşmış. %100'e yakın bir artış söz konusu. Yeni gelenlerin hemen hepsi yeterli borsa tecrübesine sahip olmayan, bilgi haznesi de oldukça kısıtlı olan bir kesim. Doğal olarak bunlar tamamen dürtülerle hareket edecekler, al-sat kararlarında bunların duyguları (özellikle de açgözlülük) her zaman en ön planda olacak. Borsanın %80'i psikoloji olduğuna göre bu kesim orta ve uzun vadede kaybetmeye mahkumdur çünkü kendi psikolojilerine yenik düşecekler. Bu gruptakilerin alım yapması için tahtada hareket olması ve başkalarının o tahtaya yumulmaları yeterli olacak. İddaa kuponu doldurur gibi al-sat kararları verecekler. Borsadaki kurtlar için böyle bir kesimin potaya girmiş olması büyük bir avantajdır.

Sayfa 515/579 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •