Sayfa 517/759 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Merkez'in bugün yayımladığı Para Politikası Kurulu kararının metninden 'ihtiyaç duyulması halinde ek sıkılaştırma yapılabilir' ifadesini çıkartması 'faiz indirimi erkene mi çekilecek?' sorusunu gündeme getirdi 25 Nisan 2019 Perşembe, 14:43 Güncelleme: 25 Nisan 2019 Perşembe, 14:55
    Merkez Bankası bugün politika faizini değiştirmezken para politikası metninden 'ihtiyaç duyulması halinde ek sıkılaştırma yapılabilir' ifadesini çıkarttı.

Mart ayındaki metinde şu ifadeye yer verilmişti;

"Enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları, para politikası kararlarının gecikmeli etkileri, maliye politikasının dengelenme sürecine vereceği katkı ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlardaki gelişmeler yakından izlenerek ihtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabilecektir." Bu toplantı metninde bu ifadelere yer verilmedi.

MERKEZ BANKASI FAİZİ DEĞİŞTİRMEDİ
    MERKEZ BANKASI FAİZİ DEĞİŞTİRMEDİ

İfadedeki değişim, piyasalarda 'faiz indirimine kapı açıldı' şeklinde algılandı. Açıklama sonrası kur ilk tepki olarak 5.90'dan 5.96'ya yükseldi.

Kararı Bloomberg HT'ye değerlendiren Finansal Danışman Recep Atakan açıklamanın ardından 'faiz indirimi erkene mi alındı' düşüncesinin hakim olduğunu belirtti. Metinde daha şahin bir tonlama beklerken daha yumuşak bir metin görüldüğünü ifade eden Atakan "Eğer sıkılaştırma ifadesini çıkarmasaydı kurdaki bu hareketlenme olmazdı. Faiz indirimini herkes bekliyor ama kimisi haziran, kimisi son çeyrekte beklerken bunu acaba erkene mi aldı düşüncesi oluştu. Metni yumuşatması soru işaretleri getirecek. Nisan'da enflasyon yükselirse kafalar karışacak.." diye konuştu.

"PİYASA DİNAMİKLERİ AÇISINDAN NEGATİF"
    Turkish Bank Yönetim Kurulu Danışmanı Tuğrul Belli karara dair "Metinde bu cümlenin korunması daha iyi olurdu. 'Maliye politikasının dengelenme sürecine vereceği katkı' cümlesi de çıkartılmış. Ben bu ikisinin çıkartılmış olmasını piyasa dinamikleri açısından pozitif algılayamıyorum." değerlendirmesini yaptı.

Ekonomist Mehmet Besimoğlu ise "Bu ifade metinden çıkartılmış olsa da, zaman zaman bir toplantıya gidilmeden de sıkılaştırma yapılabilir. Bugünkü metin, sıkılaştırmadan uzak görünse de realitenin buna izin vereceği konusunda fikir sahibi olmak için erken" yorumunu yaptı.

https://www.bloomberght.com/merkez-b...eliyor-2214685

MERKEZ BANKASININ FAİZLERİ DAHA ERKEN İNDİREBİLECEĞİ ŞÜPHESİ ENDEKSİ OLUMSUZ ETKİLEDİ...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Sayın keko emeğinize sağlık geçen gün bende yazdım tam alım noktası diye kendinizi bu kadar yormayın biloanço ile birlikte kopar gideriz ancak siz bu kadar mal aldım derseniz arkadaşlarım alacak şu kadar yazdı derseniz zor gideriz ön sizi ve arkadaşlarınızın canına okurlar o malları alırlar sonra gider sakin olmak en iyi bu hisseyi burda çok fazla tutamazlar en fazla 10 gün daha sonra 2 nin üstü çok kolay bence saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by HOOK Yazıyı Oku
    Sayın keko emeğinize sağlık geçen gün bende yazdım tam alım noktası diye kendinizi bu kadar yormayın biloanço ile birlikte kopar gideriz ancak siz bu kadar mal aldım derseniz arkadaşlarım alacak şu kadar yazdı derseniz zor gideriz ön sizi ve arkadaşlarınızın canına okurlar o malları alırlar sonra gider sakin olmak en iyi bu hisseyi burda çok fazla tutamazlar en fazla 10 gün daha sonra 2 nin üstü çok kolay bence saygılar
    Siz de haklısınız dostum...yalnız ben topiklerde çok şefafım ...bu şefaflığımın gereği olarak söylemek zorundayım...her hissede bu şekilde davranıyorum...gerisi de artık nasip diyelim..blcyt kar miktarı olarak agresif büyüyor..umarım tahta yapıcımız da bu hissenin hakkını verir...oda kazansın biz de kazanalım...

blcyt şirketin imajı da düzelsin...ben hepimize başarılar diliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. türkiyenin tekstil ürünleri ihracatı artarken neden blcyt ın ihracatı hala cılız ??

arkadaşlar bunun nedenin şu olduğunu tahmin ediyorum...kaliteli kumaşlar zaten yurtiçinde tekstil firmalarına satılıyor...bu firmalarda kumaşı avrupadaki ithalatçı firmanın istediği nihai ürüne çevirip bunları avrupaya ihracat ediyor..böylece de blcyt ın döviz bazlı satışları artıyor ve bunun ile birlikte net kar marjı artıyor..bu şekilde blcyt da dolaylı yönden ihracat yapmış oluyor...blcyt ın satış konusunda da bir sıkıntısı yok...kaliteli bir ürünü herkes talep ediyor...

2018 yılında döviz tam %40 çıkış yaptı..dönem başındaki açığı 59,7 kabaca 60 milyon tl lik döviz açığından 60*%40 =24 milyon zarar yazdı...buna rağmen ürünleri de döviz bazlı satıldığı için kendisi zarar yazmadı ve o yıl karını 15 milyondan 26 milyona çıkarmayı başardı..

net kar marjını da %10 dan %13,6 ya çıkarmayı başardı...bu yıl umuyorum ki kar marjı artık %15 lere çıksın..ciro bu çeyrekte 50 miyona çıkması iyi olacak...

5.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Açıklaması (Genel)

27.11.2018, 09:39:34

***BLCYT*** BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

************ Tekstil piyasasında ipliğe olan yurt içi ve*yurt dışı talebin artması ile birlikte grup şirketlerimizin de artan üretim*kapasitesinin karşılanması ve ürün çeşitliliğinin artması amacıyla Şirketimizin*%21,14 oranında iştirak olduğu Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Osmaniye*Organize Sanayi Bölgesinde iplik yatırımı yapmayı planlamaktadır. Yapılacak olan yatırım kapsamına fabrika*binası yapımı ve bu ipliğin üretimi ile ilgili makinelerin alınması*girmektedir. Yapılacak olan yatırım 2 Faz halinde tamamlanacaktır. Birinci faz yatırım 2019 yılının Ocak*ayında başlanacak olup 2019 yılının sonunda tamamlanması öngörülmektedir.*Birinci fazın toplam yatırım maliyeti USD*4.000.000 olup. 2019 yılında sonra Ciroya etkisi % 10 - 15 olacaktır. İkinci faz yatırım ise 2020 yılından sonra*başlayacak olup toplam yatırım maliyeti ortalama USD 10.000.000 olacağı öngörülmektedir. 2. Fazın tamamlanması ile*bu yatırımın toplam ciroya etkisinin %20-25 olacağı hesaplanmaktadır. Yatırım %50 si öz kaynak,*% 50 si ise kredi kullanılarak yapılması planlanmaktadır. * Saygılarımızla

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    bir arkadaş 27,11,2018 tarihindeki bir kap haberini geçmiş sayfalarda paylaşmış...ben de şimdi tesadüfen gördüm...güzel bir haber...bu haberde yurtiçi ve yurtdışı talep artışı ile demesi güzel...demek ki blcyt talebe yetişmekte zorlanıyor...o yüzden de kapasitesini artırıyor...

6. bu günkü sert endeks düşüşüne iyi dayandı...ağa toplamaya devam...umarım sen de kazanırsın biz de...

7. gel bilanço gel....

8. Bence hisse bugün oldukça iyi bir güç gösterisi yaptı Anadolu yatırımın 200 bin lota yakın malını yaklaşık 2000 puan eksi borsada aldılar demekki hisse kıymetli olnuca sadece yüzde 1 eksi kapatarak adamın 200 bin lotunu 2000 bin puan ekside aldılar başka bir hisse bu şartlarda dip bile yapardı sonuç bu güç gösterisinden sonra zaten hergün biaraz daha az kalan bilanço açıklamasına yaklaştıkça hisse yukarı doğru sert ivmelenecektir bu hissenin f/k sı 2.80 bu şaka gibi bir oran ben bilanço ile birlikte önce 2 nin üstünü sonrada 2.50 fiyatını bekliyorum bu günkü güç gösterisinden sonra artık bana göre 1.62 altı hayal oldu

Sayfa 517/759 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •