Sayfa 518/601 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568 ... SonSon
Arama sonucu : 4807 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Şirket son yıllarda finansal anlamda çok iyi hamleler yaptı, yapıyor ama iletişim ve yatırımcı dostu olmak adına hala çok çok geride. Bunları toplantıda , eğer genel kurul oruç ayında olmazsa genel kurulda, yüz yüze ileteceğim inşallah. İlk çeyrek bitti, daha beklentiler açıklanmadı. Kimse sizden nokta atışı beklenti istemiyor, şu şu şartlarda şu kadar bekliyoruz dersiniz olur biter. Zaten şartlar değiştimi yatırımcı ona göre değerlendirmesini yapar. Nedense tahta yapıcı da açıklamanın gecikeceğini vs biliyor. Şirket konusunda ciddi tek eleştirim bu.. Pınar hanım sağolsun bize yardımcı oluyor ama bu konuya yönetim kurulu karar verdiği için onun herhangi bir hükmü yok

2. Anladığım kadarıyla Antalya santrali 120MW ile ve Urfa santrali 50MW ile Sekonder Frekans Kontrolü mekanizmasına çalışıyor. Ve SFK fiyatları bugün 3600 lira seviyelerinde. Sistem bu sene çok aşırı yüklenip boşalabiliyor ve bu da fahiş fiyatlara yol açıyor.

SFK hizmetlerine bakınca da biraz karmaşık ama ülkede çeşitli doğalgaz santralleri(sadece onlar yapabiliyorlar anladığım kadarıyla) ortalama yüzde 10'luk kapasitelerini bu hizmete ayırarak santraller arası yüz dengesizliğini gideriyorlar diye anladım ben. Bayağı bir karlı gibi duruyor gibi bu fiyatlarla. Konu hakkında bilgili kişiler belki bir kaç satır paylaşırlar.
    Şu an sanayicinin en büyük sorunu buymuş maliyetten ziyade. En büyük sorun bu olunca da en karlı da bu oluyor galiba.

Ek bilgi için:

https://www.enerjigunlugu.net/sanayi...nligi-116v.htm

3. 3600 lira bugün için oluşan fiyat. Yanlış anlaşılmasın. Geçen sene 1. çeyrek megavat başı 78 lira olan hizmet bedeli bu sene ilk çeyrek 557 lira olmuş.

Sektörden bir arkadaşla konuştuğumda şu an daha karlı bir hizmet yok dedi. Ama tabiki küçük bir sektör.

4. Beklenen KAP geldi.

Şirket 2022 beklentilerini açıkladı.

https://twitter.com/idealdatahaber/s...pH3DCDdF-5aorw

5. mutavazi beklentıler bıle muthıs deılmı

6. Ah bırde temettu deseydın ya

7. Sabırla bekleyen yatırımcılara hayırlı olsun yeni beklentiler.

8. Kuru kaç hesaplamışlar acaba bu hesabi yaparken. Kurun yukselmesi bu beklentilerin yukarı yönlü revizyonunu gerektirir.

Tam bir defansif hisse oldu artik.

Şuanda fiyati 1 usd ye çok yaklaştı. Usd alacak olanları Aksen almaya ikna etsek mahcup olurmuyuz acep.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 518/601 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •