Sayfa 521/1023 ÝlkÝlk ... 214214715115195205215225235315716211021 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 4,161 - 4,168 arasý.

Konu: Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    PÝYASALARIN gözü yarýn Merkez Bankasý'nýn alacaðý faiz kararýnda olacak.

Bugün yaþanacak kur hareketlerinin alýnacak kararda etkili olmasý bekleniyor. Dün resmi tatile raðmen 4.1 TL seviyesine yükselen dolar kuru, bugünkü kur hareketleri ve yarýnki karar için bir sinyal niteliðindeydi.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...yecek-40814686

ýsrarla çýkmayacaðým mý diyorsun
    69 mu yok daha neler. Bu yýl mý? Ýmkansýz.Bozguncular aðzýnýzdan çýkaný kulaðýnýz duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alýntý Originally Posted by ayhan53 Yazýyý Oku
    ýsrarla çýkmayacaðým mý diyorsun
    Bu MB faiz artýþý bile bence çözüm degil

MI MAX cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

4.  Alýntý Originally Posted by BORA YAÞAR Yazýyý Oku

Türkiye’ye döviz getirmek de çýkarmak da serbesttir. Ýzne baðlý deðil. Yürütme tarafýndan keyfi olarak karar verilebilen bir konu deðil. Bu Türk Lirasý için de geçerli. Kýsýt deðil ama usul, 50 bin dolarýn üzerindeki hareketleri kayýtlara giriyor; bankalar Hazine’ye bildiriyor, hepsi bu.
    Kanun metnine ve iþleyiþine kesinlikle katýlýyorum. Bir itirazým yok. Ayrýca son söz eleþtirisinden sonra da bu söylediðimin bir son söz kapsamýnda olmadýðýný belirteyim.

Ama konuyla ilgili þöyle bir çekincemi belirtmek istemiþtim.

Kambiyo kanununu ateþli silahlar kanununa benzetelim. Diyelim ki ateþli silah edinmek serbest ama kullanmak yasak.

Kanunun ekinde ufak bir de yönetmelik hazýrlayalým. Diyelim ki evet ateþ etmek yasak ama 3 ayda bir silahý test etmek için *yere doðrultmak kaydýyla* izin var.

Döviz likiditesinin daraldýðý bir ülkeyi de bir galeriye benzetelim , galerinin içindekiler içeriye para getirenler, dýþýnda bekleyenler ise dýþarýya para götürmek için bürokratik bildirim ve izinleri bekleyenler.

Aþaðýdaki mizansen çerçevesinde olayý ele alýrsak:

https://www.youtube.com/watch?v=L-H97806MtA

tasvir etmeye çalýþtýðým durum özetlenebilir.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alýntý Originally Posted by cevdet _060 Yazýyý Oku
    3 dev üniversitenin bölünmesi ve yerine 15 tane vakýf üniversitesi kurulmasýnýn altýnda ne yatýyor acaba? Eðitimi ve saðlýðý iyice bitirmek mi ayrýca bu 3 üniversite Türkiyenin geleceðini yetiþtirýyor.ülkede eðitimi ayaða düþürmek istiyorlar kafasý çalýþan zeki insanlara bu ülkede yer yok.
    Aynen arkadaþým bunlar ülkenin amk için and içmiþler...

Üniversite bölmek nedir ya olsa olsa ünivetsite içinde yükselemiyenler bürakratýk mevki kapar hepsi o yani deðer üretmeyi býrak bürokradi üreterek verimliliði miker...

malesef amaç ülkede üretimi deðeri bitirmek ortadoðu ülkesi inþa etmek ki baþarýldý þimdi tüy de dikmek istiyorlar...

yazýk bir akýllý kalmasýn karar mekanizmasýnda...

aferim...

ironi düzeyi 5/5

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikodularý vb
    Sýrtlanlar diyarýnda yem olma dikkat et.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Kanun metnine ve iþleyiþine kesinlikle katýlýyorum. Bir itirazým yok. Ayrýca son söz eleþtirisinden sonra da bu söylediðimin bir son söz kapsamýnda olmadýðýný belirteyim.

Ama konuyla ilgili þöyle bir çekincemi belirtmek istemiþtim.

Kambiyo kanununu ateþli silahlar kanununa benzetelim. Diyelim ki ateþli silah edinmek serbest ama kullanmak yasak.

Kanunun ekinde ufak bir de yönetmelik hazýrlayalým. Diyelim ki evet ateþ etmek yasak ama 3 ayda bir silahý test etmek için *yere doðrultmak kaydýyla* izin var.

Döviz likiditesinin daraldýðý bir ülkeyi de bir galeriye benzetelim , galerinin içindekiler içeriye para getirenler, dýþýnda bekleyenler ise dýþarýya para götürmek için bürokratik bildirim ve izinleri bekleyenler.

Aþaðýdaki mizansen çerçevesinde olayý ele alýrsak:

https://www.youtube.com/watch?v=L-H97806MtA

tasvir etmeye çalýþtýðým durum özetlenebilir.

DEdim yazý hazýrlýyordur þimdi...

Biraz zaman aldý ama geldi..

Dün gece yazdýðýn yazýya yanýt vermiþ gibi oldu Uður Gürses.

Ama ona da bir yanýtýmýz olmalý deðil mi?

Son söz olarak deðil elbet.

Neyse.

Ýlginç bir adamsýn rxpu...

Dikkatli hatta iþkillisin.

Daha önce de dedim ya...Zor olmalý seninle yaþamak.

Benimle de olduðu gibi...

Mesele doðru bilgiye varmak ve paylaþmak.

Kiþisel bir þey yok.

Kaldý ki insan her þeyi tam doðru bilemez.

Ýyi günler olsun.

7.  Alýntý Originally Posted by BORA YAÞAR Yazýyý Oku

DEdim yazý hazýrlýyordur þimdi...

Biraz zaman aldý ama geldi..

Dün gece yazdýðýn yazýya yanýt vermiþ gibi oldu Uður Gürses.

Ama ona da bir yanýtýmýz olmalý deðil mi?

Son söz olarak deðil elbet.

Neyse.

Ýlginç bir adamsýn rxpu...

Dikkatli hatta iþkillisin.

Daha önce de dedim ya...Zor olmalý seninle yaþamak.

Benimle de olduðu gibi...

Mesele doðru bilgiye varmak ve paylaþmak.

Kiþisel bir þey yok.

Kaldý ki insan her þeyi tam doðru bilemez.

Ýyi günler olsun.
    Viyana'dan dönüyoruz, Uçaða binmeden haberini aldým dünyaca ünlü bir psikiyatri kongresi düzenleniyormuþ. Türkiye'nin en ünlü psikiyatrlarý katýlýyormuþ kongreye.

Dedim ki kesin yanýma bir ünlü psikiyatr oturur. Ben de inceden bir dalaþýrým. Zira biliyorum ileri düzey psikiyatrlar iletiþim kurduklarý kiþileri mutlaka analiz ederler ve ona göre bir konuþma yürütürler.

Neyse uzatmayalým hakikaten yanýma kelli felli bir ruh bilimci oturdu. Amacým ilk baþta çaktýrmadan analizimi yaptýrýp sonra biraz derine girmek.

Neyse beklediðim hamleler geldi ve konuþmanýn içinde geçen sorular ve yönlendirmelerden adamýn analizi derinleþtirdiðini hissettim. Sonuçta bedavadan manyak mýyým deðil miyim öðrenme þansý var.Bu þansý kaçýrmamak gerekli.

Yarým saatlik bir konuþmanýn ardýndan iþin meyvelarýný toplamak için hocam sadede gelelim manyaklýk derecesi nedir imasýnda cümlelere geçtim.

Korkmaya gerek yok. Adam direk manyaksýn demedi. Ama o zamana kadar fark etmediðim bir þeyi bana anlattý.

Dedi ki: Seçtiðin mesleðin ve günlük faaliyetlerinin mutlaka seni maksimum derecede meþgul edecek þekilde ayarla. Yani zihnini ve enerjini mutlaka belirli bir utilization (yüklenmede) tut dedi. Neden dedim.

Bunu yapmadýðýn koþullarda yani zihnini yeterli miktarda meþgul etmediðin durumlarda zihin bazý anomaliler gösterebilir dedi?!?!?!

Yuh nasýl yani? Sonuçta manyaklýk veya kafayý sýyýrma gibi mi hocam yapmayýn dedim. Açýk yüreklilikle söylüyorum o þekilde deðil dedi. Peki ne olur bana açýkça söyle dedim. Anlayabileceðim bir örnek verir misiniz dedim.

Mesela zihnini gerekli düzeyde meþgul etmezsen atýl kapasite ile seri katil profili oluþabilir dedi. ?!?!?!?!?!?!?

Þanslýsýn mesleðin seni yeterince meþgul edecek altyapýya sahip ama tedbir olarak günlük çalýþma rutininin içinde ek meþgaleler de yüklen dedi.

Yani adam bence hafif manyaklýk var deseydi sanki daha iyiydi.

Bu durumdan gýcýk kaptým tabii.

Ben de adama bir madik atmak için kartýný elimde hafifçe çevirdim.

Hocam oluþmadýðýný nereden biliyorsun dedim.

Adam bir an týrstý tabii. Ben de þaka hocam þaka al sana bak kekimden vereyim þarapta çok güzelmiþ hocam .................
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Erdoðan: Milli ve yerli parayla birlikte bu kur oyununu da bozacaðýz

Yeni bir para birimine mi geciyoruz acaba. Belki kendi fotograflarini bastirir.

Turkish Dinar

Sayfa 521/1023 ÝlkÝlk ... 214214715115195205215225235315716211021 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •