Sayfa 526/1003 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    65-70 civarında altın etf'si var. Kalanı medikal, teknoloji ve euro güven etfleri şu anda. Ancak gbc'de altının %10'a düştüğü dönemler de oldu.
    Size demiyorum ama genelde yanlış anlaşıldığı için onu da düzelteyim bu arada , gbc altın fonu değil. Genelde öyle sanılıyor. Şu anda ve hatta sık sık altın taşıyor ama doğru.
    Teşekkürler.

2. Baktım da Rbh'taki büyümede gayet hormonlu olmuş.

07.01.2020 - yatırımcı sayısı: 89 - portföy büyüklüğü 2,7m
    07.07.2020 - yatırımcı sayısı: 280 - portföy büyüklüğü 12,3m
    07.01.2021 - yatırımcı sayısı: 3845 - portföy büyüklüğü 143,8m

3. Arkadaşlar Global Menkul Değerlerin EBD ve ECA Birinci ve İkinci değişken fonları sanki gözden kaçmış gibi. Gördüğüm kadarı ile getirileri fena değil. Bugün ikisine de bir mktar alım girdim. Bakalım performansları nasıl gidecek.

4. Herkese merhaba,
    1 aydır deneme amaçlı yatırım fonlarından oluşturduğum bir sepetim var. Fena gitmiyor. Bunun dışında BES'te 2 adet daha poliçem var. Bunlardan 2.sini yatırım amaçlı geçen sene ekim gibi açtım, altın ve eurobond etkisiyle yaklaşık %40 artış oldu. Ama o zaman yatırım fonlarını bu kadar iyi bilmiyordum. Forum sayesinde daha iyi tanıdım yatırım fonlarını. BES te çok çeşit yok açıkçası. Allianz olduğu için Karma fon iyi getiriyor ama onda da Dolar etkisi fazla.
    Kısaca şunu sormak istiyorum, BES yerine Yatırım Fonlarından sepet yapmak daha mantıklımıdır. Bir de genele bakınca BES fonları iyi yönetilmiyor yada uzun vadeli oldukları için daha az kayba odaklanmışlar sanki.
    Tüm arkadaşlara, özellikle hellistheothers ve tradestop a ayrıca teşekkür ederim. Bilgilendirmeleriniz için

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Baktım da Rbh'taki büyümede gayet hormonlu olmuş.

07.01.2020 - yatırımcı sayısı: 89 - portföy büyüklüğü 2,7m
    07.07.2020 - yatırımcı sayısı: 280 - portföy büyüklüğü 12,3m
    07.01.2021 - yatırımcı sayısı: 3845 - portföy büyüklüğü 143,8m
    işin ilginci, bir aydır gözle görünen, son günlerde daha da belirginleşen performans kaybına rağmen pay sayısındaki hormonlu artışın devam etmesi. performans düşmeye, buna karşın hormonlu artış ta artmaya devam ediyor. bir de bir yıl önce yüzüne bakılmayan fon, özellikle son 6 ayda ne kadar çok büyümüş.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    MK 18'in altında kalmış bugün.
    Umarım yavaş yavaş düşmez.

Bu arada Azimut'un GTF'si (BORÇLANMA ARAÇLARI FONU) aylık 1,78 yapmış ki yıllık net 21,36 ediyor.Gerçi bunun çoğunu 1 günde 31 aralıkta yapmış.
    Takibe devam.
    Finans merhaba. Borsa düşüşe geçtiği vakit güvenli liman olarak park edilebilecek ve tefaş üzerinden alınabilecek PPZ dışında getirisi iyi olan PPF fonu var mı? Biraz fa FIL öne çıkıyor gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by unalon Yazıyı Oku
    selamlar,

bildiğiniz üzere yatırımcılıkta yeniyim. fonlara uzun dönemli yatırım yapıyorum. al-satcı değilim.

takip ettiğim kadarıyla hem yurt içi-hem yurt dışı borsalarda düzeltme bekleniyor. benim gibi yatırımcılar bu duruma karşı nasıl bir pozisyon alabilir? elimde hisse yoğun fonlar bulunuyor bunun yanında altın ve mevduat sahibiyim.

bahsettiğiniz gibi gerçekleşecek bu tarz düzeltmelerde pozisyon almalımıyım? elimdeki hisse fonlarını satmalımıyım? minimum 5 sene bekleyeceğim için satmama gerek var mıdır?

pozisyon olmadığım durumda sahip olduğum fonların yok olmasını istemiyorum. fon tutarım 20Bin tl hepsi HSYFlerde bunulunuyor yerli ve yabancı.

hayırlı kazançlar
    Şu anki piyasada defans yapmak bana mantıklı gelmiyor. topyekün saldırmak lazım hsyf'lerle yani çeşme akarken doldurmak lazım. Ayrıca defansı ne ile yapacaksın? altın ve dolar ile... e onlar da rezil durumda. şu an full hseyflerde (parayı bölüştürerek) beklemek daha mantıklı bence.

Düşüşlerin hepsi alım fırsatı olarak dönüyor epeydir. Öyle şelalelik bir durum da yok.

8. RBH kartonsan ve konya gibi üst üste tavan giden hisselerin ekmeğini yedi uzun süre. Herkesin dikkatini çekti. RBH deki yatırımcı sayısı iyice arttı. Ama yükselişte olan hisseler duraklamaya veya düşmeye başladı. Şimdi bunun sıkıntısını yaşıyor olabilir.

Sayfa 526/1003 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •