Sayfa 528/1024 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    kaosu yaratan ben değilim!süreci yaratan ben değilim! malum şahıs beni gerçekten ilgilendirmiyor,o sadece bir kesimin temsilcisi. ülke 1946 dan beri içten içe çökertiliyor,Emperyalizm ülkeyi satılmışlarıyla bitiriyor. şimdi sen kalkmış olayı tamamen sulandırıyorsun,geçmişini tahmin etmek hiçç güç değil o avatarındaki Atatürk imzasını kaldır,yakışmıyor. K.Atatürk denilen yüce şahıs Samsuna çıktığında idamlıktı HABERİN OLSUN !
    Dolar 30 a gitsin hayallerin var bilader daha ne
    Muhtemelen Türk bile değilsin..
    Dolar 30 a gidince aldigin 900k seni guldurmucek aglatcak ..
    Senin haddine değil Atatürk imzam

Hadi git hesap yap dolar çıkıyor
    Nokta

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu şekil dengelenme olmaz sayın rxpu bu iş karakolda biter.
    Bence gayet mümkün ama bunu şu anki yönetim kabul etmez. Zira halkın çok büyük bir kesimi devlet yardımları ile geçiniyor.

Çok uzun bir zamandır zayıf ve liyakatsiz olan yapıların piyasada bulunmasına izin veriliyor. Gereken yapılsın kuvvetli olan ayakta kalsın zayıf olan elensin.

Bunun dışındaki her çözüm domuz bağından farksız olur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Yakın görüştüğüm ekonomı konusunda uzman danışman bir dostum yılbaşına kadar dolar 9.2 olabılır dedı...bunu 1.15 le çarptım ve turkıyedıkı alacaklarımı toplayıp Euro toplayıp 2. Vatana gonderdık...ytd

Ne güzel seyrediyorlar ülkenin batışını. Ellerinden de bir şey gelmiyor. Yoksa yine aynı oyun mu olacak ? Türkiye için zirveden dolar bozup sonra tekrar alttan almayı mı kovalayacaklar.
    MHP 7 den bozduğu doları 5.70 den yerine koymuş mudur ? Bu sefer sessiz sedasız kar satışı yapar, ne bitmek bilmez dolarmış demesinler diye.
    Bu ülkede yaşamak sahipsizlik hissi veriyor insana. Her şey anayasaya aykırı. Devlet halkına sorumluluk duymuyor. Ortada devlet diye bir şey de kalmadı zaten. Türkiye A. Ş var artık. Yakında konkordato ilan edip sonra iflasını açıklayacak.
    Yoksa kaçacak mı bunlar ? Keşke def olup gitseler

5.  Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    Aynen sayın rxpu , ama şımarık ithalatçıların ithal ettiği ürünlerin çoğu ülkemizde maalesef üretilmiyor. Derhal bu ürünlerin üretilmesi için reel sektöre destek verip üretimi arttırmak gerek. Eğer bu yapılmazsa bu kadar devalüasyon boşa gitmiş ve sizin deyiminizle doğal dengelenme olmamış ve hiperenflasyona gitmiş oluruz diye korkuyorum.
    LTF BU ŞAHSIN GÖNDERİLERİNE İTİBAR ETMEYİN...
    Bu şahıs bana Doas başlığında "Doas hakkındaki olumsuz görüşlerimden dolayı" hakaret eden/edebilen biridir..
    Demokrasiye,farklı fikirlere tahammülü olmayan biridir...

Ayrıca bugün bile,ülkenin/ekonominin bu halinde bile otomobil satılsında benim hissem değer kazansın diyen biridir..
    Ülke/millet hasletleri az gelişmiş biridir...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    Aynen sayın rxpu , ama şımarık ithalatçıların ithal ettiği ürünlerin çoğu ülkemizde maalesef üretilmiyor. Derhal bu ürünlerin üretilmesi için reel sektöre destek verip üretimi arttırmak gerek. Eğer bu yapılmazsa bu kadar devalüasyon boşa gitmiş ve sizin deyiminizle doğal dengelenme olmamış ve hiperenflasyona gitmiş oluruz diye korkuyorum.
    İlaç tedariki ile ilgili AB ile özel bir anlaşma yapılabilir. Onun dışında üretilemeyen her şey doğal dengesine bırakılmalıdır. Devlet kesinlikle destek vermemelidir. Devletin desteği döngüyü zehirler. Üretim gerçek doğal dengede gerçek talep ve arz ile şekillenmelidir.
    Devlet teşviği sadece zayıf ve liyakatsiz olana yapılan bir makyajdır. Doğal denge ve güç oluştuğunda o işi yapabilecek olan zaten teşviksiz de yapar.
    Zaten teşviksiz yapamıyorsa hiç yapamayacaktır.

Üretim için işin doğal dengesindeki güç miktarı o denli fazla ki , bu güce sahip olan zaten teşviğe ihtiyaç duymayandır.

En büyük teşvik tıpkı Güney Kore'nin 1960'larda uyguladığı modelde olduğu gibi insanı ihtiyaçları ile terbiye etmektir. İnsan ihtiyaçları ile terbiye edildiğinde onlara ulaşabilmek için en yüksek performansını gösterecektir.

İşte en büyük teşvik ve katalizör budur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Güzelim ulkenin icine etti yaziklar olsun bunlara oy verenlere
    Allah'ın verdiği aklı kullanmayıp reislerinin söylediği her şeyi papağan gibi tekrar eden beyinsiz sürüleri, helak olsunlar. Onlar açlıktan yolları kemirmeye başlamadığı sürece bir şey değişmez bu ülkede.

Hayal kurmayın allah aşkına bugün başlayalım yapmaya diye ciddi istek gösterseler bu ülkede üretilmeyen ithal malların tekrar üretilmesi 5 yıl alır ki bu işe yatırım yapacak SÜZME salak yatırımcıyı bu saatten sonra nerede bulacaksınız . Ha ! birde ülkenin olmazsa olmazı , istesekte içeriden ikame edemiyeceğimiz ENERJİ ithalatı var ki o nu neremize sokacağız bu denklemde !..

Sayfa 528/1024 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •