Sayfa 528/1078 İlkİlk ... 284284785185265275285295305385786281028 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Eline sağlık sayın T/A bu grafiği senin proğram'da çizebilirsen fikir edinebiliriz diye düşünüyorum.
    Grafik tl bazlı aylık,1990 lardan bugüne alt kırmızı trend altına inmemiş,mavi ortalama altına 2008 krizin'de sarkmış.Şuan için alt trend ve mavi ortalama civarların'da geziniyor.Buralar dip çalışması olabilir.
    Benim grafiği hazırlayınca buradan paylaşırım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Eline sağlık sayın T/A bu grafiği senin proğram'da çizebilirsen fikir edinebiliriz diye düşünüyorum.
    Grafik tl bazlı aylık,1990 lardan bugüne alt kırmızı trend altına inmemiş,mavi ortalama altına 2008 krizin'de sarkmış.Şuan için alt trend ve mavi ortalama civarların'da geziniyor.Buralar dip çalışması olabilir.
    XU100...

Aylık ve Logaritmik Grafik...

@Dandanakan arkadaşımızın hazırladığı grafiğin AmiBroker ve Sistem 'e uyarlanmış hali...

Bu grafiği görüntü kalitesini kaybetmemesi ve ayrıca kalıcı olması açısından "ÖZEL" listesinde Siteye de ekledim. İstediğiniz zaman oradan da bakabilirsiniz...

Grafikler ve Veriler Güncellenmiştir...

Temel Tablolar da güncellenmiştir...

Site Grafikler Linki: http://teknik-analiz.com/grafikler.html

NOT: Tabloların güncellenmesi için sayfayı yenileyin...

4. Teşekkürler sayın T/A...

Hayırlı akşamlar...

Hayırlı tatiller...

Alıntı Originally Posted by trushan Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın T/A...

Hayırlı akşamlar...

Hayırlı tatiller...
    Hayırlı akşamlar...

Hayırlı tatiller...

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XU100...

Aylık ve Logaritmik Grafik...

@Dandanakan arkadaşımızın hazırladığı grafiğin AmiBroker ve Sistem 'e uyarlanmış hali...

Bu grafiği görüntü kalitesini kaybetmemesi ve ayrıca kalıcı olması açısından "ÖZEL" listesinde Siteye de ekledim. İstediğiniz zaman oradan da bakabilirsiniz...

T/A hocam ellerinize sağlık. Büyük tecrübe var çalışmalarda.

Birkaç sorum olacak, uzun vadeli analizlerde lineeri fazla ciddiye almayan bir logcu olarak
    (çünkü bana göre log borsayı organik bir yapı olarak görür nasıl ki ben doğduğum kiloya dönüp tekrar 3.5 kilo olamam, log bunu bilir ama lineer o kiloya dönebileceğimi varsayar)

Logtaki yükselen takozun, lineerdeki yükselen takozdan ayrı çalıştığını düşünüyorum. Yani logta yükselen takoz görünce içim bi pırpır eder ama lineer için düşüş formasyonudur tabi.
    Örnek aselsandaki yükselen takozun yukarı kırılması veya dowun tarihinde biçok yaptığı yükselen takoz yukarı kırmaları. Tabi hepsi logta.

Sorum şu ki, siz de buna katılır mısınız? Eğer buna katılırsanız, o zaman pembe destekten paralel alarak 2000 ve 2006 tepesinden bi kanal oluşturmak çok mu çılgın gelir size, bunu merak ettim. Ben aslında 2016 dan beri bu kanalın peşindeyim itiraf edeyim.

Tekrar emeklerinize sağlık, teşekkürler.

7. Tabi endeksin gram altın kompoziti de bunu düşünmeme sebep oluyo. daha doğrusu bi etken. Bunun yanında dax ile euro bazlı aramızın yüzde 250 lerde açılması sp500 le yine öyle sensex ile öyle. Bunun yanında 2010 da sadece bankalar 140 milyar dolar pd iken şimdi tüm borsanın bile bu kadar etmemesi.

8. Sayın erdem06 dikkat edersen grafikte üst kanalları çizmedik.Çizsek kimse inanmaz diye.Ben şahsen uzun vade grafiklere log bakarım
    Bizim şuan aradığımız borsa'nın dip çalışmasını nerede sonlandıracağı üzerine yapılan çalışmalardır bunlar.

Sayfa 528/1078 İlkİlk ... 284284785185265275285295305385786281028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •