Sayfa 530/935 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon
Arama sonucu : 7479 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by ÖGSS Yazıyı Oku
    PEKİ BU TAKİP EDEN 100 BİN KİŞİ neden bir gün olsun dava açmamış ?insan 1991 deki haksızlığı bildiği halde neden dava çıp hakkını aramamış banka demez mi kardeşim nerdeydin 30 yıldır?
    Çok davalar açıldı da çözülemedi. Bu iş banka ile devletin anlaşması ile çözülür. Banka kendi toplanıp da bundan yıl halt ettikten sonra ana sözleşmeyi değiştiremez, yabancı yatırımcı farklı odaklar var. Bunu çözecek kişi de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sözü de senettir. Ahmet Kemal Doğançay davaları devam ediyor. O da Erdoğan dan yardım istedi. Son 2 yılda buradan da gauss lar fibonacciler geçti. Bu mesele çözülünce onlar da geriye kalan hayatlarında Erdoğan 'ın sözlerine itibar ederler Süreç devam ediyor.

2. Sayın Eğinli merhabalar
    Biz de sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerin itimat etmek istiyoruz.Lakin 10 gün değil neredeyse 10 ay geçti sus pus herkes bu sessizlik kopacak fırtınadan önceki sessizlik olur inşallah.

3.  Alıntı Originally Posted by Ali Kütahya Yazıyı Oku
    Sayın Eğinli merhabalar
    Biz de sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerin itimat etmek istiyoruz.Lakin 10 gün değil neredeyse 10 ay geçti sus pus herkes bu sessizlik kopacak fırtınadan önceki sessizlik olur inşallah.
    Birilerinin trenden inip birilerinin binmesi gerekiyor demek ki nasip treni bu. 2.5 yıldır bekliyorum ben şahsen 5 yıl daha beklerim. Ama devlet bekler mi? Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi ve kişisel görüşlerimdir. Yoksa böylesine önemli bir şirketin önemli dönüşümü 6 ay 1 yıl gibi çok kısa sürede yapması beklenemez. Benim beklentim de Mart sonu Nisan başı genel kurula kadar haberler düşeceği ama uzayabilir de tabi. Sonuçta bu riskler olmasa bu imtiyazlı hisseler de bu fiyattan alınamaz. Herkesin kendi fikri, yatırım kararı. Geçen 3 gün boyunca kurucudan 1 adeti bile satışa koymadılar. Bu şu demek haber düşse bu hisseyi elinde 3 milyon olsa bile alamazsın. Tavan alış girer beklersin. Dolayısıyla bu hisse çok farklı.

4. Arkadaşlar kim ne derse desin derin hisse insanlara bu hisselerin varlığını yazmasaydı kimse dönüp bakmazdı. Buna karşı söyleyecek bir şeyi olan varsa bana hemen cevap versin. Yalan mı? Şunu da yazmadan geçmeyeyim.

21 ocak 2001 fiyatlarına bakalım:
    1 lot işkur 844 tl,
    1 lot işbtr 985 tl,
    1 lot işatr ise 30032 tl.

Bu fiyatları nasıl yorumlarsınız. o zaman işkurun daha kıymetli olduğunu bilmiyorlar mıydı? bu durum senelerce 3 aşağı 5 yukarı devam etmiştir incelerseniz görürsünüz.

5.  Alıntı Originally Posted by borsa_simsari Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kim ne derse desin derin hisse insanlara bu hisselerin varlığını yazmasaydı kimse dönüp bakmazdı. Buna karşı söyleyecek bir şeyi olan varsa bana hemen cevap versin. Yalan mı? Şunu da yazmadan geçmeyeyim.

1 lot işkur 844 tl,
    1 lot işbtr 985 tl,

Bu fiyatları nasıl yorumlarsınız. o zaman işkurun daha kıymetli olduğunu bilmiyorlar mıydı? bu durum senelerce 3 aşağı 5 yukarı devam etmiştir incelerseniz görürsünüz.
    UNUTMAYINIZ Kİ KURUCU HİSSE 1991 DE KISITLANDI DEĞERSİZLEŞTİRİLDİ VE İTİBARSIZLAŞTIRILDI

AMA BEN KURMASAYDIM HİÇ BİRİ OLMAYACAKTI böyle düşünün lütfen bilgi amaçlıdır yatırım tavsiyesi değildir.saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by borsa_simsari Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kim ne derse desin derin hisse insanlara bu hisselerin varlığını yazmasaydı kimse dönüp bakmazdı. Buna karşı söyleyecek bir şeyi olan varsa bana hemen cevap versin. Yalan mı? Şunu da yazmadan geçmeyeyim.

1 lot işkur 844 tl,
    1 lot işbtr 985 tl,

tekrar ifade etmekte fayda var bizim sermayede bir işimiz yok biz kurucu hissedarları olarak senet sahiplerine tanınan kâra katılma hakkı, ortaklığa
    getirmiş oldukları sermayeye karşılık değil, ortaklığın kurulmasında sarfettikleri
    emek ve hizmete karşılık olarak verilmektedir. Bu nedenle, kuruculara tanınan kâr
    payı hakkının, ortaklığın herhangi bir dönemdeki sermaye miktarına bağlı olarak
    hesaplanması yerinde değildir aslında bu hisselerin BORSA DA işlem görmesi kesinlikle yanlıştır.ve de hatalıdır.görüşlerim bilgi amaçlıdır yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

7. aynı durum imtiyazlılar içinde geçerli değil mi? onlarında temettüleri kısıtlandı sonuçta. ben işkur u değersizleştirmiyorum ama imtiyazlı hisseleri burada değersizleştiriyorlar bence. saygılar herkesi hakkında hayırlısı.

8.  Alıntı Originally Posted by borsa_simsari Yazıyı Oku
    aynı durum imtiyazlılar içinde geçerli değil mi? onlarında temettüleri kısıtlandı sonuçta. ben işkur u değersizleştirmiyorum ama imtiyazlı hisseleri burada değersizleştiriyorlar bence. saygılar herkesi hakkında hayırlısı.
    ısatr ve ısbtr durumları dahada farklı tabiki ısctr bunların haklarını gasp etmiştir kardeş bilgi amaçlı düşüncem dir.yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle.saygılar

Sayfa 530/935 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •