Onemli Gunler Banner
Sayfa 531/1003 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by Scarface51 Yazıyı Oku
    bizim borsa neyin kafasını yaşıyor
    Kor ona kafasi

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Endeks 124.500, Sasa 8.06...

Endeks 88.000, Sasa 9.50...

Bakalım bu oyunu nereye kadar sürdürecekler...
    karına bakmak lazım,daha iyi gelecekse 70000 e düşşe bile yükselmeye devam EDEBİLİR.....

3.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    82 bin aşağı kırar diyen felaket trolleri vardı ............... ha ha ha 85 bin aşağısı vermezler artıkın bence yani....
    sayın sazeli beklentinin adı felaket tellalliği olmasa gerek. beklenti adı üstünde(bir finansal sabotaj=felaket yaşadığımız aşikar).
    belki 2-3 ay kıramasa da 82 kırıldığında 72 dayanır 72 kırıldığında 68 altı olmaz sonunda 60 kırıldığında 50 küsürler devreye girdiğinde artık yıllarca toparlanamaz dendiğinde uzun vadeli alım zamanı gelmiş demektir diye not düşelim...
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

4. Dow 21 i kırmadıkça
    Yön yukarı

5. haftalik ve aylik grafiklere bakilirsa, 77xxx gelme ihtimali var..>Oraya gelir mi bilinmez ama...

Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    82 bin aşağı kırar diyen felaket trolleri vardı ............... ha ha ha 85 bin aşağısı vermezler artıkın bence yani.... buralarda biraz yatay sonra 90 bin üzeri atması lazım .......... Trump dayı önümüzdeki 1-2 hafta zor geçecek demiş desin bakalım Amerikayı biz kurtaracak değiliz ya ...........adamlar gece gündüz para basıyor......

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bizim gibi gelişmekte olan piyasalar bazen dow önderliğindeki gelişmiş borsalardan pozitif ayrışır, bazen de negatif..bu da global palanın taktiklerinden biridir.

Mesela, dow daki durum bizi nasıl etkiler tahmini için, Asya’daki em lere bakmak lazım ( Hindistan, Endonezya, Singapur, Malezya vs)....Asya’da artı olan borsa bile var...bize benzer ülkeler ortalama %1 civarı aşağıdalar...yani bize özel bir güçlülük yok.
    Haftalardır sürekli para çıkıyor em lerden...sabahın köründe, birkaç haftadır ortada görünmeyen credit ve merill in alımda olması, Asya em lerdeki pozitif ayrışma, acaba em lere ufaktan para girmeye başladı mı dedirtiyor bana.

Not: hisse portföyüm hedge li, ayrıca kısa vade trade pozisyonum short...bunu yazıyorum ki, pozisyonum yönünde yazıyorum gibi düşünülmesin...zaten yabancı girişi var diye borsa düşmez diye bir kural yok...sadece dow un bu düşüşünde bizim neden daha az düştüğümüzü izah etmeye çalışıyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    Bu hesapları sizin gibi yapan bir elin parmaklarını geçmez bu forumda.
    Laf sokmakta yetenekleri tartışılmaz.
    ne demek rica ederim

detaylar aslında önemli ben bunlara dikkat çekmeleri açısından paylaşımlarda bulunuyorum yönlendirme etkileme vs. gibi bir niyetim asla yok eleştirenlerde kırıcı olmamaktan sonra canları sağolsun

ayrıca borsayı bile önermem aslında lakin bir umut misali tekrardan düşüşler bir fırsat mantığı ile girdik. hayırlısı ile.

bu arada sabahtan beri olumlu yapıcı tavır ve paylaşımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

itibar veremiyorum ( daha önceden verilmiş )

saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    çüş yani dolar 6,6450...

Sayfa 531/1003 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları