Sayfa 532/1002 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Tcd, Tkf den de agresif. aslında getiri potansiyeli ile stopaj dezavantajini bile kapatabiliyor bazen. Ama orada stopaj olduğu surece ayni fikirdeyim maceraya gerek yok.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 1 yılda en düşük %73-74'ler gördüm, yaklaşmamış bile aslında %50'ye. Tacirler'de bir Veysel Bey var, bu mevzulara bakan. İsterseniz bir görüşün. Belki de bir nedeni vardır bu taahhütü vermemelerinin. Açıkçası benim almamamın (tkf'yi tercih etmemin) tek nedeni stopaj. Muaf olsa kesin girerdim, böyle bir sürü potansiyel müşteri vardır.

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Tcd, Tkf den de agresif. aslında getiri potansiyeli ile stopaj dezavantajini bile kapatabiliyor bazen. Ama orada stopaj olduğu surece ayni fikirdeyim maceraya gerek yok.
    Hocam ben görüştüm, ''stopajsız tarafta tkf gibi bir ürünümüz olduğu için, pratikte tcd ile %50 altına hiç düşmemiş görünsek de bu taahhütü vererek değişen piyasa koşulları için kendimizi bağlamak istemedik. Elimizde minumum hisse tutma durumu da hep olsun istedik'' dediler. özet olarak. Çokça sorulan bir soruymuş.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    TCD bu aralar cok iyi.

Bu fon ile kafamda deli sorular var. Değişken de olsa hsyf kadar hisse taşıyor herkesin malumu.

Hissenin %50 oraninin altına düşmüşlüğü var mi bu fon tarihinde. Muhtemelen yok.

Vergi mevzuatına gore bu kadar oransal olarak bist hissesi sahipliği varken 1 yil vadeden sonra bu fondan stopaj kesintisi olmaması lazim? Ben mi yanlış yorumluyorum.

Bu konuda bir yetkiliden bilgi alan var mi?
    hisse taşıyor demeyelim de taşıyor gibi görünüyor diyelim .... türevde neler yaptıklarını günlük bilemeyiz...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam ben görüştüm, ''stopajsız tarafta tkf gibi bir ürünümüz olduğu için, pratikte tcd ile %50 altına hiç düşmemiş görünsek de bu taahhütü vererek değişen piyasa koşulları için kendimizi bağlamak istemedik. Elimizde minumum hisse tutma durumu da hep olsun istedik'' dediler. özet olarak. Çokça sorulan bir soruymuş.
    Teşekkur ederim bilgi için.

Sanırım hepimiz öyle olduğunu tahmin ediyoruz zaten. Son bir senede en düşük 70 seviyesine inmisse ve olanlari düşününce ne olur da tcd %50 altına düşer Allah korusun

Bu arada MAC da eleştirilere cevap vermiş bir nevi.

https://twitter.com/Marmaracapital/s...833596416?s=19

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Portföyü çeşitlendirmek adına, sadece altın değil, konjünktüre göre içeriğini de değiştirdiğini, manevra yapabildiğini gördüğüm için, tüm periyotlarda getiri anlamında da tatmin edici olan GBC'yi kalıcı olarak biriktirmeye başladım. Portföydeki 10.fon oldu.
    hayırlı olsun ... ben de avrupa hisse ile gelişmekte olan ülkeler hisse fönlerinde , ziztematik alıma başladım ... üj ay her gün gıdımlayacağım.... baktım o arada % 10 üzeri getirim oldu , komple satıp , tekrar gıdılamaya başlayacağım.
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.

6.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Teşekkur ederim bilgi için.

Sanırım hepimiz öyle olduğunu tahmin ediyoruz zaten. Son bir senede en düşük 70 seviyesine inmisse ve olanlari düşününce ne olur da tcd %50 altına düşer Allah korusun

Bu arada MAC da eleştirilere cevap vermiş bir nevi.

https://twitter.com/Marmaracapital/s...833596416?s=19
    Bence çok haksız eleştiriliyor, yıllardır her vadede benchmarkını ezip geçmiş bir fon. 3 gün geri düştüğünde millet ağzına geleni söylüyor. Tek türev kullanmadan hem de 5 yıldır istikrarla iyi. ( Ki 80 hisse fon arasında üçü geçmez böylesi ) Ama fon yönetimi interaktif yapılacak bir iş değil kanımca. Bu twitter vs.den yatırımcı ile çok etkileşim halinde olmak bence çok doğru değil. O kısmı keşke gözden geçirseler. Yoğun psikolojik baskı da yaratır. Çünkü orada şunu niye almadın bunu alsana lan diyenden, gardaş bizim parayı yollasana, nereden çekeceğiz diyene bin türlü adam var. Çünkü en iyi teknik direktör, en iyi doktor, en iyi avukat, en iyi hakem , en iyi şoför biz olduğumuz gibi, en iyi fonu da muhakkak biz yönetiriz. Bizim bilmediğimiz bir konu ya da husus olamaz.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bence çok haksız eleştiriliyor, yıllardır her vadede benchmarkını ezip geçmiş bir fon. 3 gün geri düştüğünde millet ağzına geleni söylüyor. Tek türev kullanmadan hem de 5 yıldır istikrarla iyi. ( Ki 80 hisse fon arasında üçü geçmez böylesi ) Ama fon yönetimi interaktif yapılacak bir iş değil kanımca. Bu twitter vs.den yatırımcı ile çok etkileşim halinde olmak bence çok doğru değil. O kısmı keşke gözden geçirseler. Yoğun psikolojik baskı da yaratır. Çünkü orada şunu niye almadın bunu alsana lan diyenden, gardaş bizim parayı yollasana, nereden çekeceğiz diyene bin türlü adam var. Çünkü en iyi teknik direktör, en iyi doktor, en iyi avukat, en iyi hakem , en iyi şoför biz olduğumuz gibi, en iyi fonu da muhakkak biz yönetiriz. Bizim bilmediğimiz bir konu ya da husus olamaz.
    Üstat görünen öyle değil maalesef 17 temmuzda aldıım ve 72 gündür elimde tuttuğum mac halen artıya geçemedi.aynı zamanda aldığım diğer fonlar artıda

8.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Üstat görünen öyle değil maalesef 17 temmuzda aldıım ve 72 gündür elimde tuttuğum mac halen artıya geçemedi.aynı zamanda aldığım diğer fonlar artıda
    gıdım gıdım neden almadınız ? neden tek seferde aldınız ? bu tek seferlik alışta , ajandanıza ne not aldınız , o notta ne kadar vade için aldığınız da yazıyor mu ?

Sayfa 532/1002 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •