Onemli Gunler Banner
Sayfa 54/414 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 3305 madde; 425 - 432 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Henüz piyasalar kapanmasa da üç aşağı beş yukarı belli.
    31 Aralık kapanışı itibariyle 2021 yılı performansları kabaca şöyle:

Endeks: %26
    USD: %77
    GSDHO: %17

Enflasyonun da altında kaldı tabii ki. Sanırım her türlü yatırım enstrümanına karşı oldukça zayıf
    bir performans göstererek rekor karla kapattığı seneyi yenilgiyle kapatmış oldu.
    Aslında bende geçmiş yıllardan örnekler vermiştim. Bu hisse ile ilgili , diğer hisselerle karşılaştırarak, daha önceki yıllarda fk ve PD/dd performanslarini hep yazdım. Daha önceki 2015 bilançosu da mükemmeldi ama fk, PD/dd nereye düşmüş tarihte inceleyebilirsiniz dedim.. ama bir kaç eleman beni yatırımcı olmamak ile yada karamsar olmak ile suçladı..bu şirketi övmek , ky çekmek patronun cebini doldurmakta başka bir şeye yaramıyor. Rekor kar bekledigimiz bilançoda;

- döviz ilk çeyrek de düşerse biz 2021 bilancosunu mu fiyatlariz düşen doviz e mi ayak uydururuz?
    - ülkede kriz ortamı olursa pozitif ayrisirmiyiz?
    - global krizde pozitif ayrisirmiyiz?

Yani 1400 den 2400 e giden endex de . Endex in yüzde 70 dövizin yüzde 95 çıktığı ortamda bizim tepkimiz yüzde 40 da kaldı. Endex ve doların zirveden yüzde 25 -30 aşağıda olduğu yerde biz de aynı şekilde düştük...

Bunları yazmak karamsarlık ama 2 basamaklı olmadan satmam demek normal. Twitter'da da var bir kaç eleman aldırdı millete sabreden 2 basamağı görür diye. Millet in parası pul oldu... Yani bilgi paylaşmak ayrı şey , hedef göstermek uçacak kaçacak demek ayrı şey. Burada şirketi öven ve elestirenleri yatırımcı olmamakla suçlayan art niyetlidir. Şirketin geçmiş yıllarına baktığınızda ne demek istediğimi anlarsınız...dolar bazlı zararımi cikarirsam eğer hisseden çıkacağım ( şirketin art niyetli olduğunu düşünüyorsan sat diyen arkadaş için yazdım).

2. 2021 yılı karına göre fk 1,5-2 arası olacak.Buda mı fiyatlanmaz acaba

3. Bu arada 2015 yazmışım 2018 olacak...
    - 2018 yılı net karı 293 milyon
    -2019 mart ayı hisse değeri 0,85 ile 1,07 arasında imiş. Bu da piyasa değeri 400-450 milyon arasında takılmış .
    -fk hesaplayan arkadaş için örnek olması açısından yazdım...

4.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Bu arada 2015 yazmışım 2018 olacak...
    - 2018 yılı net karı 293 milyon
    -2019 mart ayı hisse değeri 0,85 ile 1,07 arasında imiş. Bu da piyasa değeri 400-450 milyon arasında takılmış .
    -fk hesaplayan arkadaş için örnek olması açısından yazdım...
    Muhtemelen o zamanlar karın çoğunluğu kambiyo karından oluşuyor, faaliyet karı pek yok söylemleri ile açıklanmaya çalışılmıştır. (Benim için ikisinin bir farkı yok ama bu durumu bu şekilde açıklayanlar olmuştur diye yazdım.) Bu sene kambiyo karı ile yarışan faaliyet karı var. Yani Şubat - Mart gibi bilanço fiyatlanmazsa, yeni bir açıklama gerekiyor çünkü sağlam yeniden değerleme açıklayan gyo’lar bile bilançoyu beklemeden birer birer tavan oluyor. 21 ve 22 Aralık’ta Citi’nin yancısı olan yatırım fonları alıma geldi. Benim umudum fonların alım tarafında olmaya devam etmesi ve bilanço fiyatlaması için (bıyıklı ya da bıyıksız bilmiyorum) Citi’nin de alıma gelmesi.
    Son düzenleme : meteor78; 31-12-2021 saat: 18:43.

5. ANALİZ-Döviz Kurlarının 2021 4. Çeyrek Finansallarına Olası Etkisi.(Ziraat Yatırım)

http://imgserveri.com/54165B4951BD4D...%2012_2021.pdf
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6. Birde hala daha patron mühim değil diyen polyannalar var.
    Tarihindeki en iyi faaliyet donemini yaşıyorsun ve buna bağlı harika faaliyet karı edeceksin, es keza döviz varlığında olduğu yerde artıyor ve hala şu koca seneyi BIST'in hadi onu bırak TUIK'in yalan dolan enflasyonun bile gerisinde kapatıyorsun.
    Umarım kazandığın paraları yiyemeden covid olup geberirsin sayın kuti.
     Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Henüz piyasalar kapanmasa da üç aşağı beş yukarı belli.
    31 Aralık kapanışı itibariyle 2021 yılı performansları kabaca şöyle:

Endeks: %26
    USD: %77
    GSDHO: %17

Enflasyonun da altında kaldı tabii ki. Sanırım her türlü yatırım enstrümanına karşı oldukça zayıf
    bir performans göstererek rekor karla kapattığı seneyi yenilgiyle kapatmış oldu.
    SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Birde hala daha patron mühim değil diyen polyannalar var.
    Tarihindeki en iyi faaliyet donemini yaşıyorsun ve buna bağlı harika faaliyet karı edeceksin, es keza döviz varlığında olduğu yerde artıyor ve hala şu koca seneyi BIST'in hadi onu bırak TUIK'in yalan dolan enflasyonun bile gerisinde kapatıyorsun.
    Umarım kazandığın paraları yiyemeden covid olup geberirsin sayın kuti.

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Su an kimse ses çıkarmaz bununla ilgili. Bunlar hisse prim yapınca ortaya çıkıyorlar. Bu arada sn meteor78 dediğiniz gibi 2018 yılı faliyet karı yok denecek kadar az. Kambiyo karı rekor yapmış. Ama şöyle geriye dönüp eski bilançolara bakıyorum. 2018 3. Çeyrek kârı 373 milyon TL imiş. Hisse fiyatı 0,6-0,7 lerde imiş. Fk 0,8 leri görmüş değerli şirketimiz. Yani faliyet karı zirve yapmış, kambiyo karı da aynı şekilde. Bu hisseyi buralarda tutmak için çok ciddi art niyetli olmak gerek. Bunu holding iskontosu , kambiyo karıni piyasa önemsemiyor gibi açıklamak doğru değil. Adamlar diyorki biz ucuzuz , ama ben istersem tuvalet kağıdı değerine bile dusurebilirim. Bu benim kendi yorumum değil. Adamların 20 senedir yaptıklarının özeti. Serhateco,chevron,hkm... Bu arkadaşlarin engin bilgilerini bu zamanlarda paylaşmalarını bekliyorum açıkçası. Hisse biraz prim yaparken bu yazılanları gereksiz bulup gevşek gevşek konuşuyorlardi.

Amma ağladın yahu.yilbasini mutlu geçir.yeni yılda huzurlu ol.bizim paramız da kagitda.biz de zarardayiz.bu ruhi durumla borsa sana göre değil.bence ilk fırsatta bu işleri bırak.sana samimi tavsiyem cidden bu.

Sayfa 54/414 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •