Sayfa 541/930 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,321 - 4,328 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    yazdığınız veriler doğru ve garip bir durum yok, olması gerektiği gibi. ISYAT için en önemli karşılaştırma kriteri mevduat faizleridir. Yoksa borsa uçmuş kaçmış çökmüş ISYAT ilgilenmez. Borsa çökerken de uçarken de kılı kıpırdamaz.
    Peki 2017 kasım mevduat faizleri neydi? %8 şimdi ne kadar %23 adam mevduat yapıp garanti %23 alıyorsa işyat için en az %35-40 alması lazım ki girdiği riske değsin. bu yüzden NAD yükselirken fiyat aheste kalıyor. 30 kr temettü verirse fiyat 1- 1.05 civarına kadar çıkacaktır. yoksa geçen yılla kıyaslamayın.
    verileri sadece bilgi amaçlı paylaşmıştım. bir sonraki paylaşımımda ise geçen yılki oranda bir temettü verse bile (yani bu oranda bir temettü mevduat faizlerinin altında kalacaktır gerçeğine rağmen) portföy böyle kalırsa eğer, bu portföy büyüklüğüyle sermaye erimesinin kaçınılmaz olacağını belirttim. zaten dünkü kapanış fiyatı bu ihtamilin fiyatlandığının net göstergesi. (0,91 ve 0,82) o yüzden tek hikayemiz portföy büyüklüğü diyorum.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

2. arkadaşlar bir şey sorucam ama içtenlıkle cevap yazın yazarsanız.portföy büyüklüğünün artması ve gelecekte daha sağlam bir şirket bünyesinde yer almak için bu sene temettü dağıtmamasını istermisiniz.ben bütün samimiyetimle isterdim.yaptıgı karı dağıtmasın ve öz sermayeye eklesin ama bu parayı kullanırken risksiz ve kemiksiz yerlerde değerlendirsin

3.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir şey sorucam ama içtenlıkle cevap yazın yazarsanız.portföy büyüklüğünün artması ve gelecekte daha sağlam bir şirket bünyesinde yer almak için bu sene temettü dağıtmamasını istermisiniz.ben bütün samimiyetimle isterdim.yaptıgı karı dağıtmasın ve öz sermayeye eklesin ama bu parayı kullanırken risksiz ve kemiksiz yerlerde değerlendirsin
    böyle bir durumda hisse fiyatı hızla aşağı gelebilir. NAD yukarıda kalır. iskonto oranı muazzam artar. toplayanlar uzun vadede kazanır gibi.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir şey sorucam ama içtenlıkle cevap yazın yazarsanız.portföy büyüklüğünün artması ve gelecekte daha sağlam bir şirket bünyesinde yer almak için bu sene temettü dağıtmamasını istermisiniz.ben bütün samimiyetimle isterdim.yaptıgı karı dağıtmasın ve öz sermayeye eklesin ama bu parayı kullanırken risksiz ve kemiksiz yerlerde değerlendirsin
    Aslında yapmak zorunda bu veya buna benzer bir şey. Yıllardır yedek akçeleri kullandı, yedi bitirdi parayı. Dolar bazlı hesaba hiç girmiyorum.
    Bunu ilk gördüğümde, yurtdışı piyasalarda yatırım yapma izni almıştı yeni bir açılım diyerek bekledim , döviz bazlı yatırımlar olacak diye . Yapmış olsaydı şimdi 20 kuruş değil 20 cent alıyor olurduk , Amerikan borsasının rallisi daha sonra oldu çünkü. Baktım tadı kaçıyor 7 yıllık kağıtlarımın yüzde 90 'nını çıktım. İyi etmişim. Faizlerin tek haneli olduğu zamanlarda 20 kuruş temettü tatlıydı ama şimdi anlamsız.
    Ama haksızlık etmeyim çok güzel para kazandım bu hisseden .Ev , araba alırken çok destek oldu .
    Tekrar bir denge kurarsa alıp uzun yıllar beklemeyi çok isterim , çünkü rahat ferah bir hisse heyecan yok . Bazan bakıyorum arkadaşlar teknik falan konuşuyor. Özür dilerim ama bana komik geliyor bu hisse için teknik )) Tabiki herkesin bir yoğurt yiyişi var umarım herkes kendi metoduyla kendi başarısına ulaşır. YTD

5.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    böyle bir durumda hisse fiyatı hızla aşağı gelebilir. NAD yukarıda kalır. iskonto oranı muazzam artar. toplayanlar uzun vadede kazanır gibi.

bana göre özsermaye artacağı için hisse fiyatı yukarı gider.şuanda yukarı gitmemesinin nedeni önceki yazında yazdığın gibi karın tamamını hatta fazlasını temettü vererek öz sarmeyeyi ertimesinden kaynaklanıyor. temettü dağıtmaması halinde öz sermaye artacak ve şirket güçlenecek buda yabancı ve yerli büyük yatırımcıların dikkatini çeker ve ileriki yıllarda temettüyü 1 yada 2 lerin üzerinde vermeye başlar..şuanda sadece müdavim ve sezonluk temettücüler kâğıdı kullanıyor.arada girenler alsat yaparak kâğıdı kullanıyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Aslında yapmak zorunda bu veya buna benzer bir şey. Yıllardır yedek akçeleri kullandı, yedi bitirdi parayı. Dolar bazlı hesaba hiç girmiyorum.
    Bunu ilk gördüğümde, yurtdışı piyasalarda yatırım yapma izni almıştı yeni bir açılım diyerek bekledim , döviz bazlı yatırımlar olacak diye . Yapmış olsaydı şimdi 20 kuruş değil 20 cent alıyor olurduk , Amerikan borsasının rallisi daha sonra oldu çünkü. Baktım tadı kaçıyor 7 yıllık kağıtlarımın yüzde 90 'nını çıktım. İyi etmişim. Faizlerin tek haneli olduğu zamanlarda 20 kuruş temettü tatlıydı ama şimdi anlamsız.
    Ama haksızlık etmeyim çok güzel para kazandım bu hisseden .Ev , araba alırken çok destek oldu .
    Tekrar bir denge kurarsa alıp uzun yıllar beklemeyi çok isterim , çünkü rahat ferah bir hisse heyecan yok . Bazan bakıyorum arkadaşlar teknik falan konuşuyor. Özür dilerim ama bana komik geliyor bu hisse için teknik )) Tabiki herkesin bir yoğurt yiyişi var umarım herkes kendi metoduyla kendi başarısına ulaşır. YTD
    teknik grafik anliz meselesi bana ait ve aslına bakarsan çok işe yarıyor işyat gibi kâğıtlarda.düzen belli yol belli anlıyacagın kolay çizim ,alsatçı olsam değerlendirirdim ama alsatı bu kâğıtla bıraktım ,ilk işyat aldığımda grafik çiizmlerimle alsat yapmıştım çokta memnun kaldım investing de arada bir grafik paylaşıyorum istersen bir bakabilirsin.normalde temettücü olan bizlerin iyiliği için paylaşmamam gerek ama neyin ne olduğunun bilinmesi amaçlı paylaşım yapıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    şaka mı bu? babamın şirketi değil ki öz sermayesini büyütsün isteyeyim? elindekini nasıl değerlendirmiş ki temetüyü de vermese sanki tüy mü konduracak? benim gönlümden geçen en yüksek oranda temettü vermesi hatta tüm sermayeyi ortaklara dağıtsın şirket kapansın isterim.
    kalvin hesap çok basit, bugünden yola çıkarsak 18 ayda 20+30 toplam 50kr temettü vermesini beklerim. bu da aylık %3 gibi bir temettü verimine işaret eder. aylık %2-2.5 mevduat varken eh işte diyebileceğimiz bir rakam.
    peki bu yıl temettü vermese seneye 35kr temettü verse? o zaman aylık %3 den hesaplayarak fiyat 60-65kr seviyesine çekilecektir. Bunu kim ister? ben istemem

8.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    şaka mı bu? babamın şirketi değil ki öz sermayesini büyütsün isteyeyim? elindekini nasıl değerlendirmiş ki temetüyü de vermese sanki tüy mü konduracak? benim gönlümden geçen en yüksek oranda temettü vermesi hatta tüm sermayeyi ortaklara dağıtsın şirket kapansın isterim.
    kalvin hesap çok basit, bugünden yola çıkarsak 18 ayda 20+30 toplam 50kr temettü vermesini beklerim. bu da aylık %3 gibi bir temettü verimine işaret eder. aylık %2-2.5 mevduat varken eh işte diyebileceğimiz bir rakam.
    peki bu yıl temettü vermese seneye 35kr temettü verse? o zaman aylık %3 den hesaplayarak fiyat 60-65kr seviyesine çekilecektir. Bunu kim ister? ben istemem
    emeklilik için düşünülürse şirketin büyümesi mantıklı değilmi ,büyüsünki emeklilikte belimiz sağlam kuşakla bağlanmış olsun diye ben vermesin diye düşünüyorum.ama dediğin gibi bakılırsa olaya yani burda olduğum sürece herzaman en iysini alayım sonunda ne olursa olsun satar çıkarım mantığı ile haklı bir noktadasın.

Sayfa 541/930 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •