Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 543/1002 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    sn Tınaz bence okunur.Çok değerli insanlar var bu forumda...
    sn tusemre,yazınızım son kısmı özellikle önemli;dünyada ters dolarizasyon döneminin giderek artacağını düşünmekteyim.

Düşününce bizim ekonomi yönetiminin yaptığı çok hatalar olmasına rağmen Amerikan tahvillerini azaltma politikasının(son yıllarda 40 kusur milyar dolardan 2 milyar usd ye geriledi) son derece doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum.
    Eğer elimizdeki usd tahvil miktarı çok fazla olsaydı Amerika Halkbank yaptırımı olsun S-400 yaptırımı olsun ülkemizi son derece kuvvetli şekilde baskı altına alabilirdi yada en azından elinden elinde koz olurdu..

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn tusemre,yazınızım son kısmı özellikle önemli;dünyada ters dolarizasyon döneminin giderek artacağını düşünmekteyim.

Düşününce bizim ekonomi yönetiminin yaptığı çok hatalar olmasına rağmen Amerikan tahvillerini azaltma politikasının(son yıllarda 40 kusur milyar dolardan 2 milyar usd ye geriledi) son derece doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum.
    Eğer elimizdeki usd tahvil miktarı çok fazla olsaydı Amerika Halkbank yaptırımı olsun S-400 yaptırımı olsun ülkemizi son derece kuvvetli şekilde baskı altına alabilirdi yada en azından elinden elinde koz olurdu..
    Bence de merkez bankamızın altına yatırım stratejisi çok ama çok doğru.Ama diğer kısmı anlayamadım,misal bizim 300 milyar dolar amerikan tahvilimiz olsa bu bizim için neden dezavantaj olsun ki.Amerikanın dolara yönelik stratejisi global bir iş ,herhangi bir ülkeye karşı özel olarak kullanılabilecek bir silah değil ki.Bizim döviz rezervimizin yüksek olması bizim kozumuzdur amerikanın değil.Ha doların geleceği bellisiz ülke olarak da kişisel olarak da altın yatırımı çok doğru bir karar o ayrı konu.

3. Ki o altınların çığu merkezin kasasında.
    İngiltere Venezuellanın altınlarını vermiyor.
    Rezervinizde Amerikan tahvili olsa bunların ana para ve faiz servisi için tahviller amerikan bankalarında olacaktı.
    USA da üfürükten bir sebeple, mesela niye pkk ile mücadele ediyorsunuz lan diyip, yaptırım ayağına bunları hiç eder.
    Dünyada artık güçten başka bir yaptırımın olmadığı noktaya koşar adım gidiyoruz.
    Rastgele

Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Ki o altınların çığu merkezin kasasında.
    İngiltere Venezuellanın altınlarını vermiyor.
    Rezervinizde Amerikan tahvili olsa bunların ana para ve faiz servisi için tahviller amerikan bankalarında olacaktı.
    USA da üfürükten bir sebeple, mesela niye pkk ile mücadele ediyorsunuz lan diyip, yaptırım ayağına bunları hiç eder.
    Dünyada artık güçten başka bir yaptırımın olmadığı noktaya koşar adım gidiyoruz.
    Rastgele
    Amerikanın bu şekilde kesik attığı benim bildiğim tek örnek yok,eğer öyle bir şey olsa uyduruk yeşil kağıtlarını kimse almaz,bence o kesik atma olayı mümkün değil.Ama altına yatırım da kesinlikle yüz kat daha rasyonel bir iş o ayrı konu.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Amerikanın bu şekilde kesik attığı benim bildiğim tek örnek yok,eğer öyle bir şey olsa uyduruk yeşil kağıtlarını kimse almaz,bence o kesik atma olayı mümkün değil.Ama altına yatırım da kesinlikle yüz kat daha rasyonel bir iş o ayrı konu.
    Yapma Hocam,

Daha gecenlerde Suudi Krali, (bu gencten onceki) tv ekranlarinda anlatti, 60 Milyar dolarimi vermiyorlar diye.

Senin paraya mi ihtiyacin var diyorlarmis.

Bu HalkBank'in kafasinda sallanan kilici asla indirmez bunlar.

6. Amerikanın Rus ve İran Yaptırımlarında şahıs veya şirketlerin hesaplarına el konulması mevcuttur.
    Amerika ve diğer medeni gazıyla pompalanan avrupa ülkeleri en hafif tabiri ile hırsızdır.

Valla çok iyi bildiğim bir konu değil amerika hakkındaki nefretim malum.Benim merak ettiğim amerikanın devletlerin elindeki tahvillerin faizine ya da kendisine kesik atması olayı olmuş mu,verilen örnekler kişisel paralar mı yoksa devletlerin parası mı.Eğer devletlerin parası ise sistemin yürümesi sorgulanır o yüzden kesik atılamaz düşüncesi ile yazdım.Yoksa amerika gelir cebren de paranıza çökmeye kalkar ırak suriye buna örnek,ama bu ülkelerde sistemi bitirdiler devleti çökerttiler mallarına mafya usulü çöktüler.Legal olarak sürdürülen sistemde legal bir sistem oyuncusuna kesik atma oldu ise bu sistemi tehdit etmez mi.

Gerçi artık dünyada ayrı bir döneme giriyoruz,artık gücü gücü yetene dünyası olacak o yavaş yavaş belli oluyor.

Sayfa 543/1002 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •