Sayfa 552/777 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dolarsız kalan toplumların hayat damaralarından biri kopmuş demektir..

Trump; ''When I came we were heading in a certain direction that was going to allow China to be bigger than us in a very short period of time,''Trump said. ''That's not going to happen anymore.''
    Esas amaç ÇİN'in önünü kesmekti..Trump sınır vergileri ile bunu başarıyor şimdilerde..

Hadi ÇİN ne yaptı dolarları, üretime ihracaata yönlendirdi..biz ne yaptık, yedik içtik betona gömdük..şimdilerde Mart kedisi gibi bağırıyoruz..

Hayaller Paris, gerçekler Eminönü..

Aslında gerilerde kaldığı için unutuyoruz..geçen sene şöyle bir alıntı yapmışım:

Trump, Ulusal Güvenlik Stratejisi Belgesi'nde, "Rusya ve Çin, ABD'ye rakip güçler. Kuzey Kore meselesinin icabına bakılacak, başka yolu yok. Zayıflık, anlaşmazlıklara giden en kesin yoldur. Politikacılarımız ABD sınırlarını ardına kadar açık bıraktı. ABD daha güçlü geri dönüyor. ABD dünya barışı için en önemli güçlerden biridir, küresel rekabette yeni bir döneme girdik, ABD oyuna girdi ve kazanan ABD olacak" vurgusu yaptı.
    Şimdi fotoğraf daha net..filler tepişirken çimenler ezilecekti..

Evet, artık bu ticaret kısıtlamalarının daha da şiddetlenmesini bekleyebiliriz..YTD..

2. Çok yakında savaşın şiddetlendiğini görmek mümkün gibi...
    Bizi kurtarabilecek tek şey koca kafa trump ın azledilmesi. Onun da olasılığı yok denilecek kadar az...

Ahmetg Guest
    Die Welt: Rusya doların diktasından kurtuluyor
    Alman gazetesi Die Welt, Rusya yönetiminin aktif bir şekilde altın satın alarak ve ABD tahvillerini elden çıkararak doların diktasından kurtulmaya çalıştığını yazdı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/d...urtuluyor.html

4.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Çok yakında savaşın şiddetlendiğini görmek mümkün gibi...
    Bizi kurtarabilecek tek şey koca kafa trump ın azledilmesi. Onun da olasılığı yok denilecek kadar az...
    Dostum bu konuda size katılamıyorum.
    Trump ın deli olduğuna şüphe yok, ama cumhuriyetçidir.
    Yakın tarihimize bakacak olursak Demokratların Türkiye için daha kötü alternatif olduğu bilinir.

Ama bunların hepsinin ötesinde abd kendi çıkarlarına göre hareket eder ve başkanın rolü genelde sınırlıdır, ve ayrıca artık iş siyasetin yanı sıra gerçekten bizim batık oluşumuzla alakalı..

selamlar..

5.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Dostum bu konuda size katılamıyorum.
    Trump ın deli olduğuna şüphe yok, ama cumhuriyetçidir.
    Yakın tarihimize bakacak olursak Demokratların Türkiye için daha kötü alternatif olduğu bilinir.

Ama bunların hepsinin ötesinde abd kendi çıkarlarına göre hareket eder ve başkanın rolü genelde sınırlıdır, ve ayrıca artık iş siyasetin yanı sıra gerçekten bizim batık oluşumuzla alakalı..

selamlar..
    İnan epikurus eskiden ben de öyle düşünürdüm. demokratlar güçsüz cumhuriyetçiler güçlü dolar ister ve oyun buna göre kurulur diye.
    farkettiğim o köprünün altından çok sular aktı.
    Esas yönetenler eğer azil sürecini başlatırlarsa oyunun kurallarını değiştirdiler demektir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    TL de olup da alın teriyle çalışıp bin bir emek kazanıp biriktirdiği paranın günden güne eridiğini görenlere sabır dilerim.

Yok, "geçen ay 100 liram vardı...Bu ay mevduatta 101,5 liram var" diyorsa bir insan onu da uyandırıp da rahatsız etmemek lazım.

Malum her şey insanın mutluluğu için.

Bu altyapı için, SEK ayran içmek lazım.

Bir de üstüne şükür demek gerekli.

Bir insanın kafası huzursuzluk üretiyorsa o insan en azından bu dünyada mutlu olamaz.

Hazır başlık sakinken biraz felsefe (!) yapalım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu dolar kuru, bu makro verilerle, bu ülke ve dünya gerçekleriyle düşmez görünüyor.

Bir miktar düşse bile, son bir ayda ciddi oranda yükselen tüketici fiyatlarının bir daha geriye gitmeyeceğine eminim.

Bunun adına sistematik fakirlik dense yeridir.

Asgari ücret dolar bazında 2002 yılındaki durumuna dönmüş tekrar.

Fert başına milli gelir ise bence daha da geride.

Hep söyleyip duruyoruz: Dolar kuru son derece önemli bir değer bu ülkede.

Sayfa 552/777 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •