Sayfa 555/1002 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Devre kesme yüzünden fonlar bugün ortalama fiyatı mı kapanış fiyatı mı esas aldı.

2.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Devre kesme yüzünden fonlar bugün ortalama fiyatı mı kapanış fiyatı mı esas aldı.
    kqpanista 5ten 6ya cikti eksi, nnfye bakinca kapanisi esas almis bence

3.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Adamlar bu piyasada 18 ağustosta short açmışar. 2 sayfa önce de yazmıştım rakiplerine göre getirisi yarı yarıya az kaldı. İlk düzeltmede satacağım kendilerini. Düşüşe açtıkları poz büyüklüğü 191 milyon tl, fon büyüklüğü 1 milyar tl.
    sadece bugun vioptan %4, yani 50m tl zarar yazarlar. 800m tl hissede 40m tl kar etse yarın eksi 1e yakın getirisi olur.
    Böyle bir rallide bu öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar viop pozlarına. viop poz açiliş maliyeti 3650 şu anki viop fiyatı 4208 yani 200-250m tl zarar yazılar 18 ağustostan bu yana tek pozdan. Yani bu pozları hiç olmasa şu an son bir ay getirisi %25 daha fazla olurdu ve mac nnf gibi aylık %40 getiri yapardı ancak %13 aylık getiride sürünüyorlar.
    Tek şansları viop taban taban 21 aralık gibi bir operasyona kurban giderse sağlam pozitif ayrısırlar o düşüşte. ancak bağıra bağıra gelen bu ralliyi tek poza kurban etmeleri hem de ağustosun 18inde çok erken ve çok amatorce. yani bu pozu eylülde açsalar biraz mantığı olurdu ancak çok aceleci davranmışlar hem de çok yüksek oranda kullanmışlar bu pozu. Sanki TCD değişken fon sanmış kendisini %20 hedge çok yüksek bir oran hisse yogun fon için. izahanamesi %7 viop teminatı diyor 116 milyon tl teminat ile 190milyon viop hacmi yapmışlar. Twitterdaki bile tüm oyuncular küçük büyük yatırımcı fark etmez düşüşü görmeden düşüşe poz açmayın dönüşü görün batırırlar diye bas bas bağırırken hiç bir düşüş emaresi göstermeyen endekste eceline susamış maalesef tkf.
    Eski tacirler bas ekonomisti ozlem bayraktar goksen rota portfoye gecmis. Belki daha cok ayrilan kisi var tacirlerden. Kotu performansin sebebi bu sirketten ayrilmalar olabilir.

Bist de olan biten hakkinda bir alinti yazi paylasayim.

https://eksisozluk.com/entry/142628610

4.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Beklenti %8,1, gerçekleşen %8,3 sanki 10 gelmiş gibi hareketler. Altın-YP saldılar aşağılara yine, ama bence yine de korkutmaya çalışıyorlar. BU düşüşlere rağmen görünüş çok bozulmadı gibi. İnşallah yanılmıyorumdur.
    Sadece bir günde eksi yüzde 5.5 nasıl? görünüşü bozmuyor ben anlayamadım.

5.  Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Sadece bir günde eksi yüzde 5.5 nasıl? görünüşü bozmuyor ben anlayamadım.
    Ben biraz daha uzun vadeli bakıyorum. Amerikan borsasında Haziran ortasında gördüğümüz dipten sonra hala yükseliş trendinin içindeyiz, onun altına sarkmadıkça yılsonuna doğru ralli beklerim.

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Ben biraz daha uzun vadeli bakıyorum. Amerikan borsasında Haziran ortasında gördüğümüz dipten sonra hala yükseliş trendinin içindeyiz, onun altına sarkmadıkça yılsonuna doğru ralli beklerim.

Yılsonuna kadar tutacaklar için bilemem. Ama ben geçen hafta bir uyarı paylaşımı yapmış Salı itibariyle sert hareketler yapabileceklerini nedeniyle yazmıştım. Bu anlamda 2022 SP500 2008 ile bire bir korele gidiyor ve o grafiğe bakarsanız aşağıda yüzde 15-20 daha düşüş var. Micheal Burry aynı şeyi söyleyerek bu düşüşün mutlaka olacağını söylüyor. Ben düşüşlerde alıp yükselişlerde sattığım için (ama kendimde yakalandığımda yüzde 10 eksiye canım yandığından) bu hareketlerin tehlikeli olduğunu belirtmek için söyledim. Herkese rast gelsin.

7. Ben de artık öyle sıkıldım ki dün altın, gümüş, emtia ve yabancı hisse fonlarımın neredeyse tamamını sattım, bıktırdılar artık, aylardır bir ileri bir geri yerimizde sayıyoruz, ppf alsam daha iyiymiş, tabi bundan sonra yükselebilirler belli de olmaz, dönen parayla da düşüşlerde hisse yoğunlardan alırım herhalde, biraz geç kaldım ama bu durumda geçecek başka yer kalmıyor.

8. GZN fonu dikkat çekici
    Salı günü düşüşü çok hafif sıyrıkla atlatmış(Kardeşi GZM kötü örneğin)
    Dünki getiriden de nasibini iyi almış
    Son dağılımda %30 civarı GARAN var üstelik(satmış da olabilir)

Sayfa 555/1002 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •