Onemli Gunler Banner
Sayfa 556/777 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

@selimsomcag

RTE'nin son seçim kampanyasında "11 bin dolar" olarak ilân ettiği fert başına millî gelir şu andaki kurla 6 bin doların altında. Çalışmadan, üretmeden dışarıdan borç alıp döviz kurunu düşürerek kısa yoldan "zenginleşme" böyle bir şeydir işte. Yelle gelen selle gider!

--------------

Bu sefer teğet geçmedi...Daha yeni değdi.

Patlama yakında.

Bu durumda hiç bir iktidar sağlam duramaz. Kalamaz.

Ama adamlar bu beceriksizlikten de bir kahramanlık hikayesi yaratmak, bir mağduriyet oluşturmak üzere yola çıktılar.

Hayır diyeni vatan hainliği ile suçluyorlar.

Esnaf kan ağlıyormuş.

Onunla birlikte ona ağlayan var mı acaba?

Pala ile genç kovalayarak destekledikleri bu yönetim, açıkladıkları tedbirlerde onları anmıyorlar.

Varsa yoksa betoncu kesimi kolluyorlar.

Peki var git esnafa şöyle bir nabız yokla bakalım...

Laf var mı Erdoğan'a.

Yok ise...

Kendi düşen ağlamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    â€

@HachikoTurk

Ferdinand. Rize'den Trabzon'a kadar yüzdü. Şimdi izmir'e gidiyor.
    O bir özgürlük savaşçısı. Parti kursa oyum onun.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    bende diyorum Moodys neden isbankasina Caa1 not verdi diye

batmaya bir basamak demek bu.
    maksus dusurmuslerdir notu
    ucuzdan hisse alma icin
    o bankanin sirf gayrimenkulu pek cok bankayi satin alir gerci benim bi menfaatim yok bu ovguyu yaparken sevdigim kurum olduguda soylenemez ama derece dusuren insafsizlik etmis

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Başlık ölmüş...

TL gibi...

.
    Enki usd diye diye dilinde tüy bitti
    yorulmuşsa da haklı
    ee şimdi sayıyordur bankonotları

fakat gund falan yok ortalıkta

trade diye diye yoksa ....

selamlar..

Gund nerelerdesin..tamam, tamam karaborsadan vermeyeceğim, telaşlanma..bir bankanın makas ortası bir şeyler ayarlarız..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Walla kestirip atmışsın, yok böyle bir şey diye..bak 2018 ortaları özellikle FED'in her ay 40-50 milyar dolar kesinti yapmaya başladığı dönemlerde bana dolar sat diye gelirsen, satmam ha..karaborsa fiyatından veririm ancak..

……………

Bak uyarıyorum sonra vay ben bilmiyordum..vay bana kimse söylemedi deme..

6. Bak uyarıyorum sonra vay ben bilmiyordum..vay bana kimse söylemedi deme.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    seneye birde 3,70 lere gelirse büyük kayıp dolar taşıyanlara .Ocak 2016 3,50 haziran 2018 haziran mesela 3,75 amarigan doları mı tuvalet kağıdımı belli değil .Şu var bu doların düşmanı resmen tl faizi , ağustos ayında kgf kredileri vs diye tl faizler 15 civarlarına çıkmıştı.işte ozaman diplere geldi .Daha sonra faizler düşmeye başladı üzerine vize ,zarrab 3,90..yine aynı olaya döndük faizler 15 civarı dolar düşüşte .he yeni yılda ne olur mb faiz arttırmasa bile bankalar 14,50-15 civari oranlar verirse sürünmeye devam eder .
    Ahh ah Lukas kardeş, geçmişe bakmak bazen faydalı oluyor..gerilerde şu yazının yazıldığı aylarda(geçen sene 11-12 aylarda) bir sürü dolarla ilgili yazı yazılmış buralarda..ama takmamışsın ki..ne demeli artık bilmiyorum..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Enki Abi bu başlık blommberg teki akşam ekonomistlerin katıldığı barış esenin sunduğu programa benziyor ...veriler,haberler ,güzel bilgiler ...lakin 6.10 6.20 den girilir mi ...net bir şey istiyoruz ..) acemisiyiz bu işin ..
    Boşver Barış Esen'i..

Bu işler zor işler..kişinin karakteri, o anki portföy durumu, pastörün ev hapsinden mutlu olup olmadığı herşeye kadar değişir..o yüzden şudur demek zor..her zaman dolar almak zordur..mesela ben Ocakta en son 3,806'dan dolar almıştım, sonra düştü geldi 3,720'ye..o vakitlerde dışarıdan gören biri, salağa bak derdi bana..ancak en büyük alışımı da 2016 Temmuz bayram öncesi yapmıştım ayrı konu..ha o günlerde de biraz düşmüştü ya, hemen belirteyim..

Şimdi sizin gecen günlerde mevduat topiğinde bir arkadaş dolar topiğinde TA'cı dingilin biri yüzünden bir kaç ay önce dolar alamadığını yazmıştı.ben şahsen o konuma düşmek istemem..

Vaktin varsa son yazılanlara hatta daha önceleri neler yazılmış çizilmiş bu başlıkta incelersen fikir edinebilirsin..kararı kendin ver..alacaksanda azla yetinmeyi öğren bence..

Sizin mevduat topiğine de buradan şöyle bir gönderi yapmıştım geçenlerde..fikir versin ancak yatırım tavsiyesi olmasın aman..saygılar..

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Walla dostum, sevgili Gund'a cevap olarak emek emek tonla yazı yazmışım o tarihlerde, en son ikazım da bu olmuştu, benden günah gitti kabilinden..ama dinlemedi beni, en son gitti ucuz diye banka hissesi aldı..

Sayfa 556/777 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •