Sayfa 559/1013 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    Tüm yorumlarınızı okudum sevgili gundwane, kesinlikle aynı fikirdeyim. Peki "bana kalırsa şuradan aşağı inmez" dediğiniz bir rakam var mı TL/USD kısmında?
    Teşekkürler
    Öyle bişi diyemem..

Dersem de bir daha okuma beni..

Kim derse desin böyle bişi onu da okuma..

3.50 ilk destek işte..Altında 3.30 var..

Onun altı 2015 ağustos 2016 eylül arası bir kaç kez deneyip geçemediği 3.06 3.10 bandı..

Burası TR her an herşey olabilir..Geçen sene de bir mayıs günü 2.78 leri test eden dolar hükümet in düşmesi ile bir anda kendini 3 tl lerde buldu idi..Borsa taban yemiş idi..

Onun için diyorum sakin olmak lazım 3.80 90 arası tam ters yönde bir gaz vardı forumda şimdi de izliyorum 180 derece dönmüş durum..

2. 3.68 3.69 yüzde 25 dolar..

Şimdi ki düşüncem 3.50 leri görürse yüzde 25 daha mı alim yoksa yüzde 12.5 mu alim..

Şu an elim alıma gitmiyor..Bu demek değil ki yükselmeyecek..Bellide olmaz..Yükselirse duruma bakarız..

Bi baktık füzeledi 3.80 3.90 gidiyo..Elimizdeki ile ABV deriz..

Bi baktık düşüyor..Yakın izlemeye alırız..
    Gücüne bakarız..
    Satıyorlar mı yoksa satıyo gibi mi görünüyorlar..
    Fiyat hareketleri ellerini belli ediyor biraz biraz..
    Misal mart sonu gibi 3.60 ların altına bırakmıyorlar dikkat 2 kuruş düşüyor 3 kuruş zıplıyor dedim idi..

3.75 lere gitti..Şimdi öyle bir durum yok..

30 Pip alıyor gidecek sanıyorsun hopppp 35 pip basıyor..Bariz satıcılılar..

3.50 lere gelirse tutunduğunu görürsem 3.58 savrulma ile 3.60 tepkisi falan beklerim..

Ama onlarda akıllı TA bakıyorlar..

3.48 lerden de başlatabilirlerrrr 3.53 den de aldırmadan ya allah diyebilirler..

3. Çok ısrar ettiniz mottomu değiştiriyorum:
    1TL 2 dolar olacak.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

4. Merkez bankasının Mayıs sonuna kadar reeskont borcunu kapatacak ihracatçı için koyduğu 3.53 ten dolar satarım sende dolar borcunu TL ile kapatırsın opsiyonu var.Tahmini 3-4 milyar dolar civarı. 3.53 ün altına düştüğü an tcmb'ye reeskont kredisi dolayısıyla dolar borcu olan ihracatçı tcmb'nin koyduğu put nedeniyle direk alıma geçecektir. Ancak bu alım şu ana göre çok kuvvetli bir satışla desteklendiği zaman 3.53 ün altına kayabilir. Zor bir ihtimal ama olmaz değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Çok ısrar ettiniz mottomu değiştiriyorum:
    1TL 2 dolar olacak.

Anlıyorum zarar büyük

6. yahu arkadaşlar yıl sonu bu doları 3.5 lira bekleyen var mı aranızda?
    yok.
    niye dertleniyorsunuz?
    olması gereken değer bence 4 ve üstü.
    bekleyin kaybetmezsiniz.
    bende dolar, tl ve hisse var.
    ama ne gam ne tasa yok.
    boşverin, anında kazanamazsınız eğer çok şanslı değilseniz.
    yatırım tavsiyesi değildir.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

7. Dolar tl ciler cok da karamsar olmasin
    Global de her ne kdr dolar bitik olsa da burada hukumet doların cok dusmesine izin vermez bence
    Eski yukari ataklar için tr de yeni olumsuz gelismeler beklenmeli artik

8.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Dolar tl ciler cok da karamsar olmasin
    Global de her ne kdr dolar bitik olsa da burada hukumet doların cok dusmesine izin vermez bence
    Eski yukari ataklar için tr de yeni olumsuz gelismeler beklenmeli artik
    basına yansımıyor ama Suriye'de YPG ile çatışıyoruz.
    bundan daha büyük risk olur mu?
    vatanımıza zeval gelmesin dolar 5 lira veya 50 kuruş olsun.
    bu vatan hepimizin.
    selamlar.

Sayfa 559/1013 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •