Onemli Gunler Banner
Sayfa 561/853 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    "Körler sağırlar birbirini ağırlar" atasözüne uygun olarak siyonist bluumbergin marabası açıl sezene, gazeteciler cemiyeti denen devletten beslenen kurum ödül vermiş.

Kendi gözlerimle şahit olduğum vaka, izmir chp belediyeleri 2000 li yıllarda izmir belediyelerinin sahip olduğu yazlık parselleri gazeteciler cemiyeti üyesi olan gazetecilere bedava dağıtmışlardı. İçlerinde o dönemin çok zenginlerinden medya patronu dinç bilginede halkın parseli verilmişti.(chp belediyesini yazdım diye bir tek onlar yapıyor diye düşünüyorum sanmayın. chp gene en az yapandır ama maalesef yapıyor. baykal dönemiydi.)

Bizdeki medyanın gazetecilik tanımı ile alakası yok. Yayınları aracılığı ile Baskı oluşturarak hükümetten maddi haklar koparmaya çalışan bir örgüt. Halkı sömüren bir çıkar grubu. Kestirmeden zengin olmak isteyen direk gazete ve tv sahibi olmaya çalışıyor.

açıl sezen kalitesi hakkında ise pek fikrim yok. Çünki ekonomi hariç fikrini duymadım. Günlük bir gazetede yazısıda yokki ufak detaylardan karakterini anlayayım.

Mesela gece marabası doktor var. Program yöneticisi olarak süper biri. Konusuna hakim. Kendisi yerine konuklarını konuşturmayı kolaylıkla başarıyor. Sıkıcı olmamayı başarıyor. Nerelere girmesi gerektiğinide biliyor. Ama arada kendi yorumunu kattığı zaman kapasitesi ortaya çıkıyor. Mesela pandemi yeni ısındığında, hangi ülkeden çıktı tartışması vardı. Gece marabası, üzerine hiç vazife değilken hararetle amerikayı savunmuştu. Savunma şeklide ünlü çikita muz şarkısını yaratıp besteleyen Ajdar seviyesindeydi. O gün maraba sıfatını yakıştırmıştım. Hararetle savunup, hiç bir veri ortaya koymadan çin suçlu olmayabilir diyenlerle dalga geçip gülüyordu. Tam ergen kafa savunması.

açıl sezen de ödül almış hayırlı olsun. Yiyin memleketi ha uşaglar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    viop eksi açtı. bayram riski almak istemeyen yabancılar dün sattılar. yerli FON larda biraz katıldı.

Bugünde benzeri olur herhalde. Saat 12:00 ye kadar işlem yapılacak. Kapanışa doğru dipten kuvvetli alış gelir yukarı dönersek, bayram sonrası için iyi sinyal olur.

alicemal malum bu ahfta liglerin son haftası dün bjk ve fener yenilince gs şampiyon olmu havasına kapıldılar şimdi kuma roynamayı seven varsa bugün bütün parayı tabandan bjkas ye bassın eğer salak değillerse şampiyonluğu kaçırmak istemiyorlarsa son amç canlarını dişlerine takıp en az 3 farkla rakiplerini yenerler gsray şampiyon olmak istiyorsa rakibine bu durumda 7 tane atmalı
    yok bjk yenemez yenersede 1-0 yener 2-0 yener gsrayda rakibini en az 5-6 farkla yener diyen varsa tüm parayı tavanın 1 altından gsrayya bassın
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemal malum bu ahfta liglerin son haftası dün bjk ve fener yenilince gs şampiyon olmu havasına kapıldılar şimdi kuma roynamayı seven varsa bugün bütün parayı tabandan bjkas ye bassın eğer salak değillerse şampiyonluğu kaçırmak istemiyorlarsa son amç canlarını dişlerine takıp en az 3 farkla rakiplerini yenerler gsray şampiyon olmak istiyorsa rakibine bu durumda 7 tane atmalı
    yok bjk yenemez yenersede 1-0 yener 2-0 yener gsrayda rakibini en az 5-6 farkla yener diyen varsa tüm parayı tavanın 1 altından gsrayya bassın
    akp ve aziz yıldırımdan beridir futbola ilgimi kaybettim. Bu ikisi Türk futbolunu batırdılar.
    Eskiden seyrederdim.
    Futbol takımları maça göre alınıp satıldığından, spor toto oynamaktan farkı yok. Seninde yazdığın gibi, kim maçı kazanacak bilmen lazım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-05-2021 saat: 10:32.

5. Bizim danışman in bugünkü mesajı içinde

ÖNEMLİ: Bugün ABD Enflasyon verisi açıklanacak. Piyasamız kapalıyken gelecek verinin beklenenden yüksek gelmesi durumunda kur da kısa süreli volatilite artabilir. Yüksek enflasyonun geçici olacağı, FED in 2022 den önce faiz artırımına gitmeyeceği konuşulsa da, verinin beklenen ya da üstünde gelmesi faiz artş beklentisini güçlendireceğinden dolar kurunu gelişen para birimlerine karşı bir miktar yükseltecektir. ABD’de TÜFE endeksinin yıllık artışını manşet veride %3.6 ve çekirdek veride %2.3 seviyesine yükseltmesi beklenmekte

Selam, bol şans.

Son günlerde burası bayağı aktif. Yazıları keyifle okuyorum.

Ayrıca ABD enflasyonu aylık yüzde 0.9 artmış. Kötü haber.

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bak buna katılıyorum.

Kötülediğim hiç bir halk olmadı. ibraniler yani israiloğulları hariç. Onuda çözmeye çalışıyorum.
    Bizim toplum yapımız nasılsa onlarında büyük ölçüde aynı.Belirgin bir fark kadınların daha dominant olması. Biat kültürü bizden daha fazla oturmuş durumda, mesela vatandaş ne kadar laik olursa olsun haham efendinin fetvasına karşı çıkamıyor. Ve elbette binlerce yıldır taşıdıkları hastalıklı düşünce, üstün ırk olmaları, bizde ırkçılık daha çok yeni sayılır. Olan biten herşey aynı şekilde işliyor yani, çözülmeyecek birşey değil.

8.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Altından şimdilik uzaklaştım,muhtemelen şu FED faiz bahsi yatışırsa dönebilirim. Dolar için ise 8.37 kırılırsa longlarımı 8.64 den vermeyi planlıyorum. Kıramayacak gibi olursa bu longlara da ara veririm. Bist yükselişte güç kaybederse, banka şortlarımı arttırım. ytd
    Altın ons geri alım fırsatı vermesine rağmen girmedim. Dolar longlar satıştaki hedefe doğru yöneldi. Zayıf bankaların şortları arttırıldı. Dün girdiğim eur/usd şort günün bonusu oldu, piyasa açılana kadar geri çıkmazsa bu bayramın şekeri oldular.

Sayfa 561/853 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •