Sayfa 562/800 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 6396 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Özelden yaz anatoliene rica et yapar bilanço yorumunu birde grafik patlattirr yok pardon grafik neki al yat varken burdan çıkıp bir aydır para kazananlara cevap varmı yok 23 17 6 lira nerede yok hani yabancılar alıyordu takasta kayboldular 23 liradan milyon lot alanlar yok bir sayfa boş laf

2.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Alir yatarım şansa çıkarsa çıkar sermayesi düşük olsun yeter ������

Aynen senin grafik gibi,çizgiler denk gelirse bildim yoksa yetmiş dereden yok konjöktürdü yok ,falan gelişmeden oldu yok fişmekan oldu at atabildiğin kadar dilin kemiği yok ya kıvır kıvırdığın kadar,fakirin fikri neyse ziikride oymuş herkesi kendin gibi düşünyorsun amca , ne diyeyim allah sana şifalar versin otistikler gibisin takılmışsın ,bir eleştirdik diye nerdeyse ağlayacaksın

hadi sana bir kıyak yapayım ben bilmiyorum sen biliyorsun biraz rahatla ,bir çay iç bir kahve iç kendine gel
    bilmediğini bilmek ve bunu kabul etmek ,bildiğini sanıp bilmeyenden daha iyidir birrrrr
    erken satmandan dolayı acı dercen kaç onuda bilelim ikiiii yani acı varmı acı çokmuuuuuuuu

burada yaptığın hatları yani oyunbazlığı ege endüstiridede yapmaya çalıştın alınca çıkacak satınca düşecek rezilliğin oradada devam ediyor ,ancak çokkkkkkk önceden yazmıştım çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde zırtlar
    egeende tradecilik yaptınya işi biliyorsunya sattın şimdi 1000 lirayı geçti şimdi ,şimdide maçan tutmuyor alırım tekrar düşerse diye oyun dışı kaldın cesaretinda kalmadı ,halbuki ilk aldığında övüyordun bir ikide zıpladın şurdan aldım burdan sattım diye o bir yana birde oralarda ahkam kesmeyede başladın benim 11 yıl önce alıp hiç trade yapmadan beklediğim ve temettü paralarınada egeen aldığım hisseyi ki ben orada yazmaya bile tenezül etmem kağıdımı bilirim temettüleri yeter

bak işte alıp yatmışım şansıma sende çizgilerinle oyna ben oyuncu değilim yatırımcıyım bak kısa sürede durduğun yerde durmasını bile beceremedin günlük düşündün egeenide elinden kaçırdın şimdi yalandan gene yazarsın yok oradayım şurdan aldım burdan satacağım şu kadar kazandım falan ,yersek tabi yani diyeceğim anladığım kadarıyla acın çok geçmiş olsun dileklerimi ileteyim allah şifa versin başkada ne diyebilirimki iyi niyetle tekrar geçmiş olsun allah şifalar versin,bundan sonra seni muhatap alıp yazı yazmayada değer görmediğim için cevap yazmayacağım sen salla sala yer yerinden oynasın kesen dop dolu olsun ,tam tiyatroluk birsin ,senden iyi bir tiyatro oyunu çıkar ,uluslar arası oyun alır emin ol sen devam et allah selametlik versin,yolun açık torban dolu olsun.

sayın anatoliene özelden yazmama gerek yok ,o burayı okursa yazar zaten çünkü hainlik bilmez bildiğini paylaşır,yazmassa mutlaka okumadığındandır.

Bak ege endüstiride senin bir ekürin var ,tıpkısının aynısı o da şu an dışarıda kalmış yok şurdan aldım yok burdan sattım speği bu günde tokatladım kimin şeyindeyse alıp sattığı ,elinde olunca kağıt fırlayacak diye yüz yazı yazaar sattıktan sonra düşmesi içinde bir yüz yazı daha yazar ,her kes anlar ve basar küfürü ancak ne utanma ne arlanma yok .gene gelir gene yazar şuradan aldım buradan sattım yok şuraya düşerse alırım buraya çıkarsa satarım gıv ,gıv da gıv gıv ,bir iki defada ben yazdım baktım olacak gibi değil adam yüzssüz değil hasta otistik bin defa uyarılsada vazgeçemiyor çünklkü otistik ,şunu biliyorumki otizmin bu gün tedavisi mümkün değil ,henüz neden olduğu bile bilinmemekte nedeni bilinmediği içinde çare bulunamamış şu gün bu bilim ve teknolojiyle ,o yüzden ege ende bir yıla yakındır artık yazmıyorum çünkü adamın yazılarını görünce iğrençlikten öğüresim geliyor yok şurdan aldım burdan sattım kimin mikinde yada tikindeyse ,hasta öylece kendini tedavi ediyor zaar ergen gibi ,allah sonunuzu hayretsinnnnnnn

Sayın egeizmir yazmıştı senin teknik patladı diye ,ısrarla tekerin patlak olduğu halde jantın üzerinde yürümeye çalışıyorsun yakında zorlanacaksın motoruda yakacaksın
    ŞİMDİ İKİLE BOŞUNA MAZOT YAKIP ATMOSFERİ KİRLETME ,YOKSA EKSOZDA PATLAYACAK DEMEDİ DEME ZORLAMAAAAA
    Son düzenleme : HORASANLI; 24-10-2020 saat: 19:14.

3. ...Firma yine faaliyet raporunu sadece tarihlerini değiştirerek copy paste yapıp yollamış...Bu döneme özgü üretim rakamları ,kapasite kullanım oranı vs yok.Ne gereği var demişler yine....

Gelir gider tablosundan 3.çeyrek hasılatına bakarak kıyas yoluyla resmi net görmeye çalışalım biraz.

Satışların ivmesini reel bazda görmek için dolar bazlı incelemek gerek zira dışsatım oranı %84 lerde.

TL bazlı artmış görünse de aslında firma ne yurtdışı ne de iç pazarda bu yıl 2019 ilk 9 aylık hasılatını geçememiş görünüyor.

2019 Ocak-Eylül ayında 4,9 mil usd satış(Toplam) Bu yılın aynı döneminde ise 4,8 mil.Dolar kurunu dönem sonu baz aldım.

Ayrıca ihracatta önemli bir kalem tutan PAC yani sondaj-kuyu ürün satışı hiç yok son çeyrekte.

Olumlu gördüğüm husus,firma genel üretim giderlerini düşürerek brüt -net kar marjlarını bayağı iyileştirmiş.

Hasılattan brüt kar marjı geçen yılın 9 ayında %18 iken bu yıl %26 lara çıkmış.

2019/9 döneminde-Yatırım Faaliyet den aktarılan nakti-üretimsel olmayan arsa değerlemesini-hariç tutarsak ki doğrusu da bu,Vergi öncesi net kar marjı %12,4 iken bu yılın ilk 9 aylık döneminde kümülatif nerdeyse iki katına çıkarak %22 olmuş.

Net kar artışının nedeni genel olarak döviz kurlarındaki artış -İhracat ağırlık satışlar ve düşük kurdan temin edilen hammadde vs sonucu üretim maliyetini düşürme ...

Likit varlıklar 4,9 mil tl.Net döviz pozisyonu 6,4 mil tl.Düşük borçluluk oranı ve artan likidite varlıklar olumlu.

4.  Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...Firma yine faaliyet raporunu sadece tarihlerini değiştirerek copy paste yapıp yollamış...Bu döneme özgü üretim rakamları ,kapasite kullanım oranı vs yok.Ne gereği var demişler yine....

Gelir gider tablosundan 3.çeyrek hasılatına bakarak kıyas yoluyla resmi net görmeye çalışalım biraz.

Satışların ivmesini reel bazda görmek için dolar bazlı incelemek gerek zira dışsatım oranı %84 lerde.

TL bazlı artmış görünse de aslında firma ne yurtdışı ne de iç pazarda bu yıl 2019 ilk 9 aylık hasılatını geçememiş görünüyor.

2019 Ocak-Eylül ayında 4,9 mil usd satış(Toplam) Bu yılın aynı döneminde ise 4,8 mil.Dolar kurunu dönem sonu baz aldım.

Ayrıca ihracatta önemli bir kalem tutan PAC yani sondaj-kuyu ürün satışı hiç yok son çeyrekte.

Olumlu gördüğüm husus,firma genel üretim giderlerini düşürerek brüt -net kar marjlarını bayağı iyileştirmiş.

Hasılattan brüt kar marjı geçen yılın 9 ayında %18 iken bu yıl %26 lara çıkmış.

2019/9 döneminde-Yatırım Faaliyet den aktarılan nakti-üretimsel olmayan arsa değerlemesini-hariç tutarsak ki doğrusu da bu,Vergi öncesi net kar marjı %12,4 iken bu yılın ilk 9 aylık döneminde kümülatif nerdeyse iki katına çıkarak %22 olmuş.

Net kar artışının nedeni genel olarak döviz kurlarındaki artış -İhracat ağırlık satışlar ve düşük kurdan temin edilen hammadde vs sonucu üretim maliyetini düşürme ...

Likit varlıklar 4,9 mil tl.Net döviz pozisyonu 6,4 mil tl.Düşük borçluluk oranı ve artan likidite varlıklar olumlu.
    Sayın Anatolien @

üstadım eline emeğine sağlık ,çok faydalı oldu verdiğin bilgiler ,çok teşekkür ederim allah sana sağlık ve uzun ömür versin versinki buradan bizlerde senin ışığından faydalanalım, hakkını helal et ,sağ ol varol

5.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Sayın Anatolien @

üstadım eline emeğine sağlık ,çok faydalı oldu verdiğin bilgiler ,çok teşekkür ederim allah sana sağlık ve uzun ömür versin versinki buradan bizlerde senin ışığından faydalanalım, hakkını helal et ,sağ ol varol
    ...Teşekkür ederim,iyi dilekleriniz için.Çok bilinmeyenli karmaşık bir bilançosu yok zaten,ortalama finansal okur yazar olan herkes benim gördüğüm tespitleri rakamları rahatlıkla yapabilir.Borçsuz harçsız mütevazi kendi yağında kavrulan bir firma...Bir de şu atıl duran gayrımenkulu Verusa grubu kendi içinde maden şirketlerinden biriyle takas falan yaparsa bambaşka bir boyuta ivmelenir...

Hani aklımdan geçen bir senaryo...Takaslarla ilgili de bir bilgi vereyim;Yurtdışı hesaplardan alınan lot miktarında 100 bin civarında bir eksilme oldu geçen hafta ama pek mal çıkışı görünmüyor şimdilik...

İzlemeye devam...

6.  Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...Teşekkür ederim,iyi dilekleriniz için.Çok bilinmeyenli karmaşık bir bilançosu yok zaten,ortalama finansal okur yazar olan herkes benim gördüğüm tespitleri rakamları rahatlıkla yapabilir.Borçsuz harçsız mütevazi kendi yağında kavrulan bir firma...Bir de şu atıl duran gayrımenkulu Verusa grubu kendi içinde maden şirketlerinden biriyle takas falan yaparsa bambaşka bir boyuta ivmelenir...

Hani aklımdan geçen bir senaryo...Takaslarla ilgili de bir bilgi vereyim;Yurtdışı hesaplardan alınan lot miktarında 100 bin civarında bir eksilme oldu geçen hafta ama pek mal çıkışı görünmüyor şimdilik...

İzlemeye devam...
    Sayın Anatolien @ evet herkes az çok bilançodan anlar ancak ben sizin hiç kimsenin göremediği bulamadığı bilgileri bulup çıkarmanıza hayranım buna defalarca şahit oldum ,o zaman şu kanıya vardım sizin asıl işiniz araştırmayı bilip öğrenmek olmuş ,dolaysıyla bzim yada daha dorusu kendimden bahsedeyim benim gibi üstün körü araştırma ve bilgilerle sizin detay ve çok enteresan bilgileri dip notları ,takasları geçmişe dönük haberleri ve bilgileri bulup çıkarmanız arasında dağlar var alçak gönüllülük etmişsiniz tekrar tekrar teşekkür ederim.

Şimdi sen burada pineklerken ki acı hiç yok 15 ve 21 den yarı yarıya sattığım kağıt 17 TL ege ki senin grafik bilmediğin için Cook onceden sattgin kağıda 747 den girip bir haftada 947 den satmakla acı oluyorsa olsun bir yerde sert ve ani çıkışlar oluyorsa kumardir bak 2 yıl ismen tutuyorum 18 ayda bu kağıdı tuttum ama senin gibi pinekleyerek degil neyse anatolien bey yine söylemiş benimle aynı kendi yaginda kavrulan akmaz kokmaz bir şirket çıkışlar kumar düşüşler faiz şuan 15 ise fk 15 doğru bir yolculuk

Neyse sen pineklemeye devam bilmediğini itiraf ederken bile kibirinden odun vermiyorsun aynen devam

8.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Özelden yaz anatoliene rica et yapar bilanço yorumunu birde grafik patlattirr yok pardon grafik neki al yat varken burdan çıkıp bir aydır para kazananlara cevap varmı yok 23 17 6 lira nerede yok hani yabancılar alıyordu takasta kayboldular 23 liradan milyon lot alanlar yok bir sayfa boş laf
    Senin para kazandığın yada kaybettiğin buradakilerinin çok mikinde sanki ,şimdi not olarak yazıyorum bu zati zungur bu yüzssüz eğer kağıt düşerse ki olabilir burası borsa sattığı yerden derhal kağıda girecek bu gün yerden yere vurduğu kbu kağıdı öve öve bitiremiyecek neredenmi biliyorum ,çünkü otistiklerde öyle yapar hep aynı hareketi tekrar edip dururlar bu asla değişmez ahanda buraya yazdım gelince bana hak vereceksiniz bakın o zaman nasıl övecek utanmadan bu yazıyı unutmayın düşerse gelecek ,düşmezde yoluna devam ederse ara sıra gelip otizim tiyatrosu yapacak ,aynı tas aynı hamam değişmezz dedimya tedavisi mümkü
    n değill henüz bakalım belki ileride olur inşallah bunu canı gönülden isterim ,engeliler okulunda uzman çalışmış birisi olarak .

Sayfa 562/800 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •