Onemli Gunler Banner
Sayfa 563/607 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Emirhan abi bakalım ne diyecek bu duruma zarar ettirmesin bol kar ettirsin inşallah şirkete

2. Yatırımcı ilişkileri ile görüştüm.
    Yeni bir girişim olduğu ve zamanla diğer bölgelerede ürün çeşitliliği olarak ulaşma düşüncelerinin olduğu söylendi.

Ayrıca sitenin en altında yazan 2021 Pınar Et A.Ş yazısının Pınar Et ile ilişkisini sordum.Geri dönüş yapacaklarını söylediler.

3.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Emirhan abi bakalım ne diyecek bu duruma zarar ettirmesin bol kar ettirsin inşallah şirkete

Hocam sonuçta yeni bir satış kanalı açılmış oldu. Bu iş satışları arttırır ama bu işlere çift taraflı bakmak lazım.

Üretici veya toptancı bir işletme , aynı zamanda perakende kanalına da açıldığı zaman , aynı zamanda kendi müşterilerine de rakip olur ki aslında bu dengeyi çok iyi kurmak lazım

Bu işi daha önce başka şirketlerde de yaşadık. Mesela Arena bilgisayar aslında toptancıdır. Media Markt , Teknosa , Vatan bilgisayar gibi yerlere mal verir. Tüm internet alışveriş sitelerine de mal verir. Ama tuttu kendisi yukko.com diye bir internet alışveriş sitesi kurdu ve müşterilerine bir nevi rakip oldu.

Ama müşterileri kızdırmamak için de çok ucuza veremedi malı. Durum öyle olunca insanlar da bilinen yerlerden almaya devam ettiler aynı ürünü daha ucuza. Ve sonunda Arena yukko.com'u kapattı açılışından 1-2 sene sonra. Dünyanın da zararını etti o işten.

Yani belki gıdada durum farklı olabilir. Sonuçta Pınar çok da bilinen bir marka ve reklamı yapılırsa insanlar bu kanaldan alışveriş yapabilirler güvendikleri marka olduğu için.

Ayrıca Pınar etin Pınar kasap markasıyla işlenmemiş et sattığını da gördüm bu sitede. Bu çok hoşuma gitti. Pınar zaten dökme ürün satıyor otellere toptan olarak. Aynı mantığı perakendeye de yapmaları güzel. Hatta keşke bu Pınar kasap ürünlerini marketlere de koysalar. Belki vardır benim haberim yoktur.

Sonuç olarak güzel bir uygulama. Satışlara bir katkısı olacaktır illa ki. Ama çok karlı mı olur o konuda çok emin değilim. Perakendecilik ve gıda internet alışverişi çok kolay bir iş değil. Pahalı bir iş. İnşaallah güzel sonuçlarını görürüz.

4. Emirhan Bey Üstadım yukko.com u çok yanlış zamanda kapattılar o dönemde kapandı sonra covid başladı.Ama kapanması iyi oldu diye hatırlıyorum o dönemin şartlarında zarar ediyordu diye hatırlıyorum.
    Benim korkum Petuna işin maliyeti yüklenip kar edilirse de ybp ile Tahsilatın gecikmesi vs.
    Sadece endişemi yazdım.Konuya çok hakim değilim,kimseyi yanıltmak istemem.
    Öyle yada böyle bekliyorum nasıl olsa zaman gösterecek.
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Emirhan Bey Üstadım yukko.com u çok yanlış zamanda kapattılar o dönemde kapandı sonra covid başladı.Ama kapanması iyi oldu diye hatırlıyorum o dönemin şartlarında zarar ediyordu diye hatırlıyorum.
    Benim korkum Petuna işin maliyeti yüklenip kar edilirse de ybp ile Tahsilatın gecikmesi vs.
    Sadece endişemi yazdım.Konuya çok hakim değilim,kimseyi yanıltmak istemem.
    Öyle yada böyle bekliyorum nasıl olsa zaman gösterecek.
    Ytd

evet hocam Ocak 2020'de yukko.comu kapattılar Mart 2020'de covid başladı , herkes eve kapandı internetten alışveriş yaptı herkes. Belki o dönem için para kazanırdı ama uzun vadede bence yanlış yatırımdı.

Pınaronline daha farklı bir sektör. Burada YBP karışmaz işe hocam. Bu direk satış kanalı. O yüzden zaten alışveriş internetten olduğu için tahsilat anında yapılır.

Benim düşüncem , müşterilere rakip olmamak için çok ucuza vermeyebilir. Gıda lojistiği de pahalı bir iş olduğundan , toptan satışa göre çok da karlı olmayabilir bu endişemi belirttim. Ama görelim sonuçları ne olacak orta uzun vadede.

Pınar et , işlenmemiş et sektörüne daha fazla girebilir. Pınar kasap markası çok güzel. Bu şekilde tüm marketlere , indirim marketlerine , şarküterilere ve hatta kasaplara bile mal verebilir. Sonuçta markalı , ambalajlı , ve kaliteli ürünler.

6. Emirhan Bey Çamlı Yemin tanıtım videosunu izledinizmi
    Yeni mi eski videomu bilemedim.Hayırlara vesile olur inşallah.
    BM nin 2022 yi Balıkçılık ve Su ürünleri yılı ilan ettiğini düşünürsek ve bizim balıklarda 18 ile 24 ay doğal beslenme devam edip sonra hasat zamanı geliyor ve satışa hazır hale geliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Emirhan Bey Çamlı Yemin tanıtım videosunu izledinizmi
    Yeni mi eski videomu bilemedim.Hayırlara vesile olur inşallah.
    BM nin 2022 yi Balıkçılık ve Su ürünleri yılı ilan ettiğini düşünürsek ve bizim balıklarda 18 ile 24 ay doğal beslenme devam edip sonra hasat zamanı geliyor ve satışa hazır hale geliyor.
    3 yıl önceki videoymuş.

Sayfa 563/607 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •