Sayfa 564/1195 İlkİlk ... 644645145545625635645655665746146641064 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,640
    Garanti 16.70 olmuş,yani İSCTR'nin 2.5 misli,zamanında 12 gösterip 8 cıvarına inmişti,acaba tekrar 10 olurmu muhabbetleri yapılıyordu,endex coştu bunlarda coştu,endexs neye göre çıkıyor hala anlamış değilim

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ölümünü gizleme diye bir durum olmuyor.
    Banka sistemleri , SGK ve Nüfus Müdürlüğü sistemleri entegre çalışıyor.
    Vefat durumunda, vefat bilgisi Bankaya düşüyor ve hesaba bloke konuyor. Dolayısıyla kart ile çekme imkanı kalmıyor.
    Vefat bilgisi Sgk’ya da düştüğü için SGK bir sonraki maaş aktarımını yapmıyor zaten.
    aynen vefaat sonrası bankadan çekilen bir maaşta yok ve bildirim yapıldı ancak noterden 1 yıl sonra miras belgesi çıkartılırken nufustan düşmesi yapılmamış onu yaptırdılar, başkaca bir kusurumuz yok. İşlemler otomatik yapılıyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,895
     Alıntı Originally Posted by ŞEKERLİ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar haddim olmayarak bir soru soracağım. Şimdi 2017 de ölen annemden dolayı, biz mirasçılarına sgk 89.000 tl borç çıkarmış ve bugün itibariyle 7 gün içinde ödenmesi için tebligat imzalatmış abime. Babamdan dolayı bağlanan dul maaşının hesaplanması gibi bir nedenle deniyor. Başına böyle birşey gelen varmı varsa ne gibi bir çözüm yarattınız. 1 saattir bununla uğraştığım için borsaya bakamıyorum bile havadan 45.000 tl alacaklar mı kişi başı, bizim suçumuz ne
    İlk önce başınız sağ olsun. Olayın içeriğini bilmeden sosyal medyada alacağınız cevaplarla işinizi hallemezsiniz. Emekli olup bu tür işlere bakan bir çok SGK müfettişi var. Birini bulup işinizi ona hallettirin derim .Bir ödeme çıkacak olsa dahi cüzzi miktarlarla halloluyor.Nasıl bulurum derseniz googla sorun. Kolay gelsin.
    Not:Bu müfettişlerin çoğu çok kalender sadece iyilik olsun diye yapanları mevcut.

4.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    İlk önce başınız sağ olsun. Olayın içeriğini bilmeden sosyal medyada alacağınız cevaplarla işinizi hallemezsiniz. Emekli olup bu tür işlere bakan bir çok SGK müfettişi var. Birini bulup işinizi ona hallettirin derim .Bir ödeme çıkacak olsa dahi cüzzi miktarlarla halloluyor.Nasıl bulurum derseniz googla sorun. Kolay gelsin.
    Not:Bu müfettişlerin çoğu çok kalender sadece iyilik olsun diye yapanları mevcut.
    Çok teşekkür ediyorum sn Nicrece, Biraz araştırdım bu tür sgk borçlarında miras oranında değil sgk müteselsilen borç kapsamında varislerden birine açıyormuş sanırım. Avukatın bloğundan okudum. Ben de tamamından sorumluymuşum ama öncelikle tebligat sahibine ödeme emri çıkıyormuş, sonra bize sirayet edecek ancak önerinizi hemen yerine getireceğim. Yarın abimler bir avukatla görüşecekler, sonra yolu izleriz. tekrar teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,895
    Avukatla görüşün tabi bir şey diyemem. Ama onlar bu konulara fazla vakıf değiller.

6.  Alıntı Originally Posted by ŞEKERLİ Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ediyorum sn Nicrece, Biraz araştırdım bu tür sgk borçlarında miras oranında değil sgk müteselsilen borç kapsamında varislerden birine açıyormuş sanırım. Avukatın bloğundan okudum. Ben de tamamından sorumluymuşum ama öncelikle tebligat sahibine ödeme emri çıkıyormuş, sonra bize sirayet edecek ancak önerinizi hemen yerine getireceğim. Yarın abimler bir avukatla görüşecekler, sonra yolu izleriz. tekrar teşekkürler
    Reddi miras da bir seçenek olabilir. Eğer anneden herhangi bir mal mülk miras olarak kalmadıysa tabi.
    Avukata danışabilirsiniz bu konuyu. Reddi miras süresi geçse dahi, yüksek derecede borcu olduğunu sonradan öğrenmeniz sebebiyle reddi miras da yapılabiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Reddi miras da bir seçenek olabilir. Eğer anneden herhangi bir mal mülk miras olarak kalmadıysa tabi.
    Avukata danışabilirsiniz bu konuyu. Reddi miras süresi geçse dahi, yüksek derecede borcu olduğunu sonradan öğrenmeniz sebebiyle reddi miras da yapılabiliyor.
    Teşekkürler, buda seçeneklerimiz arasında olacaktır. 3 aylık süre geçti ve miras olarak ev payı var daha intikali yaptırmadığımız 100-150.000 civarı payı var, değer mi bilemiyorum, ancak sonuçta ata yadigarı yer

Çin'in Henan ve Şantung eyaletlerinde hayvanlardan insanlara geçtiği düşünülen Langya isimli henipavirüs 35 kişi de tespit edildi. Bu virüs ağırlıklı olarak kır farelerinde rastlanıyor.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 564/1195 İlkİlk ... 644645145545625635645655665746146641064 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •