Sayfa 565/609 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575 ... SonSon
Arama sonucu : 4868 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Tahtacı bey, bu şekilde olmaz bak harbiden söylüyorum her gün gıy gıy gıy ne bu?

Züğürt müsün anlamadım ki

2. Çanak

Kulağı kesik antikacılarındandı. Bir köyden geçerken köy evinin önünde çok değerli bir çanak gördü. Biraz oyalanınca, bunun
    köpeğe su vermek için kullanıldığını anladı.
    Çanağı satın almak istediğini söylese olmazdı. Bu yüzden, köpeğe kanının kaynadığını söyledi ve sordu:
    - Bu cici çomarı bana kaça satarsınız?
    Köylü epey nazlandıktan sonra yüksek fiyatla köpeği sattı.
    Antikacı,onu arabasına götürürken:
    - Şu çanağı da alalım, dedi. Çomarı susuz bırakmayalım.
    Köylü hemen karşı çıktı:
    - Onu veremem.
    - Neden?
    - O çanak sayesinde bu köpeği beş kere sattım. Daha önce de bunun iki kardeşini yine bu çanak sayesinde sattım.

Bizim çanak formasyonu ile dalga geçmese bari 😅

3. Mevlüt Çavuşoğlu , Suudi Arabistan ile yakında ilişkiler düzelebilir görüşmeler sürüyor demiş bugün.

Mısır heyeti de bugün Türkiye'de 2. tur müzakereler devam ediyor karşılıklı büyükelçi atayabiliriz bu görüşmelerin sonunda demiş.

BAE ile de zaten barıştık. Ortadoğuda işler yolunda gidiyor. Suudi pazarı Pınar süt için çok önemli. Et de olumlu etkilenir bu işlerden.

Haber akışı arttıkça Pınarlara alım gelir.

4. Vizyonu komisyon olan aracı kurumlarla, aynı tornadan çıkma yeni nesil yatırımcılarla bizim borsanın hali ne olacak?
    Botlarıda ayrı sıkıntı.

5.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Mevlüt Çavuşoğlu , Suudi Arabistan ile yakında ilişkiler düzelebilir görüşmeler sürüyor demiş bugün.

Mısır heyeti de bugün Türkiye'de 2. tur müzakereler devam ediyor karşılıklı büyükelçi atayabiliriz bu görüşmelerin sonunda demiş.

BAE ile de zaten barıştık. Ortadoğuda işler yolunda gidiyor. Suudi pazarı Pınar süt için çok önemli. Et de olumlu etkilenir bu işlerden.

Haber akışı arttıkça Pınarlara alım gelir.

Katar Suudi Arabistanla barıştı ilişkiler yeniden başlıyor. Bugün de Çavuşoğlu Suudi Arabistanla ilişkiler düzelecek görüşmeler sürüyor dedi.

Bu iş 4 ayaklı. Suudi Arabistan - BAE ikilisi ile , Türkiye - Katar ikilisi. Önce küçük ortak BAE Türkiye ile görüştü , sonra diğer küçük ortak Katar Suudi Arabistanla görüştü , şimdi sıra 2 büyük ortak Türkiye- Suudi Arabistan görüşmesinde.

Bu görüşme de çok gecikmez bence. Ortadoğuda Türkiye - Mısır ve Suudi Arabistan ve İran'ın istemediği hiçbir iş olmaz. İran mezhepsel olarak farklı olduğu için farklı ideolojisi var. Ama Mısır - Suudi Arabistan ve Türkiye güçlerini birleştirmek zorunda. Yoksa yem olacaklar.

Suudi Arabistan ambargosu yakında kalkabilir. Bu da Pınarlara çok yarar. Ambargo kalktı haberi ile Pınar süt tavana bile gidebilir. Biz de takip ederiz. Gerçi bende süt de var o ben PETUN'cuyum o yüzden süt sayfasında yazmıyorum ama hissem var

https://www.haberturk.com/katar-in-r...-sundu-3184875

6. İnşallah Üstadım.Bu konu ile ilgili yakın zamanda vizyonu; bu günlük stop şu hedef bu olan aracı kurumlarda kısıtlı pozitif,pozitif endekse paralel,endeks üstü getiri gibi haberlerde paylaşır umarım.
    Ytd.

7. Adam dalga geçiyor.Elbet seninlede dalga geçecek birisi çıkar günün birinde.

8. Türkiye İhracatçılar meclisi başkanı Suudi Arabistanla olumlu gelişmeler arefesindeyiz 1-2 aya kadar bu iş çözülür demiş.

Dün dediğim konu , önce ön görüşmeler yapıldı Katar ve BAE aracılığı ile , sıra büyük abiler Suudi Arabistan ve Türkiye'de.

İnşaallah bu sorun yakında çözülecek o zaman PETUN ve Pınar süt toplamda en az ihracatlarını 7-8 milyon dolara yakın arttırır.

Acaba 17 liradan mal satanlar bu haber gelince kaçtan alacaklar sattıklarını.

https://www.bloomberght.com/tim-bask...e-alin-2287186

Sayfa 565/609 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •