Sayfa 566/1002 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: Viop XXXVIII

halk dolarına sahip çıktığı kadar vergisine de sahip çıksaydı bunlar bu kadar rahat at koşturamazdı..

ilk önce yapılacak şey vergi bilinciydi.. o yok geniş kesimlerde..akape bu sayede istediği palavrayı, tiyatroyu sergileyebiliyor ülkede..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    halk dolarına sahip çıktığı kadar vergisine de sahip çıksaydı bunlar bu kadar rahat at koşturamazdı..

ilk önce yapılacak şey vergi bilinciydi.. o yok geniş kesimlerde..akape bu sayede istediği palavrayı, tiyatroyu sergileyebiliyor ülkede..
    Maalesef bizde insanlar vergi ödediğinden bile haberdar değil. Ücretli kesim zaten daha maaşını almadan kesiliyor vergisi. Kalan vergilerin de çoğu endirekt vergiler (ötv vb). O nedenle ne kadar vergi ödediğini kimse bilmiyor. Zaten halkın bir kısmı da popülizm-fakirlik döngüsü içerisinde devlet destekleri ile yaşıyorlar.
    O kadar bilince bu toplum ulaşabilir mi? hiç sanmıyorum maalesef
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Alamanya da yahut Hollanda da yastık altı durumları nasıl acaba ?

bu iki ülkedeki ekenomik yaklaşımları çok beyeniyom ya.

bilhassa hollanda

birkaç milyon nufusla çip üretiminden yazılıma ordan tarıma kadar geniş yelpazede yardırıyor adamlar.

bu hollandanın son 15 senesini incelesek eyitimini teşvikini falan baya faydalı olur.

hollanda var ya çok başka geliyor .

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Maalesef bizde insanlar vergi ödediğinden bile haberdar değil. Ücretli kesim zaten daha maaşını almadan kesiliyor vergisi. Kalan vergilerin de çoğu endirekt vergiler (ötv vb). O nedenle ne kadar vergi ödediğini kimse bilmiyor. Zaten halkın bir kısmı da popülizm-fakirlik döngüsü içerisinde devlet destekleri ile yaşıyorlar.
    O kadar bilince bu toplum ulaşabilir mi? hiç sanmıyorum maalesef
    Dün tv de izlediğim bir çiftçi , çok zor durumdayız ama reis ne yapsın, yem, tohum satanlar fiyatı böyle yapıyor dedi. Kanalı değiştirdim. Bu IQ ile şükür halimize gene dedim içimden

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Altin dolar derken bizim totoyu da korumalı paket çıkarmı acep.

Anadolu insanı devlete saygıda kusur etmez..
    Yolsuz memurları bile şikayet edemez..
    Çok az insan devleti sorgulayabilir..
    Tarihi Vergi ve candarma korkusundan olmalı..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7. Marketlerdeki ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatlarını didik didik ediyorlarmış. Kızım dedi bir makarna da 5 kuruş fark çıkmış 5 bin mi 50 bin mi ceza yazmışlar. Her şubeye ayrı ayrı. Binlerce ürün var. İllaki çıkar hata.

8. Muhtemelen bu çok iyi günlerimiz. Seçim öncesi tarım kredi kooperatifleri indirimli ürünler satar mı diyecem. Satabilir ama bir TC ile bir ürün alırız en fazla.

Sayfa 566/1002 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •