Sayfa 576/630 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626 ... SonSon
Arama sonucu : 5036 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,840
    YENİLEME-BofA: Yatırımcılar, birkaç yıllık kopukluğun ardından Türk bankaları hakkındaki görüşlerini tazelemeye hevesli

08/01/2024 10:30:04

Bank of America, Türkiye'ye yönelik yatırımcı ilgisinin önemli ölçüde arttığunu ve yatırımcıların, birkaç yıllık kopukluğun ardından Türk bankaları hakkındaki görüşlerini tazelemeye hevesli olduklarını bildirdi.

BofA Securities yayınladığı raporda, "Son dönemdeki etkileşimlerin yoğunluğu bize 2013 öncesini hatırlatıyor - yoğun pozisyon alma, tek haneli oranlar ve yatırım yapılabilir not beklentisi yılları. Bu kez tetikleyiciler düşük pozisyonlama ve enflasyon, faizler ve bankaların reel getirileri için 'normalleşme' görünümü . sadece uzun vadeli fonlar derin bir dalış yapıyor. Son dönemdeki etkileşimler, önceki yılların aksine sadece uzun vadeli yatırımcıların hakimiyetinde gerçekleşti. Çoğu, bir süredir Türkiye üzerine çalışma yapmadıklarını, ancak şimdi yakından takip ettiklerini vurguluyor. Ortak görüş, Türkiye'nin 'normalleşme' temasına en iyi bankaların maruz kalacağı yönünde." dedi

Özel bankaların toplam GSYH'ye oranının 2010'daki %11 seviyesinden %3'e gerilediğini belirten BofA, "Benzer şekilde, makro dalgalanmalar, devlet bankalarının artan katılımı ve azalan reel getiriler nedeniyle en büyük bankaların GSYH'ye oranı GOÜ'deki en düşük seviyeler arasında kalmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, kredi penetrasyonu, LtD ve karşılık ayırma son yıllarda önemli ölçüde iyileşmiştir - bu da sıkılaştırma sonrası dönem için iyi bir başlangıç noktasıdır" değerlendirmesini yatı.

"Biz özel bankaların uzun vadeli CoE'lerin üzerinde RoE'ler sağlayabileceğini savunuyoruz. Evet, bu yakın değil ama piyasalar ileriye bakıyor. CDS ve sabit gelir piyasasında toparlanma hızlı oldu. Hisse senetlerinin de bunu takip etmesi muhtemel" ifadelerini de kullanan BofA, Akbank, Garanti, İş Bankası ve YKB için "al" tavsiyesi verdi

HEDEF FİYATLAR
    İSCTR 34,5

DİYERLERİ BÜLTENDE.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Bizim beygir ganyanda bir hayli geride kaldi bu ara
    En az iki tavan bocu var
    Bakalim cikacak ali cengiz oyunu ne olacak
    itler tepisir, sabreden cukka yapar
    yatirim tavsiyesi degildir
    Ve Ali Cengiz "figüran olarak da olsa" sahneye girer.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Kaptanin seyir defteri

Günlerden 5 ocak.Yilin bitmesine daha 361 gün var. Niye? Cunku bu yil 366 gün. Daha beraber 29 Subat'i kutlayacagiz.

Serin ve derin sularda ilerliyoruz

BofA israrla pesimizde ama henuz bi s2m yapamadi

15 milyarcik sermaye artirimindan sonra 5 milyarcik istirak geri alim haberi dw muhtemelen tren-öküz denklemine göre hareket edecek.

Su geri aldiginiz hisseleri de bedelsiz dagitin da 100. Yilda destan yazmis olun

Hakan Bey'e geri verin tavsiyesi olup
    YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR
    Kaptanin seyir defteri
    Bugün günlerden 8 ocak.
    Serin ve derin sularda ilerlemeye devam ediyoruz.
    BofA israrla pesimizde demistik. Bugün bir baris heyetinin gemimizi ziyaret etme istegi resmi olarak tarafimiza iletildi.
    Ancak gecmis tecrübelerimiz paralelinde temkinli olmaya devam ediyoruz.

Hakan Bey`den ise henüz bir haber yok.
    Geri alinan hisselerin bedelsiz dagitilmasi haberi gemi personeli icin önemli.

4. Hakan abi bu işi biliyor. Yabancı pazartesi gelir dedi........
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. 27 Ocak çarşamba günü 21.80 ortalamayla aldığın İSCTR lerin hepsini son 1 saatte 25.10 ortalamayla verdim. Elimde hisse kalmadı, ful nakidim artık. 12 günde %15 (hisse başına 3.30 TL) net kar benim için tatmin edicidir, kağıtta kalmaya devam edenlerin işi rast gele.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Artık bu kağıtta beklemenin bir anlamı da kalmadı bana göre. Şu anki seviyeden hedef fiyat olan 33-34 TL ye %30-35 gibi bir kar potansiyeli kalmış. Ben bu getirinin 1.5 katını hiç risk almadan para piyasası fonundan zaten elde ediyorum. Mevcut şartlarda, büyüklüğü belirsiz bir risk alıp potansiyel getirisi risksiz enstrümanınkinden çon daha düşük bir yatırımın peşinde koşmanın mantığı yok diye düşünüyorum, tabii bu benim şahsi görüşümdür. TH
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Özel banka hisseleri defter değerlerinin 1.2 katından işlem görüyor artık. Hele ISCTR'nin piyasa değerine ISATR ISBTR ISKUR'ları eklersek daha da yukarı çıkıyor bu PD/DD rasyosu. Sizi bilmem ama ben özel banka hisselerinin artık değerlerini ful olarak yansıttığına inanıyorum. Tabii ki daha da yukarıya gidebilirler, bunun böyle olup olmayacağını önceden öngörmek imkansız. Para piyasası fonu, mevduat hesabı ve devlet tahvili gibi risksiz yatırım enstrümanlarının sunduğu getirileri; yüksek riskli bir yatırım aracı olan hisse senetlerinin potansiyel getirileri ile karşılaştırmanız gerekiyor eğer bilinçli bir yatırımcı iseniz. Eğer risksiz bir yatırım yılda %50 net getiri sağlıyorsa, yüksek risk taşıyan bir enstrümanda yıllık %30 luk bir potansiyel getiri peşinde koşmak mantıklı değildir bana göre. Ben sizden farklıyım çünkü bilinçli yatırımcıyım, gereksiz yere risk almam. Her koyun kendi bacağından asılır, herkes kendi icraatından sorumludur.

8. Yeterli tecrübe ve bilgiye sahip olmayan, bilinçsiz diye nitelediğimiz borsa oyuncularının BİST'teki oranı son derece yüksek olmalı diye düşünüyorum. Borsadaki toplam yatırımcı sayısına 7.5 milyon desek bunun asgari 7 milyonu bilinçsiz kategoridedir tahminimce. Kumar oynamak ile yatırımcılık arasındaki farkı görmekten aciz olan bu kitle elbette uzun vadede kaybetmeye mahkumdur.

Sayfa 576/630 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •