Sayfa 584/653 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634 ... SonSon
Arama sonucu : 5221 madde; 4,665 - 4,672 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Deniz Ali slm

Banka için pozitif tavrını koruyor musun?

Bankalar şeffaf ve karları ölçülebilir olsa da götürülmüyor. iki gündür tahta izliyorum .

10 kademe de toplam 500 000 lot varken. 75000 lot işlemle 10 kademe bir anda düşüyor. Robotlar sürekli emir siliyor.

bazen bakıyorum bir anda 20-30 kademe yukarı tarıyorlar. Acaba diyorum mal mı arıyorlar. ama sonra bir anda basıyorlar.

Vatandaş zaten teveccüh göstermiyor. ne olacak xbankın halı zor valla

BORSA BARBUT ATMAYA döndü.

Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    O da bilmiyor.

Anketlere göre karar verecek.

İnsanlar maaşlarında, hesaplarında gördükleri tl nin hiç bir işe yaramadığını anlamadan önce patlatır erken seçimi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

2. İlginç bir gelişme!
     Alıntı Originally Posted by bence Yazıyı Oku
    Gazeteci Recep Canpolat, fiktif altın ticareti işine karışan 4 özel bankanın içinde yabancı ortaklı bankalar olduğunu söylüyor.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...ti-615298h.htm

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...di-617419h.htm

3. KAYNAK: 15.01.2023 - 00:07

Son Güncelleme : 15.01.2023 - 00:50

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/son-d...okyMrlzPxAz_-w

Son dakika haberi! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) liralaşma stratejisi kapsamında zorunlu karşılık oranlarında değişikliğe gitti.

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre, 3 aydan uzun vadeli Türk lirası mevduat için zorunlu karşılık oranları yüzde sıfır olarak belirlendi.

Ayrıca, yurt dışından doğrudan temin edilen 6 aydan uzun vadeli yabancı para yükümlülüklerdeki artış için 2023 yıl sonuna kadar zorunlu karşılık oranlarının yüzde sıfır olarak uygulanmasına karar verildi.
    Bahse konu değişiklikler, tesisi 3 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olan 20 Ocak 2023 hesaplama tarihinden itibaren geçerli olacak.

ZORUNLU KARŞILIK ORANI NEDİR?
    Zorunlu karşılık oranı mevduat kabul eden bankaların bu mevduatlara karşılık olarak TCMB'de bulundurmak zorunda oldukları mevduatların oranıdır ve bu oran TCMB tarafından kararlaştırılır. Zorunlu karşılıklar para politikasını uygulama aracı olarak kullanılabilir.
    Eğer bankalar atıl rezervlere sahip değilse, zorunlu karşılık oranı artırıldığında bankalar verdikleri kredileri geri çağırırlar ve bu durum para arzının azalmasına neden olur

Zorunlu karşılık oranı düşürüldüğünde ise zorunlu karşılıkların bir kısmı kullanılabilir rezerv şekline dönüşür, bu da bankaların kredi tabanını artırır. Bankaların kredi tabanın genişlemesi de para arzının artmasına neden olur. Zorunlu karşılık oranının arttırılması daralmacı para politikasına, oranın azaltılması ise genişlemeci para politikasına işaret eder.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YTD

4. Bu karar mevduat faizlerinin yukarı trendini artırır sanırım..

5.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bu karar mevduat faizlerinin yukarı trendini artırır sanırım..
    Dolari ve borsayı baskılar mi, esas mesele o

6.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bu karar mevduat faizlerinin yukarı trendini artırır sanırım..
    Bu durum bankalar için pozitif bir gelişmedir çünkü serbest bırakılacak karşılıklar sıfır maliyetli bir kredi kaynağı yaratacak, bankalar daha çok kar yazacak bu sayede. Mesela AKBNK için bu serbest kalacak karşılığa 2 milyar TL desek, bu meblağ sıfır maliyetli 2 : 0.12= 17 milyar TL lik bir kredi kaynağı demek olur. Bu kredilerden yılık bazda %25-30 arası faiz getirisi elde ederse yılda 5 milyar TL ekstra brüt kar elde eder. Bu rakam da yıllık net karını %7 gibi artırır. Bu rakamlar temsilidir, bankanın bilançosuna hakim değilim. Nihai ekstra yıllık kar rakamı %7 den az da olabilir çok da.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Mevduat faizlerine gelince, burada arz artacak çünkü pek çok insan vadeli hesap açtırmak isteyecek. Vadeli hesap için kaynak artacağına göre fiyatın yani faiz oranının düşmesi icap eder.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. küçük yatırımcının bilmediği ancak türkiyedeki ve yabancı yatırım ortaklıkları yerlilerde dahil akbankta bir pisliğin olduğunu biliyorlar zira akbank yükselişlerde en az tepki veren düşüşlerde en hızlı düşen bir banka belkide akbank batmak üzere olan bir bankadır hisse hareketleri iddalarımı tam doğrular niteliktedir.. bu sebeble yeni girecek küçük yatırımcı kardeşler balıklamasına fk sı düşük pddd si düşük diye atlamasınlar bu bankada kesin bir pislik olduğu konusunda çok ciddi endişelerim var umarım haksız düşünmüş olurum.

Sayfa 584/653 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •