Sayfa 588/899 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Adil fiyatın ne olduğunu biliyorum. O nedenle 6,50 olabileceğini yazdım. Aşağıya da açıklamayı koyayım.

SPK Başkanı Taşkesenlioğlu, bankacılık yasa teklifi kapsamında sermaye piyasasına güç katacak yeni düzenlemelere ilişkin Meclis Komisyon üyelerine bilgi verdi. Borsada son 30 günde oluşan fiyatların ağırlıklı ortalaması yerine "adil fiyat" uygulaması geldiğini belirterek, "Adil fiyat beş kritere göre belirleniyor. Sadece son bir aydaki fiyatların esas alınması burada muhtemel manipülatif ve piyasa bozucu işlemler neticesinde gerçek fiyatı, olması gereken fiyatı yansıtmaması durumu var. Buradaki temel unsur yatırımcıların haklarını korumak olduğu için sadece son 30 güne bağlı kalmadan, değerleme raporu dâhil, son altı aylık, son bir yıllık ve son beş yıllık fiyatların ortalamasından hangisi yüksekse onu uygulayıp yatırımcıların mağduriyetini giderme amacı taşıyoruz" diye konuştu.

Esas merak ettiğim güme gitmesin.

Örnek rakamlar üzerinden benim anladığım doğru mu.
    30 ocak öncesi elinde hissesi olan biri olarak Sizlere sormak isterim.
    Şuan beklenen değerleme fiyatının soda için 7.00tl Şiseninde 5.80 geldiğini varsayarsak (1 soda 1,2 şişe eder.) ve birleşme işlemininde 31 temmuz da yapılacağını bildirdiğini düşünürsek.
    Bizlere 2 yol sunacaklar.
    1. Adil Fiyat - Tahminim soda için çıkabilecek en iyi adil fiyat 6,50 civarıdır. (anladığım kadarıyla sadece 30 ocak öncesi hisse sahibi olanlar bu haktan faydalabiliyor.)
    2. Birleşmeyi beklemek. - Burada açıklanan şişe fiyatı 5,80 31 temmuz itibariyle şişenin işlem göreceği fiyat mıdır? Yoksa şişe son işlem gördüğü fiyattan mı değişimler gerçekleşecek.( Esas can alıcı nokta bu bence)
    slm

1-Adil fiyat 6.5 tl nasıl buldugunuz merak ettim açıkcası 8 aracı kurum hedef fiyatları en düşük 7.5 tl iş yat ile en yüksek 10.15 tl garanti yat

8 Aracı kurum 8.64 tl fiyat ortalaması soda için...

2-Şişe 5.8 tl nasıl buldunuz ? işlem gördügü fiyat önemi yok diyelim 1 sodaya 1.4 şişe verildi hesapta olan 10.000 soda 14.000 şişe dönüşmüş olacaktır

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Spk ümüğünü sıkacam diyor,
    Bırsa fiyatı na göre değil diyor,onun dahi son şukadar n krtalaması diyor,
    Değerlem şirketi raporu diyor,
    Bunkarın sonucunda,adil ayrılma hakkı,adil değerleme,adil değişim oranı çıkcak.

Ky lehihen oldu son düzenleme,çok açık.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. SODA - Soda Sanayii

Spk duyuru metninde dün 12-03-2020 itibatiyle spk mevzuatı güncellenmiştir diye duyuru var,

Umarım beklediğiniz değişikliği kapsayan düzenlemedir,

Şişe nin sürekli verdiği cevap olan spk yi bekliyoruzun karşılığı düzenlemedir,
    Umarım,

Tam açamadım bendeki cihazla sayfa kapanıyor sürekli.

Biraz bakabildim ikinci kısım adı altında ortaklıkdan çıkarma ve adil diyat uygulamasıda var şuan,yani şişenin beklediği düzenlemeyi spk dün itibariyle değiştirmiş yanlışım yok ise.

Halka açık ortaklar sekmesinde ortaklıkdan çıkarma adı altında yazılmış.

https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Index/du004%5B/url%5D
    Son düzenleme : toibek; 13-03-2020 saat: 18:47.

4.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Spk duyuru metninde dün 12-03-2020 itibatiyle spk mevzuatı güncellenmiştir diye duyuru var,

Umarım beklediğiniz değişikliği kapsayan düzenlemedir,

Şişe nin sürekli verdiği cevap olan spk yi bekliyoruzun karşılığı düzenlemedir,
    Umarım,

Tam açamadım bendeki cihazla sayfa kapanıyor sürekli.

Biraz bakabildim ikinci kısım adı altında ortaklıkdan çıkarma ve adil diyat uygulamasıda var şuan,yani şişenin beklediği düzenlemeyi spk dün itibariyle değiştirmiş yanlışım yok ise.

Halka açık ortaklar sekmesinde ortaklıkdan çıkarma adı altında yazılmış.

https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Index/du004%5B/url%5D
    Adil fiyatı göremedim 30 günlük ortalama diyor yada ben yanlış baktım

ASUS_X00IS cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Rakamlar hayali. Önemli olan değerleme de farz edelim 5.80 gibi bir rakam çıktı. Fiyat buralarda iken birleşme bin olacağı gün 5.80 fiyatından mı işlem görecek. Merek ettigim nokta bu.

6.  Alıntı Originally Posted by akmahir Yazıyı Oku
    Adil fiyatı göremedim 30 günlük ortalama diyor yada ben yanlış baktım

beklenen haber yani Tebliğ resmi gazete çıkacak arkadaşlar aynı zaman da spk duyurular bölümünde yayınlanır

7.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    beklenen haber yani Tebliğ resmi gazete çıkacak arkadaşlar aynı zaman da spk duyurular bölümünde yayınlanır
    Kanun resmi gazetede yayınladı 25 şubat bu kanunun nasıl uygulanacağı anlatıyor ama ben adil fiyatı göremedim

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku

Spk ümüğünü sıkacam diyor,
    .

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazmak isteyip de yazamadıklarıma göre çok kibar bir ifade

Sayfa 588/899 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •