Onemli Gunler Banner
Sayfa 590/1006 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: Viop LVIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,901
    VİNÇ OPERATÖR maaşı 150k ya dayanmış(haberlerde var)

MOTOR -KAPORTA ustası yok..

Ara eleman yok oldu.Çünkü ülkeye gereksiz yere ÜNİVERSİTE açıldı.Bizim zamanımızda 40-50 vardı.Şİmdi 220 yi geçmiş.

10 k ögretmen ihtiyacı varken 50 k öğretmen yetiştiren üniversiteler var.Yeni mezun mühendisler (2-3 üniversite mezunu dışında) asgari ücretle işe başlar ve uzun süre devam ediyor.

Olan esasında 24 yaşında olan çocuklara oluyor..Atanamayınca 15 bine özelokulda sürünüyorlar...

ACİİLEN Bazı üniversiteler kapatılmalı ve ara eleman ihtiyacı karşılanmalı.Eksi netle üniversite okunmamalı..

Bizim zamanımızda 3 kere ÖSS ye girip kazanamazsan bir daha giremiyordun..veya sağlam bir baraj puan vardı...

Yanlış anlaşılmak istemem..Ama yetenekler farklı.Halamın oğlunun önüne bin parçaya ayrılmış uçak koy, tekrar monte eder..Ama dersleri iyi değildi..Bazıları ise dersleri çok iyidir ama eli tornavida tutamaz...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

2.  Alıntı Originally Posted by manif Yazıyı Oku
    Hocam geçmiş olsun. Hala sonda olayı var mı sende?
    Dünyanın en rezil işi ya. 7 ay kadar ben de kullanmak zorunda kaldım. Allah hepimize öncelikle sağlık versin. Arada makara yapıyoruz da, tekrardan çok geçmiş olsun.
    8 yıldır var. Daha önce tek kullanımlık sonda TAK sonda kullanıyordum şimdi. Torba ve sonda farkı yüzünden bıraktım eğer kullansam maaşın yarısı sağlığa gider. Az önce kızın diş teli için iki tel daha istediler 1400 ödedim. Önceki de 10 bin. Güya bedava. Bedavasi bu.

3. Hizmet sektörü döviz ile ithalat ile faiz ile fiyatları kontrol edilemiyor.

Ustalar geçinmek için bazen sürümden kaznıyor bazen fiyatlara zam yapıyor.

Sertifka, ustalık belgesi, standartlar vs sektöre giriş çıkışı da zorlaştırıyor olabilir.

Kiralar ve elektrik fiyatı arttı diye zamlar yapıldı ama sonra oralarda kaldı. İthal mallar genelde döviz ile beraber artıyor yeni, modeller gelince eskilerini ucuza da satabiliyorlar, internetten satılabilen şeyler genelde daha rekabetçi fiyattan olabiliyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

eğitimde şuan şu saniye.. çok köklü sağlam bir sistem getirsen.

ilk meyvesini 22 sene sonra alırsın.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

5. Benim kayınço köyde ineği bırakıp geldi. O zaman batıyordu hatta battı. Şimdi Konya'da ev tadilatı yapıyor. Aylığı minimum 150 bine geliyor. Eğer iki üç kişilik bir kadrosu olsa daha fazla kazanır. Dr dan randevu almaktan daha zor benim kayınçoya iş yaptırmaktan. Yemin ederim Nisan da parasını ödedim bekliyor Ekim'de ödedim bekliyor şimdi üçüncü bir işimiz var onunda yarısını ödedik. İşler çok yoğun benim kiler de baya hesaplı ses edemiyoruz. Gece 23-24 e kadar çalışıyor.

EKK toplantısı bitmedi hala herhalde. Kamuda bu kadar uzun toplanmazlar normalde, ara verirler falan, haber sızar dışarı. Neyse toplantı kararlarına göre bir ayı kıyımı yapabilir pala. Dikkatli olalım ayı kardeşlerim.

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    14:15... kritik bir 15 dakika... pala karar vermiş olabilir birşeylere

pozsuz girmek palaya ayıp olur... 905350 şort
    ilk tura 2binlik yetecekmişti.. 4000 e gittik olmadı.. geri maliyet yerinde sinir harbi yaptırdı kendiyle bana

8. İlk kar tahmin raporu Teb den gelmiş. Doğal olarak enflasyon muhasebesi uygulanmayacak banka ve bilançosu yabancı para olanları yazmışlar.
    Bana biraz zayıf geldi..

Sayfa 590/1006 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •