Sayfa 591/1004 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Viop XXXIV

1. Nurinin grafiğe göre ben şunu anladim 147 148 149 vs ortalamalara düşüş olursa buy dips dogrumudur

2.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Bu durum, ocu/bucu denilecek durum değil Sayın KaraKemal.
    Bu güzel yurt hepimizin. Yönetenler çiçeği, böceği, kurdu, kuşu, insanı yani tüm zenginliği ile bu vatana karşı sorumlu.
    İçimiz yanıyor.
    haklısınız

bazı konularda da uyanık olmak lazım..

3.  Alıntı Originally Posted by battousai Yazıyı Oku
    Nurinin grafiğe göre ben şunu anladim 147 148 149 vs ortalamalara düşüş olursa buy dips dogrumudur
    tam öyle değil..

buralardan al diyo, stop olarak 1470- 1480 belirle diyo

4. Herif Bu hafta yukari surmeye devam edecek gibi gorunuyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sen nasıl bir zekanın ürünüsün ya? ülke yangın yerine dönmüş...aklınca chp li belediyelere geçirecek...kafaya bak...lan böyle bir durumda senin benim sorumluluğum diye bişey olur mu? görüntüleri hiç mi izlemedin yangın söndürme araçları da var arazözler de var...sorun bunların bu işi çözemeyeceği...havadan müdahale olmadan o dik yamaçlara dağın tepesine hangi itfaiye aracı çıkabilir? belediyelerin elinde uçak vardıda kullanmadılar mı? böyle bir zamanda bile utanmasan suçlu chp diyecen zaten örtülü şekilde onu da diyorsun...bıktık lan sizden...troller...

valla EMLAK seni gömüp gömüp çıkartıyordu az bile yapıyormuş...

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    tam bilmediğim için soruyorum- yangınları söndürmek itfaiye teşkilatlarının görevi değil mi ? şehir dışı olunca yangın söndürme görevi orman bakanlığına mı devroluyor, yoksa yine itfaiyenin görevi mi ?? bildiğim kadarıyla büyükşehir olan illerde artık kırsal alanlar da belediyelerin yetki alanına dahil.. yangınlara karşı yetersiz hazırlık durumu, müdahalenin yetersiz kalışı üzerinde niye sadece merkezi hükümet konu ediliyor, esas sorumlu belediyeler değil mi ??

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sen nasıl bir zekanın ürünüsün ya? ülke yangın yerine dönmüş...aklınca chp li belediyelere geçirecek...kafaya bak...lan böyle bir durumda senin benim sorumluluğum diye bişey olur mu? görüntüleri hiç mi izlemedin yangın söndürme araçları da var arazözler de var...sorun bunların bu işi çözemeyeceği...havadan müdahale olmadan o dik yamaçlara dağın tepesine hangi itfaiye aracı çıkabilir? belediyelerin elinde uçak vardıda kullanmadılar mı? böyle bir zamanda bile utanmasan suçlu chp diyecen zaten örtülü şekilde onu da diyorsun...bıktık lan sizden...troller...

valla EMLAK seni gömüp gömüp çıkartıyordu az bile yapıyormuş...
    Hükümet elindekini saraylara 5li çeteye gömsün, kendine uçak filosu yapıp 1 yangın söndürme uçağı almasın, THK uçaklarını engellesin, sonra suçlu CHP'li belediye. Döviz başlığında boşuna dayak atmıyorlar trollere.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Belediyeler sorumlu demiş, bir an şüphe ettim kanuna baktım;

6831 sayılı Orman Kanunu

Madde 68 Ormanların içinde veya yakınında ateş ve yangın belirtisi görenler bunu derhal orman idaresine veya en yakın muhtarlığa, jandarma dairelerine veya mülkiye amirlerine haber vermeye mecburdurlar.

Yangın ihbarında Devlete ait her türlü askeri ve mülki haberleşme vasıtalarından derhal ve parasız olarak faydalanılır.

PTT merkezleriyle, demiryolları istasyonlarından çekilen yangın ihbarına ait telgraflarla yangının seyrini bildiren ve yangın hakkındaki yardım taleplerini ve söndürülmesine ait direktifleri ihtiva eden telgraflardan ve aynı hususlara taallük eden telefon muhaberatından ücret alınmaz.

Yangın haberleşmesini en seri şekilde sağlamak üzere ormanlardaki yangın gözetleme kule ve kulübeleriyle bakım merkezi ve orman teşkilatının kuruluş merkezleri arasında orman idaresince gerektiği yerlerde telefon devreleri ve Cumhurbaşkanı karariyle ruhsat almak suretiyle telsiz alıcı ve verici istasyonları tesis olunur. (1)

(1) 2/7/2018 tarihli ve 700 sayılı KHKnin 38 inci maddesiyle, bu fıkrada yer alan İcra Vekilleri Heyeti ibaresi Cumhurbaşkanı
    şeklinde değiştirilmiştir.

Telefon devreleri PTT İdaresi santrallerine ve PTT İdaresinin santrali olmıyan yerlerde jandarma santrallerine bağlanabilir. PTT santrallerine bağlı olanlar hariç olmak üzere hususi telefon hatları için hiçbir ücret, resim, vergi ve ruhsat parası verilmez.

Madde 69 (Değişik: 19/4/2018-7139/14 md.)

Orman idaresi, orman yangınlarını önlemek ve söndürmek maksadıyla her türlü hizmeti yapar veya yaptırır.

Orman sayılan alanlar dışındaki yangınlarda ormana sirayet etme riski bulunan kırsal alan yangınlarının söndürülmesine imkânlar ölçüsünde katkı sağlanır. Bu maksatla görevlendirilen personel hakkında 71 inci madde hükümleri uygulanır.

Orman yangınlarını önlemek maksadıyla, orman yangını öncesinde ve yangın esnasında orman idaresi ile diğer kamu kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu, mahallin en büyük mülki idare amiri sağlar. Kamu kurum ve kuruluşları, mahallin en büyük mülki idare amirinin verdiği talimatları yerine getirmek ve her türlü desteği sağlamakla yükümlüdür.

Yangın söndürme çalışmalarına fiilen katılan resmi ve özel her türlü aracın akaryakıt giderleri Orman Genel Müdürlüğünce karşılanır.

Orman yangınlarıyla mücadelede gönüllülerden de faydalanılır. Gönüllülerin yangına ulaşımı ile yangın söndürmeye yarayacak aletleri ve giyecekleri, Devlet ormanlarında orman idaresi, diğer ormanlarda ise sahipleri tarafından karşılanır.

Yangına katılan personel ve gönüllülerin iaşe giderleri yangın söndürme faaliyetleri süresince orman idaresi tarafından karşılanır.

Madde 72 (Değişik: 19/4/2018-7139/15 md.)

Orman yangınlarını önleme ve söndürme işlerinde görevlendirilen işçilerin, orman yangın ekip bina ve yangın gözetleme kulelerinde bulunan sosyal tesisler ve lojmanlarda çalışma saatleri dışında geçirdiği süreler, 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 63 üncü maddesinde düzenlenen çalışma süresinden sayılmaz. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin yapılacak fazla çalışma ve diğer hususlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görüşü alınarak, Orman Genel Müdürlüğünce hazırlanacak yönetmelikle düzenlenir.

Madde 73 (Mülga: 19/4/2018-7139/18 md.)

Madde 74 Orman idaresinin göstereceği lüzum üzerine mahallerinin en büyük mülkiye amirleri, kuraklık veya yangın olup da henüz söndürülmüş fakat sirayet ihtimalleri tamamen bertaraf edilmemiş olmak gibi fevkalade zamanlarda muayyen bir müddet için ormanlara girmeyi men ve oralardaki her türlü işlerin tatilini emredebilirler.

Madde 75 Orman idaresi yangınları önlemek maksadiyle en çok beş yılda tahakkuk ettirilecek bir plan ve program dahilinde yangın emniyet yolları ve yangın kule ve kulübeleri yapmak ve bunları idare merkezlerine telli ve telsiz telefonla bağlamakla mükellef olduğu gibi yangın tehlikesinin fazla olduğu mıntakalarda yangın mevsimine munhasır olmak üzere lüzum gördüğü yerlerde ve yeter miktarda yangın söndürme alet ve malzemesini havi motorlu vasıtalarla teçhiz ve takviye edilmiş yangın ekipleri bulundurur.

Şu an bulamadım ama, hatırladığım kadarıyla bu sorumluluk bütün kamu kurumlarına verilmişti, yani sadece kanundaki gibi Orman Bakanlığı değil herkes sorumludur, herkes kendi üzerine düşeni yapmalıdır gibi bir düzenleme yapılmıştı. Doğal Afetlerle ilgili mevzuatı taramak lazım, sanki oradaydı.

Neyse, belediyenin eti ne budu ne yaw...sorumluluk belediyeninmiş..

Dökülüyoruz tel tel...alarm sinyalleri bunlar..liyakatın yerini biatçı kültür alırsa, dolduramazsınız o koltuğu..

7. Hayırlı işler

Açılış GApi ve yeni tepeler ile 5 dalga tamamlanmis görüntüsü veriyor..

2. %61.8-%38 geri alım bekleyen var mj

8. Gardaş şirket değerler o kadar düşük ki bu kadar garmasaya rağmen market ralli başlatıyor.. bilançolar akıyor..

Sayfa 591/1004 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •