Sayfa 592/853 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,729 - 4,736 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    alicemal abi şimdi bu şerro yataya bağlamıştı aşağı gelirse 8,44'leri kırıp 8,16 yolu açılıyordu yukarısı malum. sanki ireyiz tahta yapıcısı gibi bir açıklama patlatınca teknik analizlerin kırılım noktalarını mı tutturuyor ne yapıyor sonra alt kademeler hayal oluyor. Artık şans ile açıklayamıyorum bazı şeyleri, sonra aklıma ağayla marabasının biz bu poku niye yedik o zaman fıkrası geliyor.
    tayyip'in kapasitesi bu kadar. Hangi hareketi yaparsa hangi sonucu doğurur kavrayamıyor. Beyni almıyor.

Bu adamın ve ailesinin tüm nakit servetinin doviz üzerinden olduğundan eminim. Kişisel olarak dovizin yüksek olması bu adamın işine çok gelir, ancak dovizin de çıkmasını istediğini sanmıyorum. Doviz çıksada insede servetini her sene zaten katlayarak artırıyor. devletin başında kaldığı müddetçede artıracak. Devletin başında kalması içinde dovizin en azından 7 nin altına inmesi gerektiğini kavrayabiliyordur herhalde. Kavrayamıyor da olabilir. Dovizin artışı ile enflasyon arasındaki bağı kuramıyor olabilir. 15 yaşındaki çocuk bu bağı kurabilir, tayyip kuramıyor olabilir.

Ne desem boş yaw. Bugün yine ekrana bakmayayım, akşamda sahil yürüyüşü yapayım. Mecburen koyun pozisyonunda bekleyeceğim. short alsan olmaz makro veriler desteklemiyor, long alsan tayyip izin vermiyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bizim burda bir veteriner var. Sokak kedisi deyince ameliyat fiyatını çok indiriyor. Belki sizinkide o tür bi şeyler yapar. Aslında belediye veterinerleri bedava yapması gerekiyor diye biliyorum.
    Geldim dün gece belediyenşn yerine götürdüm hayvanı ameliyattan sonra 21 gün barınakta tutacaklarını söylediler. Kıyamadım daha 11 aylık ve 2 yavrusu var annesi sütten kestiğinden bu yana benle apartmandaki çocuklar besledi minnacık bi anne çok nazlanarak büyüdü oralarda perişan olur. Buradaki özel veterinerler kıçındaki donu bile qlmaya hazırlar a.ü nün veteriner fakültesine götürdüm. Muayene için yarına gün verdiler ameliyata ne zamana gün verirler Allah bilir. Bugün ameliyat olur diye tüm günü ona ayırmıştım yarına kaldı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yabancının ve yerlinin hisse elinde tutma süreleri çok azalmış. Yerlininki 18 güne kadar düşmüş, yabancınınkide ... bak bu aklımda kalmadı. Sabah bluumbergin kadınlarından Gizem söylemişti. Ancak yabancıda kısa vade alıp satmaya başlamış.

TV deki ekonomi bebeleri arada sırada KY ye çakıyor. "Çok kısa sürede alıp satıyor" diyorlar. Böyle diyene odunla girişeceksin.

BIST de uzun vade elinde mal tutmana imkan yok. BIST seni kısa vadeci olmaya mâhkum ediyor.

BIST seni NEDEN kısa vadeci olmaya mâhkum ediyor.?

Çünki durup dururken, ortada bişey yokken, birden bire %10, %20 endeksi aşağı düşürüyorlar. KY yi silkeliyorlar. Pandemi başından bu yana 6 kere silkelediler.

Birde tayyip kararları ile hızlı düşüşler oluyor. Dünya gelişmeleri ile arada düşüyor. İstikrar ve belli bir düzen yok. Abartılı düşüş ve çıkışlar oluyor.

Bir kaç kere elinde senetle hızlı düşüşe yakalanmışsan, korkmaya başlıyorsun. Nasıl bu tehlikeden kurtulurum diye hesap yapıyorsun.

Başlıyorsun en küçük düşüşte hisse veya kontrat kapamaya.

Bir kaç kez daha hızlı düşüşe yakalanmışsan, korku beynine yerleşiyor. Her düşüş gibi görünen anda satmaya başlıyorsun. Yükselirkende almaya korkuyorsun "acaba yine aşağı dönermi" diye. Yükseldikten sonra için rahatlıyor alıyorsun, sonra aynı senaryo tekrarlanıyor.

Sonuçta herkes her korkuda satmaya başlıyor. Bilinçli seçimleri değil, BIST yapısı yüzünden bu hale geliyorlar.

Bu korkuyuda büyük oyuncular kullanıyorlar ve çok kolaylıkla KY yi dökebiliyorlar. Bizdeki sistem(Büyük oyuncular, BIST yönetimi, medya) tamamen büyük oyuncuların, kalabalıkları soyması üzerine kurulmuş.

Hani ekrandaki aracı kurum yetkilisi olarak bu durumu bilirsin, işine geldiğinide düşünüyor olabilirsin, tamam. Ama hiç olmazsa KY ye kısa vadeli oynuyorlar diye hakaret etme. O cümleyi kurduğunda, ya dalga geçiyorsundur, yada kafan basmıyordur.

Bu konudada rahatladığıma göre para piyasası ekranlarını kapatayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Geldim dün gece belediyenşn yerine götürdüm hayvanı ameliyattan sonra 21 gün barınakta tutacaklarını söylediler. Kıyamadım daha 11 aylık ve 2 yavrusu var annesi sütten kestiğinden bu yana benle apartmandaki çocuklar besledi minnacık bi anne çok nazlanarak büyüdü oralarda perişan olur. Buradaki özel veterinerler kıçındaki donu bile qlmaya hazırlar a.ü nün veteriner fakültesine götürdüm. Muayene için yarına gün verdiler ameliyata ne zamana gün verirler Allah bilir. Bugün ameliyat olur diye tüm günü ona ayırmıştım yarına kaldı
    Doğurmadan önce kısırlaştırılsaymış iyiymiş.? Belediyeler sokak hayvanlarını neden hala topluca kısırlaştırmazlar anlamam desem yalan olur. Rant peşinde koşmaktan, o işlere fırsat kalmıyordur.
    @NeAcaipDunya

Doğurmadan önce kısırlaştırılsaymış iyiymiş.? Belediyeler sokak hayvanlarını neden hala topluca kısırlaştırmazlar anlamam desem yalan olur. Rant peşinde koşmaktan, o işlere fırsat kalmıyordur.
    6 aylıktı götürdüm erkek kediler hep üzerindeydi. veteriner daha erken 2 ay sonra getirin dedi 1 ay sonra karnı şi,şmeye başladı sonrada doğurdu 3 tane anne kedinin kendi bebekı daha 8 aylık yavrulara bakmayı bile bilmiyor. doğurduğu yeri 2.günde anca buldum yavrunun biri ölmüş. onlara yuva yaptım apartmanın odrumunda çocuklara söylemedim bile yerini 1 ay yemek taşıdım su taşıdım 1. ayın sonunda apartmandakiler bu kedi hep içerilerde neden alıyonuz diye ş,ikayete başladı emcburen yavrulara var biraz daha büyüsünler çıkaracağım dedim. bir ay sonra yavrularda paldır küldür yürüyünce kediden korktuğunu (kediden korkan uzak duru aslında unlar kediden nefret edenler gurubu) söyleyenler tantana edince 2 aylık yavrularla anneyi dışarı taşıdım. bir aydırda öyle bakıyordum. 2 hafta önce anneyi kısırlaştırdım. anne dediğime bakmam toplasan 11 aylık bebek bide minyon ki gören yavru zannediyor. insanada çok alışık veremedim belediye veterinerine artık amsrafa katlanıp ben yaptıracağım tedavisini
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Öğle arası ahaber i açtım moralim yerine gelsin ihracatta rekor kırmışız zaten TL böyle düşerse TL bazında her gün rekor tazeleriz. cumada müjde gelecek.

Öyle demesi gerekmiyor. Önceki söylediğini tekrarlayacak.
    "Enflasyon düşünce faizi düşüreceğiz. Temmuzda Ağustosta enflasyonun düşmesini bekliyoruz." demesi gerekiyor.

Gazeteci bunun üzerine kesin soracak. "enflasyon düşmez artarsa ne yapacaksınız."

Diyeceği yine basit "o zaman faizi indirmeyeceğiz. Faiz enflasyon üzerinde kalacak demiştim" diyecek.

Zaten enflasyon uydurma, temmuz ağustosta artmaz. hali ile faizi artırmasına gerek kalmaz.

Olay çok basit ama bunlara grafen formülü gibi geliyor.
    hepsini söyledi ama
    olay inandırıcılıkta bittiğinden sanırım kimse inanmadı az gevşedi ama çıktığı yere sokamadılar.
    kaldıki onun demesinin hiç bir anlamı yok
    telefonda konuştuğu kişi ne derse o olduğunu herkes bildiğinden he he deyip geçtiler gibi

şu benim eski tiyo varya boru olanı 79-81 aralığı yeniden topladıkları ve yeni yolculuğuna başlayacağı söyleniyor
    tabi ben gözlerimle takip etmeye devam

Sayfa 592/853 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •