Sayfa 596/1002 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. uja günlük 43.25%, 4 günlük 12.65% (yıllıklandırılmış oranlar)

2.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    MÜKAFAT PORTFÖY BİRİNCİ FON SEPETİ FONU

MJB

bunun hakkında bilgisi olan var mı arkadaslar yapay zeka ile yabancı yatırım fonlarına yatırım yapıyorlar

stopaj galiba yine 0 ve yeni ve iyi bir baslangıc yapmıslar.

sizce alınır mı

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=MJB

Grubundaki rakiplerinin gerisinde kalmış. Ben düşünmem şahsen. %10 stopaj var ayrıca fon sepetinde.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Frendly küçük yatırımcı stop loss yapmayı bilmiyor. Asıl sorun bu. Aldığımız her şeyden kar etmiyoruz. Ama çıkmasını da bileceksin. Bol kazançlar dostum. Bu bilgi ile umarım kısa zamanda köşeyi dönersin
    valla stop para kaybettirdiği için insan strese girip daha çok risk alıp parayı eritiyor sonunda en azından benim denediğim küçük çaplı işlerde öyle oldu, sen kendi tekniğinle başarıyorsan saygı duyarım. köşeyi dönme peşindekiler bist ile ons altın 2500 de eşitlenecek diyenlerdi şimdi investingde 250k param gitti diye ağlıyorlar. ben 2020 nisanda tüm paramla biste girdim %30 kazandım faize geçtim 2020 ekimde yine girdim bi %30 daha yaptım aralıktan beri faizdeyim. benim yöntemim en garantili stressiz güzel para kazanma yoludur bunu tartışmam bile. sana da bol şans.
    Son düzenleme : friendly_1980; 19-10-2021 saat: 17:19.

4.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Grubundaki rakiplerinin gerisinde kalmış. Ben düşünmem şahsen. %10 stopaj var ayrıca fon sepetinde.
    Fon sepeti fonlarda stopaj yok hocam

https://m.garantibbva.com.tr/mobile-...gisikligi.page

Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile 23.12.2020-31.03.2021 tarihleri arasında alınan satın alınan (değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ile unvanında "döviz" ifadesi geçen yatırım fonları hariç) yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0 oranında stopaj uygulanıyor

5.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Fon sepeti fonlarda stopaj yok hocam

https://m.garantibbva.com.tr/mobile-...gisikligi.page

Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile 23.12.2020-31.03.2021 tarihleri arasında alınan satın alınan (değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ile unvanında "döviz" ifadesi geçen yatırım fonları hariç) yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0 oranında stopaj uygulanıyor
    KAP ta ki yatırımcı bilgi formunda alttaki bilgi yazılı.

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabidir

6.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    KAP ta ki yatırımcı bilgi formunda alttaki bilgi yazılı.

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabidir
    O formları düzeltmediler öylece kaldı.
    Fon sepeti fonları 31.12.2021'e kadar alınırsa 0 stopaja tabi.
    Fon sepeti fonlarından sadece fon ünvanı "yabancı" olanlar %10 stopaja tabi.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O formları düzeltmediler öylece kaldı.
    Fon sepeti fonları 31.12.2021'e kadar alınırsa 0 stopaja tabi.
    Fon sepeti fonlarından sadece fon ünvanı "yabancı" olanlar %10 stopaja tabi.
    8.10.2021 tarihli formda yazılı.Son geçici sıfır stopaj durumuna atıfta bulunmaları gerekmez miydi?

8.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    8.10.2021 tarihli formda yazılı.Son geçici sıfır stopaj durumuna atıfta bulunmaları gerekmez miydi?
    Çoğu bunu yapmıyorlar o formlarda.
    PPF'lerin bilgi formlarında bile %10 stopaj var yazıyor.Herhalde 0 stopaj geçici olduğu için formlara yazmıyorlar.

Fon sepeti fonları "yabancı" değilse ( GBC gibi) stopaj sıfır o kesin.

Ak portföy şurada yazmış bu durumu.
    https://www.akportfoy.com.tr/tr/article/1462

Hatta ODV içinde yabancı unsurlar içermesine rağmen adı yabancı olmayınca sıfır stopajlı.Sıfır stopajlı kısmi döviz fonu olarak alınabilir.

Sayfa 596/1002 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •