Sayfa 600/1006 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

bu gibi sorular icin bir alanimiz var dostum

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=1161&page=708

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    bu kırlı fıyat temız fıyat var.kırlı fıyattanmı satıs oluyor.birde yıllık kupon faizi ve yıllık getırı nedir?eurobondda...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Shit coinlerde kumar oynayanlara pek acımıyorum. Nasıl ki patronu namuslu, dürüst, bacası tüten, temettü veren borsa şirketlerine yatırım yapanlar varken bir kasa bir masa dandik şirketlerde kumar oynayan aynı değilse kripto yatırımında da aynısı var.

Mesela ben decentraland projesine uzunca bir süredir güveniyordum ve bu projeyi haftalarca inceledikten sonra yatırım yapmaya başladım. Ve metaverse projesi biraz şansıma da olsa hızlıca beni ödüllendirdi. Ben çok iyi kar yapmama rağmen decentraland yatırımlarımı hiç bozmadım ve hala yatırıma devam ediyorum. Çünkü bunlar çocuğuma yaptığım yatırım. en az 10 yıl realize etmem.

Ama bizim millet ne yapıyor it-köpek koin, kuçu kuçu koinlerde kumar oynuyor.

Kabul etseniz de etmeseniz de gelecek blockchain ve sanal dünyada yürüyecek. Hatta pandemi de insanları buna hazırlamak ve katalizör görevi görmesi için için kasıtlı olarak çıkarıldığını düşünüyorum.

Apple ilk çıktığında ipod almak yerine apple hissesi alan kişi hala tuttuysa şimdilerde multi-milyoner oldu. O zaman da apple hissesine yatırım yapmayı akıl dışı bulmuşlardır.

Hatırlarsanız ekonomi kanallarında dinazorlar bitcoin, ethereum için bile geçtiğimiz yıllarda neler neler diyorlardı, ama şimdi bakın bloombergde altın-gümüş-dolar gibi fiyat bandı geçiyor.

Bitcoin-ethereum matematiktir. Çoğu insana güven olmaz ama matematik binlerce yıldır en güvenilir şeydir.

Ama tüm bunlara rağmen kağıt paralardan ve hatta gayrimenkulden bile daha güvenilir bulmama rağmen portföyümün %5'inden fazlasını yatırmıyorum ve hatta en az 3 adet kripto para borsasını kullanıyorum.

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Dün yazmıştım. Metaverse oyun alanı gibi algılanıyor. Aslında bir nevi paralel evren. Çalıştığın işyeri orada, bankan, marketin, kasabın,manavın hatta sinema, tiyatro, ve dahi kumarhane orada. Evin var yav gerçek hayattaki arkadaşların misafirliğe geliyor. Parası var. Ünlü şirketler arsa almış şehir merkezinde .
    Oyun değil. Yanlız devletler ne der bu işe tahmin zor. Fakat şu var kullanımı kısıtlı olan koinler sınırsız kullanıma açılma durumu var.
    Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Dün yazmıştım. Metaverse oyun alanı gibi algılanıyor. Aslında bir nevi paralel evren. Çalıştığın işyeri orada, bankan, marketin, kasabın,manavın hatta sinema, tiyatro, ve dahi kumarhane orada. Evin var yav gerçek hayattaki arkadaşların misafirliğe geliyor. Parası var. Ünlü şirketler arsa almış şehir merkezinde .
    Oyun değil. Yanlız devletler ne der bu işe tahmin zor. Fakat şu var kullanımı kısıtlı olan koinler sınırsız kullanıma açılma durumu var.
    Saygılar
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Second_Life

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Mataverse'de mevduat faizleri ne kadar bilen varmı?

5. Teketek te Suriyeye operasyon tartışılıyor.

Yine detaylı haritalar ortaya çıkmış...

Operasyon olursa MB nın müdahale etmeme kararı ile dolar nerelere gidebilir?

Seçim öncesi vatandaşımız kampanya ile dolar satıp iktidara olan destek artar mı?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    2 Kasım 2020 dolar TCMB alış kur 8.37
    2 Kasım 2021 dolar TCMB alış kur 9.51

Yani dolar yüzde 13.6 artmış

Senin kılçıksız mevduat doları ezmiş hocam
    Ucuz denilen BİST 100 %40 artmış geçen sene aynı zamana göre

7.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    2 Kasım 2020 dolar TCMB alış kur 8.37
    2 Kasım 2021 dolar TCMB alış kur 9.51

Yani dolar yüzde 13.6 artmış

Senin kılçıksız mevduat doları ezmiş hocam
    Benim yüzde 20 kılçıksız enflasyon korumalı mevduat 7 aylık devam ediyor. Son bir yılı değerlendirecek olursak kalan 5 ayda yüzde 19 yüzde 5 stopajlı idi.

8.37 x 1,19 (yaklaşık faiz kazancı)= 9,96 eder ki dolar henüz bu seviyeleri göremedi....
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ucuz denilen BİST 100 %40 artmış geçen sene aynı zamana göre
    Dolarda kalan yaya kalmış yani o halde

Sayfa 600/1006 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •