Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 601/1014 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Türkiye de bazı belediyeler de inanılmaz rüşvetler dönüyor.

İskan verilmeyecek uygunsuz yapılara iskan veriyorlar. Müteahhit rüşvet vermese birçok yapı iskan alamaz. Kalitesiz uygunsuz yapılar ileride deprem sırasında birçok insanı mağdur edecek.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yanımda ev işlerinde çalışan hanım 4 yıl önce Toki nin uygun fiyatlı Kayaşehirde ki bir projesinden 80 bin tl peşin, teslimden sonra ayda 700 Tl sabit taksitli bir projesine girmişti, evlerin teslimi gecikti, bu yılda biterse 2 yıl olacak. Kendisi hangi etap filan bilmiyor , kızı ve damadının tavsiyesiyle girmiş akıbeti ne bilmiyor ve bayağı üzülüyor. Son duyduğu habere göre sözüm ona evler bitmiş lakin müteahhit iflas ettiği için evleri Toki teslim edemiyormuş. Eee! ben ne anladım bu iştem ? Hani TOKİ güvencesi nerede ?

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    4 yıldır 2 ray döşememedi banliyo hattına, haftasonu geçerken düşündüm de sögütlücesme pendik arasına dök asfaltı metrobus.. Duraklar da hazır var

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    zaten dertleri tren yolu yapmak/onarmak değil gebze kadıköy arasında tren hattı üzerindeki rantı öldürüp e-5 ve üzerindeki bölgenin rantını yemek

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bağdat Cad. nin güvenilir müteaahitlerinden biri batmış.

http://www.habitat.com.tr/
    ellerinde iş olarak 3 tane vasat apartmanın dönüşüm işi var, bi tane de küçük çakma ticari proje.. cadde tarafında bunun gibi kaç yüz tane müteahhit iş yapıyor saymadım bilmiyorum, ama infial uyandıracak bir batış haberi gibi gözükmüyor.. ağaoğlu, tahincioğlu, dap yapı falan desen ses getirir, ama bunun bir haber değeri yok, anca ücra forum köşelerinde yer bulur..

4. Peki Malta'da sekiz sirketi olan BB cocuklarinin haber degeri var mi ?

5. Bence inşaat sektöründe batık çok olabilir.

Demir Çimneto ve Beton fiyatları roketledi.

Bir de işbilmez mesleği olmayan zırcahil müteahhitler var.

Piyasa iyi iken müteahhitler işi oraya buraya rüşvet vererek idare ediyorlardı. Piyasa daraldı. Alıcı kitlesi seçici oldu. Kötü inşaatlar elde kaldı. Rüşvet verecek güç kalmadı dandik müteahhitlerde.

Batak çok bence. Bankalar bu yüzden konuta fazla kredi vermiyorlar belli projeler haricinde.

Bu arada (rüşvet alan da veren de cehennemliktir) İslamiyete göre.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    ellerinde iş olarak 3 tane vasat apartmanın dönüşüm işi var, bi tane de küçük çakma ticari proje.. cadde tarafında bunun gibi kaç yüz tane müteahhit iş yapıyor saymadım bilmiyorum, ama infial uyandıracak bir batış haberi gibi gözükmüyor.. ağaoğlu, tahincioğlu, dap yapı falan desen ses getirir, ama bunun bir haber değeri yok, anca ücra forum köşelerinde yer bulur..

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Abd vatandaşı geri zekalılara akıl veremeyiz, bizim derdimiz yurdun malı yerli TÜRK vatandaşlarımıza. 70 yaşında 30 yıllık krediye giren yada ABD de yaşayan 48 yaşındaki KAPİTALİST akrabanızın 40 yıllık konut kredisi ile eve girmesi akıllı bir işse diyecek bir şeyim yok. Demek ki kapitalist sistem bayağı iyi işliyor ...Bu arada laf sokmuşunuz bana da ,akıllı olan akıl dağıtır, 70 yaşında 30 yıllık kredi alanları örnek gösteren bir kişinin akıl konusunda söyleyecek fazla bir şeyi olamaz bence.
    Umutabi,yapmayın,yok sayın ben son 3 aydır öyle yapıyorum kafam çok rahat,yoksa beyin devrelerimiz yanacak bu parlak kafa yüzündenBir gün Türkiye de yaşanmaz yazar,ertesi gün İstanbul güzellemesi yapar,garip bir tip,ben ciddi olarak yok sayıyorum,beni alıntıladığı zaman cevap da vermiyorum,sizde öyle yapın,mutlu olun...

7. Almanya nın tamamında müteahhit sayısı 4000.

Biz de müteahhit sayısı 2 milyon.

Rüşvet olmasa bu sayı bu kadar yüksek olabilir mi?

Dandik konutlar projeler elde kaldı. İnşaat sektöründe batak sayısında patlama olursa hiç şaşırmam.

İskan verilmeyecek konutlara iskan veriliyor.

Ama uzun vadede iyi olur. Biz de müteahhit sayısı belki doğal seleksiyon sayesinde 10bin e iner 2milyondan.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bence inşaat sektöründe batık çok olabilir.

Demir Çimneto ve Beton fiyatları roketledi.

Bir de işbilmez mesleği olmayan zırcahil müteahhitler var.

Piyasa iyi iken müteahhitler işi oraya buraya rüşvet vererek idare ediyorlardı. Piyasa daraldı. Alıcı kitlesi seçici oldu. Kötü inşaatlar elde kaldı. Rüşvet verecek güç kalmadı dandik müteahhitlerde.

Batak çok bence. Bankalar bu yüzden konuta fazla kredi vermiyorlar belli projeler haricinde.

Bu arada (rüşvet alan da veren de cehennemliktir) İslamiyete göre.

8. Almanyayi bilmem, ama Kanada'da proje degeri kadar nakit teminati koyamayan insaat filan yapamaz.

Yapilan isi kamu otoritesi adim adim takip eder, onaylar. Begenmezse yiktirir yeniden yaptirir.

Yani ben bu isten kazanmadim, birakip giderim yok.

Evi teslim aldiniz, bilmem ne borusu patladi, eger yapan sirketi ararsaniz, aninda gelip tamir eder yeniler, yoksa sigorta sirketi o insaat firmasinin cigerini soker.

Dunya da yok oyle, elinde keser, Hemsin City'den geldim, ortanca kariyi aldim, milletin a... koydum.

Sayfa 601/1014 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •