Sayfa 608/1024 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

%15 ten hangi bankadan kacgun vadeyle baglanabilir?
    .bankalarda keriz degilki dusucekse hangi banka 3-6 ay vadeye %15 verirki haziran sonu dusunebilir ama banka vermeyince zorla alamazsinki.

2. Sn.JonDowes, Moody's Burgan Bank A.S.'ye verdiği tüm notları geri çekmiş; bunu nasıl yorumlarsınız?

3. Burgan temdit => 14.75

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İşte bu en zengin 20.000 kişi 600 milyar TL yi taşıyorsa %16 oranını alan bunlar olabilir.
    Ben ise değil 600, 6 milyar TL'ye bile %16 verilmediğini düşünüyorum. TCMB'nin açıkladığı "yeni açılan mevduatlara verilen oran ortalaması" şu an %12.73. Bu kadar yoğun %16 alan varsa, geri kalan herkes %8-9 alıyor olmalıydı. Bana göre: %14 ve üstü "cazip" oranları alanlar tüm mevduatçının %10'u. Kalan %90 ise %8-%14 bandından bağlıyor (buna emeklisi de dahil, e-turuncu sahibi de, ufak-orta boy firmalar da). Bu başlıkta oran paylaşanlar tepe %5 içerisinde genel olarak.

Unutmadan; swaplı mevduatta verilen oranlar resmi TL mevduat gibi istatistiklere girmez. Orada mevduat rakamlarını tek etkileyen oran DTH'a verilendir.

Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Sn.JonDowes, Moody's Burgan Bank A.S.'ye verdiği tüm notları geri çekmiş; bunu nasıl yorumlarsınız?
    Moodys'e ödedikleri komisyonları kesmişlerdir. Veya, Kuveyt merkezin notuna konsolide edeceklerdir. "Kredi notunu düşürdü" anlamına gelmez.
    Son düzenleme : JonDowes; 01-06-2017 saat: 21:29.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. evet arkadaşlar bir süredir foruma saçmasapan troller nedeniyle ara verdim ve yine bu durum düzelene kadar buraya sadece gerçek mevduatçı dostlarım için oran yazmaya geleceğim. iki ay sonra görüşmek üzere... powerpc

bugün,

burgan 250k $ 60 gün %4,5'dan bağlanmıştır.(eski para)

6.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Ben ise değil 600, 6 milyar TL'ye bile %16 verilmediğini düşünüyorum. TCMB'nin açıkladığı "yeni açılan mevduatlara verilen oran ortalaması" şu an %12.73. Bu kadar yoğun %16 alan varsa, geri kalan herkes %8-9 alıyor olmalıydı. Bana göre: %14 ve üstü "cazip" oranları alanlar tüm mevduatçının %10'u. Kalan %90 ise %8-%14 bandından bağlıyor (buna emeklisi de dahil, e-turuncu sahibi de, ufak-orta boy firmalar da). Bu başlıkta oran paylaşanlar tepe %5 içerisinde genel olarak.

Unutmadan; swaplı mevduatta verilen oranlar resmi TL mevduat gibi istatistiklere girmez. Orada mevduat rakamlarını tek etkileyen oran DTH'a verilendir.

Moodys'e ödedikleri komisyonları kesmişlerdir. Veya, Kuveyt merkezin notuna konsolide edeceklerdir. "Kredi notunu düşürdü" anlamına gelmez.
    Benim (90 yaşında .) anneannem: 200 BİN TL olup bir Kamu Bankasının şubesi üzerinden brüt %4,5 yıllık bazda faize bağladığını Mevduat cüzdanını okumam neticesinde fark ettim. Tüm şifahi uyarılarıma rağmen halen 32 gün devretmeli olmak üzere brüt %4.50 bağlıyor.

Saygılarımı sunarım.

7. toplam mevduatın büyük bir oranına sahip en zenginler 15-16 alsa.. mb'nin ortalaması 12.73 çıkamaz..
    geri kalan kesim 6-7 alsa bile ortamalayı 12.73 e düşüremezler.. çünkü toplam mevduataki oranları az..

bence 1 milyon üstü parası olup 10 -11 arası alan büyük bir kesim var..
    herkes buradaki gibi piyasayı takip edip pazarlık yapmıyor.. banka ne veriyorsa o..

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    toplam mevduatın büyük bir oranına sahip en zenginler 15-16 alsa.. mb'nin ortalaması 12.73 çıkamaz..
    geri kalan kesim 6-7 alsa bile ortamalayı 12.73 e düşüremezler.. çünkü toplam mevduataki oranları az..

bence 1 milyon üstü parası olup 10 -11 arası alan büyük bir kesim var..
    herkes buradaki gibi piyasayı takip edip pazarlık yapmıyor.. banka ne veriyorsa o..
    1 milyon TL parası olup 32 güzlük karşı 11 oran almaları mantıken ihtimali az geliyor ama parayı likit tutmak maksadıyla günlük (Ticari Firmalar için dedim.) mevduat üzerinden 11 oran alabilirler.

Sayfa 608/1024 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •