Sayfa 61/1002 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 481 - 488 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu son kur atağı ile az biraz kendini kurtaran yerli eurobond fonlarından kaçmak gerekebilir.
    Çünkü olmayacak şeyler oluyor.
    Kur köpüğü atıp geri gelirken CDS artmaya devam ederse yerli eurobond fonları için felaket olur.
    Hatta TDG bile satılabilir.

2. Zpe 2.027453 %-6.48
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu son kur atağı ile az biraz kendini kurtaran yerli eurobond fonlarından kaçmak gerekebilir.
    Çünkü olmayacak şeyler oluyor.
    Kur köpüğü atıp geri gelirken CDS artmaya devam ederse yerli eurobond fonları için felaket olur.
    Aynen katılıyorum üstat

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hatta TDG bile satılabilir.
    Haftaya cuma TLE yi satmayı düşünüyorum. Fakat beklediğim kadar gelirse satarım üstat.

5.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Haftaya cuma TLE yi satmayı düşünüyorum. Fakat beklediğim kadar gelirse satarım üstat.
    Haftaya Cumaya kadar düşüş sürebilir.
    7,29'dan 7,24'e indi.
    7 civarına gelmesi beklenebilir normalleşmeyle.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haftaya Cumaya kadar düşüş sürebilir.
    7,29'dan 7,24'e indi.
    7 civarına gelmesi beklenebilir normalleşmeyle.
    Üstat açıkçası bu arada beklediğimden çok güzel kar bıraktı yabancı eurobondlar. Biliyorsun yurtdışı piyasalar bize göre daha güzel getiriyor. Dolar çok düşmezse haftaya cumaya kadar en azından bir miktar daha getiri olur. Teşekkür ederim üstadım

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hesaplamaya gerek yok hocam. tefaşta her fonun kendi sayfasının en altında 1-3-5 yıllık dönemde bist getirisi ve tkf mac mps gibi çok iyi olan hisse fonların getirisi var. mukayese edebilirsiniz. Çok çok ezici bir şekilde geçiyorlar, hem de her periyotta geçiyorlar, öyle çok minik yüzdeler de değil. 1 günlük 3 günlükler ölçü olmaz.Mesela bu 3 fon son 5 yılda yıllık ortalama %38 civarı geçmiş. yani endeks aynı yerde dursa dahi aylık yaklaşık %3 relatif getirileri var. Bakın endeks tümüyle aynı yerde dursa bile diyorum. Sırf yıllık enflasyon kadar da endeks artsa, getirileri bence çok iyi.
    3-5 günlük 1 haftalık periyotlarda zaman zaman geriye düşüyorlar evet, ancak büyük resimde hep öndeler, hem de ciddi öndeler.

Sözgelimi mps dün 0.40 artı endekste -1.08 ekside, ancak uzun perspektifte bir yılda %90 geçmiş endeksi. Sadece bir yılda.

Yine başka örnek tkf. Bende 3 yıldır var. Bu periyotta bist 100 -0.55% toplam . yani neredeyse sıfır getirmiş. hatta biraz eksi , koca 3 yılda. Bendeki tkf fonlar %163 (yüzaltmışüç) civarında. Bir fon kendi kıyas kriterini, benchmarkını daha ne kadar geçebilir ki ?

İyi fonları ( endeksi geçen fonları ) sabırla beklemek, düşerken toplamak en doğrusu diyorum son kez.

Çok uzunca bir süre foruma katılamayacağım. Şimdiye kadar sürç-ü lisan ettiysek affola, cümleten herkese bol kazançlar.
    Değerli fikirleriniz için teşekkürler...

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Mac -4,85

Sayfa 61/1002 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •