Sayfa 61/1003 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    fon yöneticisi ile irtibata geçip sorayım bi. Dolar bu kadar düşüp fonda aynı oranda düşecekse ne anlamı var? Dolar alırız daha uygun olur
    Sadece dolar değil , altın da düştü. Yogunlugu altında şu anda. Hedge mevzusu da biraz sıkıntılı. Yani hedge düşüşten korur, iki yönde sivrilikleri azaltır , ama bu kez olası fırsatları da heba eder, reel getiri o sivriliklerde. Hedge de sihirli değnek değil sonuçta. Hep kullanırsa, getirisi usdtry kadar olur ve orada kalır. tcmb faiz artırmasaydı ve dolar 9 lira olsaydı o türevlerin hali nice olurdu. Dolar artarken sen nasıl düşersin diye ağır dayak yerlerdi. Bir çok açıdan bakmak gerek. usdtry'nin uzun vadede enflasyon kadar yükseleceği düşünülürse çok kabaca, usdtry bazında getiri reel getiridir, ve buna yoğunlaşması daha dogru olur bence sanki, türev bunu riske eder.
    Kişisel hedge uygulayıp döviz bazlı fonları coşkulu şahlanışlarda asla artırmadan, döviz sakinleştiğinde biriktirmekte yarar var. Bu yıllık 6-7% puan ekstra getirecektir portföylere.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Petkim bugün bedelsiz bölündüğü için Excel tablosunda içeriğinde Petkim tutan fonlar hatalı gösteriyor. O yüzden eksi girunce korkmayın

3. Umalım da artık bizim endeks de bir süre yataya zigzaga sarsın, iyi hsyfler artık eski relatiflerini tekrar yapsın.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Merkez Kur -1,19

5.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Onur hocam bu GBC çok kötü zarar yazdı maalesef, bu zararı 3 ayda ancak düzeltir gibi geliyor bana. Geçen hafta aldığım GBC’ler an itibariyle - 13 yapmış durumda
    İşte o yüzden kademeli alıp satmalı fonları, nerede duracağı, nereye çıkacağı bilinmez. Son 1 aydır düştükçe alıyorum. Sert düşüşlerde tutarı arttırarak alıyorum, şu anda % %5,46 zarardayım. Burada benim riskim ne, tersi olsa bu kadar düşmese, bir yerden dönseydi siz daha çok kazanacaktınız, ben daha az kazanacaktım.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    trust dolar yine ilk fırsatta eski seviyelerine gelecek gibi. Bol kazançlar
    bankalar döviz pozisyonu açıklarını kapatıyor sıkıntı yok bence

Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    İşte o yüzden kademeli alıp satmalı fonları, nerede duracağı, nereye çıkacağı bilinmez. Son 1 aydır düştükçe alıyorum. Sert düşüşlerde tutarı arttırarak alıyorum, şu anda % %5,46 zarardayım. Burada benim riskim ne, tersi olsa bu kadar düşmese, bir yerden dönseydi siz daha çok kazanacaktınız, ben daha az kazanacaktım.
    ben ağustosta başlamıştım almaya bi dönem çok iyi kardaydım. Şimdi hepsini geri verdik ve zarardayım gbc de . Ancak döviz düştükçe biriktirmeye devam ediyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Petkim bugün bedelsiz bölündüğü için Excel tablosunda içeriğinde Petkim tutan fonlar hatalı gösteriyor. O yüzden eksi girunce korkmayın
    tkf %8 taşıyormuş. Ben de şaşırmıştım çok eksi diye. Teşekkürler bilgi için.

Sayfa 61/1003 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •