Sayfa 614/917 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Hisse fiyatlarina o kadar yogunlastik ki, sirket ile ilgili haberleri inceleyemez olduk.

Su en son (ya da ilk defa) yayinlanan, yatirimci sunumunda dikkatimi ceken 2 husus oldu.

Birincisi, Misir ve Hindistan yazili yurtdisi ulkeler arasinda gorulmuyor. Ruanda var, Ekvator var, Misir yok. O zaman Gartner'daki o yorum ne oluyor?

Ikincisi, son 2 senedir belki de en cok para harcadigimiz pazarlama Kamu uzerine. 2 sene once Platin sponsor olmustuk, bu sene onun da ustunde, Ana Sponsor olduk. Ama kamu satislarimiz tum satislarimizin ancak yuzde 1'i gorunuyor.

Bir baska bakis acisi ile, doyuma ulasmis Telekom alaninda belki artis fazla olmaz, ama bu Kamu alaninda cok buyuk potansiyel var.

2025'te %75 yurtdisi satis hedefi var. Bu, yurtdisi satislarin, yurticini 3'e katlamasi demek.

9 aylik raporda, US satislari tum satislarin beste biro gorunuyor. Bunda Pega satisinin 3. ceyrekte olmasi rol oynuyor bence. 4. ceyrek yurtici satislarinin artmasi ile US satis orani dusecektir. Ama yine de guzel.

Yatirim tavsiyesi degildir

2.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Açıkçası yıl sonuna kadar büyük bir satış haberi ve ciddi sayıda Gartner değerlendirmesi bekliyordum. Yenel ailesine yapılan hisse devrinden sonra hissenin önünün açılacağını da düşünmüştüm. Sonrasında Lütfi Yenel'in sürpriz satış haberi düştü. Hergün yeni bir sürpriz. İyi mi kötü mü o bile belli değil. Piyasa mühendisliğine harcadıkları bu enerjiyi ürün mühendisliğine harcasalar Dünya'da ilk üçte, hatta lider olur muyduk diye geçiyor insanın aklından. Gartner değerlendirmelerinin zamanlaması bile manidar. Cidden mide bulandırıyor. Sonucu iyi olur umarım.
    Acikcasi ben de yil sonuna kadar Avrupa'da en azindan bir ofis acarlar diye dusunuyordum. Belki iyi partner bulduklarindan ofise gerek kalmadi diye dusunmuslerdir.

Yatirim tavsiyesi degildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,560
    Arkadaşlar merhaba,

Ekteki Bist U100 2022 Kapanış tahmini anketine katılmayanımız varsa,

Anket üç gün sonra kapanıyor.

Hatırlatayım dedim.

Bol kazançlar.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=1#post6244795

4. Günün sonu...

5. İnfo 2 gündür alıcı
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    İnfo 2 gündür alıcı
    Yarın 125 ortalama ile verip haftaya 150 den alabilir 10 dan fazla kurum işbirliği içinde çalışıyor.

Resim net bulandırmaya çabalamak gibi bir niyetlerinin olacağını sanmam bu saatten sonra son ineceklerin inmesi bekleniyor yarın yada pazartesi makinist çuf çuuuuuf diyecek gibi bir hissiyat var içimde.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

7. Satis olmadan önceki gun gedik in 1.1 milyonluk mali ünlü ye virman oluyor sonra bunun 570 bin lotu unlu üzerinden ayni aracı kurum a satış yapılarak yatirim fonalarina virman oluyor amaç ne anlamadim

8.  Alıntı Originally Posted by ersoybal Yazıyı Oku
    Satis olmadan önceki gun gedik in 1.1 milyonluk mali ünlü ye virman oluyor sonra bunun 570 bin lotu unlu üzerinden ayni aracı kurum a satış yapılarak yatirim fonalarina virman oluyor amaç ne anlamadim
    Takaslara ben artık takılmıyorum.
    Buradaki arkadaşlar istediği için arada veriyorum. Ben takasın toplu olduğu ile ilgileniyorum asıl. Bir de CITI 2-3 ay evvelki 700 bin civarındaki lotu neden sattı onu anlamaya çalışıyorum. Bizim düşündüğümüzü O düşünmedi mi? (Hissenin yükseleceğini).
    Bunda da oyun olduğunu düşünüyorum.
    Acaba o 570 bin lotu alan CITI miydi.
    Gizleme var sanki.
    Oyun içinde oyun var gibi.
    Çözemiyorum velhasılı.
    Ama aldırmıyorum da. 1,5 yıl evvel 169 benim hedef fiyatımdı. Çok çok üstüne çıkarız inşallah ortaklarım.

Sayfa 614/917 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •